مازندشورا - مدیریت شهری و شوراهای اسلامی استان مازندران

کد مطلب : 50934 -تاریخ انتشار : سه شنبه 22 خرداد 1397 -ساعت : 13:55

چاپ به اشتراگ گذاشتن
تکمیل سایت مسکن مهر، مهم‌ترین موضوع مورد پیگیری در هشتگرد

مدیرعامل شرکت عمران شهر جدید هشتگرد بیان کرد:

تکمیل سایت مسکن مهر، مهم‌ترین موضوع مورد پیگیری در هشتگرد

مازندشورا: مدیر عامل شرکت عمران شهرجدید هشتگرد گفت: موضوع مهمی که در این مجموعه آن را با قدرت پیگیری می‌کنیم بحث مسکن مهر است. بدون شک در صورتی که متقاضیان آورده خود را تامین ‌کنند ما می‌توانیم با سرعت بیشتری پروژه‌ها را تحویل دهیم، بحث همراهی و کمک دستگاه‌های خدمات رسان نیز در این حوزه از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است. 

مازندشورا:به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی به نقل از ایرنا ،در شهر جدید هشتگرد ۴۹ هزار واحد مسکن مهر وجود دارد که از این تعداد ۲۶ هزار واحد افتتاح شده است. بیش از ۱۷ هزار واحد تحویل متقاضیان شده و ۱۰ هزار واحد بلاتکلیف بدون متقاضی باقی مانده که در حال واگذاری به سرمایه گذاران است. 

از واحدهایی که تحویل داده نشده اند ۳ هزار واحد تا پایان شهریور ماه جاری تحویل خواهند شد که در صورت تکمیل انشعابات و زیرساخت های لازم و در نهایت تکمیل آورده مردم تا پایان سال ۹۷ شاهد بسته شدن پرونده مسکن مهر شهر جدید هشتگرد خواهیم بود. 

بر اساس اعلام مسئولان شرکت عمران شهر جدید هشتگرد، درصورتی که دستگاه های خدمات رسان آب، برق و گاز با لحاظ شرایط موجود مسکن مهر که برای اقشار کم درآمد تدارک دیده شده بود و نیاز مبرم به افتتاح هرچه سریعتر، به صورت جهادی نسبت به انجام کار اقدام کنند، تا پایان سال آمادگی افتتاح داریم. 

دولت های یازدهم و دوازدهم تمام تلاش خود به کار گرفتند تا این واحدها را پس از تامین کامل زیرساخت های لازم تحویل متقاضیان دهند. 

واحدهای مسکن شهر جدید هشتگرد به دلیل نداشتن امکانات زیربنایی مانند آب و برق و افزایش بسیار بالای قیمت‌ها امروز با مشکلاتی مواجه است که مسئولان در حال تامین زیرساخت ها و حل مشکلات آن هستند. 

هزاران واحد مسکن مهر آماده‌ افتتاح در شهر جدید هشتگرد نیازمند تأمین زیرساخت است که تامین آن در بخش های آموزشی، فرهنگی، ورزشی و اقتصادی برای آن که از ابتدا فکری برایش نشده بود، بسیار دشوار و زمان بر است. 

سید مهدی هدایت مدیر عامل شرکت عمران شهرجدید هشتگرد گفت: موضوع مهمی که در این مجموعه آن را با قدرت پیگیری می‌کنیم بحث مسکن مهر است. بدون شک در صورتی که متقاضیان آورده خود را تامین ‌کنند ما می‌توانیم با سرعت بیشتری پروژه‌ها را تحویل دهیم، بحث همراهی و کمک دستگاه‌های خدمات رسان نیز از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است. 

وی افزود: این دستگاه‌ها همراه با ما پای کار هستند، اما نیاز بیشتری به حضور موثر آن‌ها به خصوص در تامین آب و گاز پروژه مسکن مهر را داریم. امیدواریم این همراهی بیشتر باشد تا این بار در قول و وعده‌ها بابت تحویل تاخیر نداشته باشیم. 

هدایت در ارتباط با موضوع ایمنی پروژه‌های مسکن مهر به خصوص در بحث زلزله اظهار داشت: با تاکید ویژه وزیر راه و شهرسازی و معاونان علاوه بر نظارت‌های قبلی انجام گرفته یک نظارت مستمر و ویژه دیگری هم روی پروژه‌ها داریم و آن استحکام ساختمان‌ها مطابق با استانداردهای مورد نظر است. 

مدیرعامل شرکت عمران شهرجدید هشتگرد گفت: هم اکنون حدود ۱۰ هزار واحد بدون متقاضی و راکد مسکن مهر در هشتگرد داریم که در ۲ ماه اخیر اقدامات مؤثری برای تعیین تکلیف این واحدها صورت گرفته به‌طوری که یک بسته سیاستی تعریف شده که در قالب آن با همکاری بانک مسکن این تعداد واحد از بلاتکلیفی بیرون می‌آیند. 

هدایت افزود: پس از ساخت و تکمیل، این واحدها خارج از ضوابط و شرایط مسکن مهر به مردم واگذار می‌شود و تا ۲ ماه آینده فراخوان واگذاری این واحدها به سازنده‌ها را انجام می‌دهیم تا به این ترتیب تهدید موجود به یک فرصت تبدیل شود. 

شرکت عمران با اجرای تفاهم نامه با شهرداری و با پیگیری پروژه مسکن مهر قصد دارد کاستی های پیشین را جبران کند و به رونق این شهر که قرار بود به عنوان الگوی نمونه شهرهای جدید کشور باشد، شتاب ببخشد. 

فراهم ساختن استانداردهای لازم از خواسته های اصلی مسکن مهرنشینان است که در گفت و گو با خبرنگار ایرنا بر آن تاکید کردند. /


منبع : وزارت راه و شهرسازی/مسکن و شهرسازی


لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : هشتگرد - تحویل - تامین - عمران - زیرساخت - واحدها - داریم - افتتاح - تکمیل - پایان - هدایت - موضوع - متقاضیان - پیگیری - بیشتری - شهرجدید - پروژه‌ها - تاکید - استانداردهای - گرفته - پروژه - افزود - همراهی - مسئولان - واگذاری - متقاضی - تعداد - شهرسازی - آورده - مدیرعامل - موجود - شرایط - خدمات - بسیار -

نظر شما در مورد : تکمیل سایت مسکن مهر، مهم‌ترین موضوع مورد پیگیری در هشتگرد

*

*


آخرین اخبارپربازدیدها

تحقیق و تفحص

آیا مخالفین مهدی عبوری شانس بیشتری برای رای آوری در شورای پنجم ساری را دارند یا موافقین؟

یک شهروند : مخالفین عبوری

ساروی : طرفداران عبوری ( عملگرا ) پیروز انتخابات این دوره شورای ساری هستن.
مردم عبوری و گروه عملگرا را دوست دارند.

افشين : اميدواريم شايسته ترين ها بيان ، آقاي عبوري كار كرد و كارهاي خوبي هم انجام داده . آقاي عبوري تيم محترم شهرداري ، شوراي محترم به حال خيابون فراموش شده و پر رفت و امد فرهنگ رسيدگي كنيد به زيبا سازي و نورپردازيش . واقعا فرهنگ غمگين شده و حال و هواي قديمارو نداره

ساروی : مخالفین عبوری

Masoud neyestani : خير براي اينكه مخالفين كارنامه درخشاني در مديريت شهري ندارند

رضازاده : موافقین مهندس عبوری

احمدي : تا حدودي درسته محل زندگي ما تو خيابون سعدي حتي پياده رو و اسفالت خوب نداره در صورتي كه به كوچه پس كوچه هاي منطقه ٣ خيلي رسيدگي شد اما اميدوارم موافقين شهردار راي بيارن

سید : مخالفین موافق عبوری بدون دوربریای خائنش که هم به عبوری خیانت کردن هم به ساری

سید رضا : بابا این سوال اصلا جواب نمیخواد
برین از مردم کوچه بازار بپرسین میگن بهتون

جوانان ساروی : موافقین عبوری صدرصد پیروز انتخابات هستند.درود بر عبوری و یارانش

جوانان ساروی : موافقین عبوری صددرصد پیروز هستند.درود بر عبوری ویارانش

راهبندی : آقای عبوری و موافقینش در قلب مردم ساری بخصوص مردم قدر شناس راهبند جای دارند. عبوری و موافقین عبوری حمایت ، حمایت، حمایت
مردم همیشه در صحنه راهبند- ساری

مررم : فقط موافقین عبوری بزرگوار و عزیز دل مردم

مقداد : با بررسی می توان پی برد که رای آوردن موافقان عبوری دراین دوره کار بسیار سختی است . <br>چرا که دست مافیای قدرت برای شهروند فهیم ساروی رو شده . [....] در شهرداری ساری بیداد میکند . <br>مردم ساری این دفعه و در این دوره عقلایی رای خواهند داد <br>این دور برنده انتخابات متخصصان خواهند بود نـــــــــه وابستگان به جریانات <br>

محمد م : مردم با یاران شهردار هستند

ادامه مناظره...

*

*