مشکل تامین سوخت چاههای غیر مجاز مازندران برطرف شد

تاریخ انتشار : سه شنبه 22 خرداد 1397 - ساعت : 15:59

کد مطلب: 50935 چاپ به اشتراگ گذاشتن

مشکل تامین سوخت چاههای غیر مجاز مازندران برطرف شد

مازندشورا:مدیر شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی منطقه ساری با اشاره به وجود بیش از 50 هزار چاه غیر مجاز در استان ، گفت : مشکل تامین سوخت این چاهها برطرف شد.

مازندشورا: حسینعلی طالبی روز سه شنبه در گفت و گویی اذعان داشت؛ سوخت رسانی به چاههای کشاورزی تنها در صورت ارائه مدارک و ثبت نام در سامانه 'تجارت آسان' امکانپذیر است که برخی از کشاورزان مازندران این موضوع را جدی نگرفتند . 
وی ادامه داد : نادیده گرفتن زمان 2 ساله برای ثبت نام در این سامانه از سوی صاحبان بیش از 50 هزار چاه کشاورزی در مازندران باعث شد که آنها اکنون و در فصل کشاورزی و آبیاری محصول برنج با مشکل مواجه شوند . 
مدیر شرکت پخش فرآورده ای نفتی منطقه ساری اضافه کرد : با توجه به رقم زیاد تعداد کشاورزانی که با این مشکل مواجه بودند به پیشنهاد شرکت نفت ساری ، گزینه ای با عنوان 'پمپ سیار ' در سامانه ثبت نام سوخت کشاورزان باز شده است .
وی ادامه داد : کشاورزانی که با این مشکل مواجه هستند پس از کلیک این گزینه و ثبت نام در سامانه ، سوخت امسال چاههای کشاورزی آنها تامین می شود . 
** آذر ، پایان مهلت اخذمجوز پروانه کشاورزی
مدیر شرکت نفت منطقه ساری گفت : برغم اینکه طی 2 سال اخیر بارها و بارها و هر بار با تعیین مدت زمانی 6 ماهه ، زمان گرفتن مجوز برای چاههای کشاورزی تمدید شد اما هنوز هم تعداد زیادی از کشاورزان برای این کار اقدام نکردند . 
وی افزود : براساس تصمیم ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز و بدستور استاندار مازندران ضرب الاجل نهایی برای این کشاورزان مشخص شد و آنان تا آذر امسال برای گرفتن مجوز فرصت دارند . 
طالبی خطاب به کشاورزان به آنان توصیه کرد که در مدت زمان حدود 6 ماهه باقیمانده این ضرب الاجل برای دریافت مجوز اقدام بکنند تا در فصل کشاورزی سالهای آینده بدون سوخت نمانند . 
شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی منطقه ساری تعداد چاههای مجاز کشاورزی مازندران را 85 هزار فقره اعلام کرد و تعداد چاههای کشاورزی فاقد مجوز نیز بیش از 50 هزار فقره است . 
مازندران 460 هزار هکتار زمین کشاورزی دارد که میزان تولیدات سالانه محصولات کشاورزی دراین اراضی هفت میلیون تن است . 
برنج پررونق ترین محصول کشاورزی این استان با آب زیاد سر و کار دارد به طوریکه در طول مراحل چند ماهه رشد ریشه این محصول می بایست در آب باشد . 


منبع : ایرنا

برچسب ها : #مشکل تامین سوخت چاههای غیر مجاز مازندران برطرف شد

لینک کوتاه مطلب :

نظر شما در مورد : مشکل تامین سوخت چاههای غیر مجاز مازندران برطرف شد

*

*


X https://sport45.site/