مازندشورا - مدیریت شهری و شوراهای اسلامی استان مازندران

کد مطلب : 50912 -تاریخ انتشار : دوشنبه 21 خرداد 1397 -ساعت : 18:30

چاپ به اشتراگ گذاشتن
جدال ناتمام شورا برای عزل و بقای شهردار بهشهر/فیروزی مورد سؤال قرار گرفت

فارس گزارش می‌دهد

جدال ناتمام شورا برای عزل و بقای شهردار بهشهر/فیروزی مورد سؤال قرار گرفت

مازندشورا: پس از زمزمه‌هایی مبنی بر اینکه حکم دیوان عدالت اداری بر ضرر صمدایی بوده، برخی از اعضای شورای شهر به‌دنبال طرح سؤال از شهردار که پیش‌زمینه استیضاح است، رفتند.

مازندشورا:به گزارش خبرگزاری فارس از شهرستان بهشهر، قریب به یکسال از انتخاب و فعالیت اعضای شورای اسلامی شهر می‌گذرد و تمامی شهرهای مازندران با طی کردن مسیر قانونی شهردارشان را انتخاب کرده و مشغول به خدمت‌رسانی هستند.

این درحالی‌ست که بهشهر با این قدمت تاریخی همچنان در جدال انتخاب شهردار است و حاشیه‌های آن نیز ادامه دارد و هر روز مردم را نگران‌تر از روز قبل می‌کند.

فرید صمدایی در ۲۵ شهریورماه ۱۳۹۶ در جلسه شورای اسلامی شهر به‌عنوان شهردار بهشهر معرفی شد که نشستن او بر کرسی مدیریت شهری با مخالفت‌هایی روبه‌رو شد.

با معرفی شهردار جدید، تب و تاب برخی فعالان سیاسی بالا گرفت و انتقادات خود را از طریق فضای مجازی آغاز کردند.

جباری امام جمعه و شاعری نماینده بهشهر در پاسخ به انتقادات مردم را به آرامش دعوت کردند و از اعضای شورا خواستار رسیدگی هرچه سریع‌تر نسبت به این موضوع شدند.

علی‌محمد شاعری نماینده مردم بهشهر در مجلس شورای اسلامی در یکی از سخنرانی‌های پیش از خطبه از عدم مشورت اعضای شورا گله کرد و گفت: با امام جمعه و نماینده مشورت نکردید اشکالی ندارد، اما یقین بدانید اگر کسی صلاحیت شهردار شدن را نداشته باشد، مسؤولیتش را نمی‌پذیریم.

پس از نامه‌نگاری‌ها از سوی استانداری و مدیرکل دفتر امور شهری، انتخاب صمدایی را قانونی ندانستند.

پس از کشمکش‌ها و انتقادات فراوان سرانجام یاسر فیروزی به‌عنوان سرپرست شهرداری بهشهر انتخاب شد.

یاسر فیروزی که از کارمندان شهرداری بهشهر بود، پس از گذشت ۸ ماه تلاش در روز ۲۹ اسفندماه ۱۳۹۶ به‌عنوان شهردار بهشهر انتخاب شد اما این ماجرا به اینجا ختم نشد و باز هم نامه‌نگاری‌ها و پیگیری‌های قانونی برای احقاق حق فرید صمدایی ادامه داشت.

پس از زمزمه‌هایی مبنی بر اینکه حکم دیوان عدالت اداری بر ضرر صمدایی بوده، برخی از اعضای شورای شهر به‌دنبال طرح سؤال از شهردار که پیش‌زمینه استیضاح است، رفتند.

عصر یک‌شنبه 20 خردادماه یاسر فیروزی بدون حضور اصحاب رسانه و مردم مورد سؤال قرار گرفت.

شهردار بهشهر در این رابطه می‌گوید: خودم را موظف به پاسخگویی به اعضای شورا و مردم می‌دانم، از طرح سؤال استقبال می‌کنم، چرا که آن‌را فرصتی مناسب برای خدمت و تعامل با شورا می‌دانم و از تک تک اعضای شورا می‌خواهم با مشارکت و هم‌فکری خود مجموعه شهرداری را در رفع مشکلات مردم و توسعه شهر یاری کنند.

3141/ج


منبع : فارس - مازندران


لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : بهشهر - شهردار - اعضای - شورای - صمدایی - فیروزی - انتقادات - نماینده - به‌عنوان - شهرداری - اسلامی - قانونی - می‌دانم - نامه‌نگاری‌ها - مشورت - معرفی - ادامه - گزارش - شاعری -

نظر شما در مورد : جدال ناتمام شورا برای عزل و بقای شهردار بهشهر/فیروزی مورد سؤال قرار گرفت

*

*


آخرین اخبارپربازدیدها

تحقیق و تفحص

آیا مخالفین مهدی عبوری شانس بیشتری برای رای آوری در شورای پنجم ساری را دارند یا موافقین؟

یک شهروند : مخالفین عبوری

ساروی : طرفداران عبوری ( عملگرا ) پیروز انتخابات این دوره شورای ساری هستن.
مردم عبوری و گروه عملگرا را دوست دارند.

افشين : اميدواريم شايسته ترين ها بيان ، آقاي عبوري كار كرد و كارهاي خوبي هم انجام داده . آقاي عبوري تيم محترم شهرداري ، شوراي محترم به حال خيابون فراموش شده و پر رفت و امد فرهنگ رسيدگي كنيد به زيبا سازي و نورپردازيش . واقعا فرهنگ غمگين شده و حال و هواي قديمارو نداره

ساروی : مخالفین عبوری

Masoud neyestani : خير براي اينكه مخالفين كارنامه درخشاني در مديريت شهري ندارند

رضازاده : موافقین مهندس عبوری

احمدي : تا حدودي درسته محل زندگي ما تو خيابون سعدي حتي پياده رو و اسفالت خوب نداره در صورتي كه به كوچه پس كوچه هاي منطقه ٣ خيلي رسيدگي شد اما اميدوارم موافقين شهردار راي بيارن

سید : مخالفین موافق عبوری بدون دوربریای خائنش که هم به عبوری خیانت کردن هم به ساری

سید رضا : بابا این سوال اصلا جواب نمیخواد
برین از مردم کوچه بازار بپرسین میگن بهتون

جوانان ساروی : موافقین عبوری صدرصد پیروز انتخابات هستند.درود بر عبوری و یارانش

جوانان ساروی : موافقین عبوری صددرصد پیروز هستند.درود بر عبوری ویارانش

راهبندی : آقای عبوری و موافقینش در قلب مردم ساری بخصوص مردم قدر شناس راهبند جای دارند. عبوری و موافقین عبوری حمایت ، حمایت، حمایت
مردم همیشه در صحنه راهبند- ساری

مررم : فقط موافقین عبوری بزرگوار و عزیز دل مردم

مقداد : با بررسی می توان پی برد که رای آوردن موافقان عبوری دراین دوره کار بسیار سختی است . <br>چرا که دست مافیای قدرت برای شهروند فهیم ساروی رو شده . [....] در شهرداری ساری بیداد میکند . <br>مردم ساری این دفعه و در این دوره عقلایی رای خواهند داد <br>این دور برنده انتخابات متخصصان خواهند بود نـــــــــه وابستگان به جریانات <br>

محمد م : مردم با یاران شهردار هستند

ادامه مناظره...

*

*