جدال ناتمام شورا برای عزل و بقای شهردار بهشهر/فیروزی مورد سؤال قرار گرفت

تاریخ انتشار : دوشنبه 21 خرداد 1397 - ساعت : 18:30

کد مطلب: 50912 چاپ به اشتراگ گذاشتن

فارس گزارش می‌دهد

جدال ناتمام شورا برای عزل و بقای شهردار بهشهر/فیروزی مورد سؤال قرار گرفت

مازندشورا: پس از زمزمه‌هایی مبنی بر اینکه حکم دیوان عدالت اداری بر ضرر صمدایی بوده، برخی از اعضای شورای شهر به‌دنبال طرح سؤال از شهردار که پیش‌زمینه استیضاح است، رفتند.

مازندشورا:به گزارش خبرگزاری فارس از شهرستان بهشهر، قریب به یکسال از انتخاب و فعالیت اعضای شورای اسلامی شهر می‌گذرد و تمامی شهرهای مازندران با طی کردن مسیر قانونی شهردارشان را انتخاب کرده و مشغول به خدمت‌رسانی هستند.

این درحالی‌ست که بهشهر با این قدمت تاریخی همچنان در جدال انتخاب شهردار است و حاشیه‌های آن نیز ادامه دارد و هر روز مردم را نگران‌تر از روز قبل می‌کند.

فرید صمدایی در ۲۵ شهریورماه ۱۳۹۶ در جلسه شورای اسلامی شهر به‌عنوان شهردار بهشهر معرفی شد که نشستن او بر کرسی مدیریت شهری با مخالفت‌هایی روبه‌رو شد.

با معرفی شهردار جدید، تب و تاب برخی فعالان سیاسی بالا گرفت و انتقادات خود را از طریق فضای مجازی آغاز کردند.

جباری امام جمعه و شاعری نماینده بهشهر در پاسخ به انتقادات مردم را به آرامش دعوت کردند و از اعضای شورا خواستار رسیدگی هرچه سریع‌تر نسبت به این موضوع شدند.

علی‌محمد شاعری نماینده مردم بهشهر در مجلس شورای اسلامی در یکی از سخنرانی‌های پیش از خطبه از عدم مشورت اعضای شورا گله کرد و گفت: با امام جمعه و نماینده مشورت نکردید اشکالی ندارد، اما یقین بدانید اگر کسی صلاحیت شهردار شدن را نداشته باشد، مسؤولیتش را نمی‌پذیریم.

پس از نامه‌نگاری‌ها از سوی استانداری و مدیرکل دفتر امور شهری، انتخاب صمدایی را قانونی ندانستند.

پس از کشمکش‌ها و انتقادات فراوان سرانجام یاسر فیروزی به‌عنوان سرپرست شهرداری بهشهر انتخاب شد.

یاسر فیروزی که از کارمندان شهرداری بهشهر بود، پس از گذشت ۸ ماه تلاش در روز ۲۹ اسفندماه ۱۳۹۶ به‌عنوان شهردار بهشهر انتخاب شد اما این ماجرا به اینجا ختم نشد و باز هم نامه‌نگاری‌ها و پیگیری‌های قانونی برای احقاق حق فرید صمدایی ادامه داشت.

پس از زمزمه‌هایی مبنی بر اینکه حکم دیوان عدالت اداری بر ضرر صمدایی بوده، برخی از اعضای شورای شهر به‌دنبال طرح سؤال از شهردار که پیش‌زمینه استیضاح است، رفتند.

عصر یک‌شنبه 20 خردادماه یاسر فیروزی بدون حضور اصحاب رسانه و مردم مورد سؤال قرار گرفت.

شهردار بهشهر در این رابطه می‌گوید: خودم را موظف به پاسخگویی به اعضای شورا و مردم می‌دانم، از طرح سؤال استقبال می‌کنم، چرا که آن‌را فرصتی مناسب برای خدمت و تعامل با شورا می‌دانم و از تک تک اعضای شورا می‌خواهم با مشارکت و هم‌فکری خود مجموعه شهرداری را در رفع مشکلات مردم و توسعه شهر یاری کنند.

3141/ج


منبع : فارس - مازندران

برچسب ها : #بهشهر #شهردار #اعضای #شورای #صمدایی #فیروزی #انتقادات #نماینده #به‌عنوان #شهرداری #اسلامی #قانونی #می‌دانم #نامه‌نگاری‌ها #مشورت #معرفی #ادامه #گزارش #شاعری

لینک کوتاه مطلب :

نظر شما در مورد : جدال ناتمام شورا برای عزل و بقای شهردار بهشهر/فیروزی مورد سؤال قرار گرفت

*

*


X https://sport45.site/