مازندشورا - مدیریت شهری و شوراهای اسلامی استان مازندران

کد مطلب : 50935 -تاریخ انتشار : سه شنبه 22 خرداد 1397 -ساعت : 15:59

چاپ به اشتراگ گذاشتن
مشکل تامین سوخت چاههای غیر مجاز مازندران برطرف شد

مشکل تامین سوخت چاههای غیر مجاز مازندران برطرف شد

مازندشورا:مدیر شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی منطقه ساری با اشاره به وجود بیش از 50 هزار چاه غیر مجاز در استان ، گفت : مشکل تامین سوخت این چاهها برطرف شد.

مازندشورا: حسینعلی طالبی روز سه شنبه در گفت و گویی اذعان داشت؛ سوخت رسانی به چاههای کشاورزی تنها در صورت ارائه مدارک و ثبت نام در سامانه 'تجارت آسان' امکانپذیر است که برخی از کشاورزان مازندران این موضوع را جدی نگرفتند . 
وی ادامه داد : نادیده گرفتن زمان 2 ساله برای ثبت نام در این سامانه از سوی صاحبان بیش از 50 هزار چاه کشاورزی در مازندران باعث شد که آنها اکنون و در فصل کشاورزی و آبیاری محصول برنج با مشکل مواجه شوند . 
مدیر شرکت پخش فرآورده ای نفتی منطقه ساری اضافه کرد : با توجه به رقم زیاد تعداد کشاورزانی که با این مشکل مواجه بودند به پیشنهاد شرکت نفت ساری ، گزینه ای با عنوان 'پمپ سیار ' در سامانه ثبت نام سوخت کشاورزان باز شده است .
وی ادامه داد : کشاورزانی که با این مشکل مواجه هستند پس از کلیک این گزینه و ثبت نام در سامانه ، سوخت امسال چاههای کشاورزی آنها تامین می شود . 
** آذر ، پایان مهلت اخذمجوز پروانه کشاورزی
مدیر شرکت نفت منطقه ساری گفت : برغم اینکه طی 2 سال اخیر بارها و بارها و هر بار با تعیین مدت زمانی 6 ماهه ، زمان گرفتن مجوز برای چاههای کشاورزی تمدید شد اما هنوز هم تعداد زیادی از کشاورزان برای این کار اقدام نکردند . 
وی افزود : براساس تصمیم ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز و بدستور استاندار مازندران ضرب الاجل نهایی برای این کشاورزان مشخص شد و آنان تا آذر امسال برای گرفتن مجوز فرصت دارند . 
طالبی خطاب به کشاورزان به آنان توصیه کرد که در مدت زمان حدود 6 ماهه باقیمانده این ضرب الاجل برای دریافت مجوز اقدام بکنند تا در فصل کشاورزی سالهای آینده بدون سوخت نمانند . 
شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی منطقه ساری تعداد چاههای مجاز کشاورزی مازندران را 85 هزار فقره اعلام کرد و تعداد چاههای کشاورزی فاقد مجوز نیز بیش از 50 هزار فقره است . 
مازندران 460 هزار هکتار زمین کشاورزی دارد که میزان تولیدات سالانه محصولات کشاورزی دراین اراضی هفت میلیون تن است . 
برنج پررونق ترین محصول کشاورزی این استان با آب زیاد سر و کار دارد به طوریکه در طول مراحل چند ماهه رشد ریشه این محصول می بایست در آب باشد . 


منبع : ایرنا


لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : مشکل تامین سوخت چاهه -

نظر شما در مورد : مشکل تامین سوخت چاههای غیر مجاز مازندران برطرف شد

*

*


آخرین اخبارپربازدیدها

تحقیق و تفحص

آیا مخالفین مهدی عبوری شانس بیشتری برای رای آوری در شورای پنجم ساری را دارند یا موافقین؟

یک شهروند : مخالفین عبوری

ساروی : طرفداران عبوری ( عملگرا ) پیروز انتخابات این دوره شورای ساری هستن.
مردم عبوری و گروه عملگرا را دوست دارند.

افشين : اميدواريم شايسته ترين ها بيان ، آقاي عبوري كار كرد و كارهاي خوبي هم انجام داده . آقاي عبوري تيم محترم شهرداري ، شوراي محترم به حال خيابون فراموش شده و پر رفت و امد فرهنگ رسيدگي كنيد به زيبا سازي و نورپردازيش . واقعا فرهنگ غمگين شده و حال و هواي قديمارو نداره

ساروی : مخالفین عبوری

Masoud neyestani : خير براي اينكه مخالفين كارنامه درخشاني در مديريت شهري ندارند

رضازاده : موافقین مهندس عبوری

احمدي : تا حدودي درسته محل زندگي ما تو خيابون سعدي حتي پياده رو و اسفالت خوب نداره در صورتي كه به كوچه پس كوچه هاي منطقه ٣ خيلي رسيدگي شد اما اميدوارم موافقين شهردار راي بيارن

سید : مخالفین موافق عبوری بدون دوربریای خائنش که هم به عبوری خیانت کردن هم به ساری

سید رضا : بابا این سوال اصلا جواب نمیخواد
برین از مردم کوچه بازار بپرسین میگن بهتون

جوانان ساروی : موافقین عبوری صدرصد پیروز انتخابات هستند.درود بر عبوری و یارانش

جوانان ساروی : موافقین عبوری صددرصد پیروز هستند.درود بر عبوری ویارانش

راهبندی : آقای عبوری و موافقینش در قلب مردم ساری بخصوص مردم قدر شناس راهبند جای دارند. عبوری و موافقین عبوری حمایت ، حمایت، حمایت
مردم همیشه در صحنه راهبند- ساری

مررم : فقط موافقین عبوری بزرگوار و عزیز دل مردم

مقداد : با بررسی می توان پی برد که رای آوردن موافقان عبوری دراین دوره کار بسیار سختی است . <br>چرا که دست مافیای قدرت برای شهروند فهیم ساروی رو شده . [....] در شهرداری ساری بیداد میکند . <br>مردم ساری این دفعه و در این دوره عقلایی رای خواهند داد <br>این دور برنده انتخابات متخصصان خواهند بود نـــــــــه وابستگان به جریانات <br>

محمد م : مردم با یاران شهردار هستند

ادامه مناظره...

*

*