مازندشورا - مدیریت شهری و شوراهای اسلامی استان مازندران

کد مطلب : 50936 -تاریخ انتشار : سه شنبه 22 خرداد 1397 -ساعت : 16:02

چاپ به اشتراگ گذاشتن
آب منطقه ای مازندران درباره شنادرکانالهای کشاورزی هشدار داد

آب منطقه ای مازندران درباره شنادرکانالهای کشاورزی هشدار داد

مازندشورا: شرکت آب منطقه ای مازندران با صدور اطلاعیه در خصوص شنا در کانال های آبیاری زمین های کشاورزی و دریاچه پشت سدهای استان هشدار دارد و این محیط ها را مناسب برای تفریح مردم بومی و مسافران ندانست .

مازندشورا: مدیر روابط عمومی شرکت آب منطقه ای استان مازندران اذعان داشت؛ با توجه به شروع فصل گرما و آغاز تعطیلات تابستانی بالتبع حضور مسافران ، شنا در دریاچه پشت سدهای مخزنی و همچنین کانال های آبیاری یکی از تفریحات رایج مردم بومی استان و مسافران به شمار می رود . 
امرالله براری افزود : این در حالیست تمامی زیر ساخت ها و تاسیسات تعبیه شده در این مناطق تنها برای انتقال آب به زمین های کشاورزی است و امکاناتی برای شنا کردن در آنها وجود ندارد . 
وی با اشاره به اینکه علائم هشدار دهنده مبنی بر ممنوعیت شنا در این مناطق نیز نصب شده است ، ادامه داد : اما به دلیل بی توجهی افراد به این علائم شاهد بروز حوادث سقوط به داخل کانال و دریاچه ها و مصدومیت و حتی فوت افراد هستیم .
مدیر روابط عمومی شرکت آب منطقه ای مازندران با اشاره به وجود کانال های آب سنتی و مدرن در استان ، اضافه کرد : بتنی بودن کانال های مدرن و همچنین ارتفاع آنها باعث می شود تا در صورت افتادن افراد به داخل ، نجات آنها سخت و برخی مواقع غیر ممکن باشد . 
مازندران 500 کیلومتر کانال مدرن یا همان بتنی دارد که انتقال آب از رودخانه ها به زمین های کشاورزی از این طریق صورت می گیرد . 
وی از مردم خواست تا به علائم هشدارهنده توجه کرده و تذکر ماموارن را جدی بگیرند و تاکید کرد : شرکت آب منطقه ای مازندران و واحدهای تابعه در صورت بروز هرگونه حادثه ای در این مناطق هیچگونه مسئولیتی به عهده نخواهد گرفت . 
علاوه بر 500 کیلومتر کانال کشاورزی مدرن بیشتر از این میزان کانال های سنتی و دست ساخته کشاورز در مازندران وجود دارد همچنین پشت سدهای شهید رجایی ، البرز ، مجیران ، شیاده ، برنجستانک ، صلاح الدین کلا ، الیمالات ، سنبل رود ، فریم صحرا ، عباس آباد و کانال آبیاری و زهکشی تجن ، گلورد ، البرز ، هراز ، چالوس ، سرد آبرود ، دریاچه وجود دارد .
در مازندران برای تامین آب مورد نیاز زمین های کشاورزی ، زیر ساخت هایی از قبیل ایجاد کانال های هدایت آب از رودخانه و نیز آب بندان ایجاد شد که طی زمان این فضاها به جاذبه هایی برای تفریح و شنا افراد مبدل شد .


منبع : ایرنا


لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : آب منطقه ای مازندران -

نظر شما در مورد : آب منطقه ای مازندران درباره شنادرکانالهای کشاورزی هشدار داد

*

*


آخرین اخبارپربازدیدها

تحقیق و تفحص

آیا مخالفین مهدی عبوری شانس بیشتری برای رای آوری در شورای پنجم ساری را دارند یا موافقین؟

یک شهروند : مخالفین عبوری

ساروی : طرفداران عبوری ( عملگرا ) پیروز انتخابات این دوره شورای ساری هستن.
مردم عبوری و گروه عملگرا را دوست دارند.

افشين : اميدواريم شايسته ترين ها بيان ، آقاي عبوري كار كرد و كارهاي خوبي هم انجام داده . آقاي عبوري تيم محترم شهرداري ، شوراي محترم به حال خيابون فراموش شده و پر رفت و امد فرهنگ رسيدگي كنيد به زيبا سازي و نورپردازيش . واقعا فرهنگ غمگين شده و حال و هواي قديمارو نداره

ساروی : مخالفین عبوری

Masoud neyestani : خير براي اينكه مخالفين كارنامه درخشاني در مديريت شهري ندارند

رضازاده : موافقین مهندس عبوری

احمدي : تا حدودي درسته محل زندگي ما تو خيابون سعدي حتي پياده رو و اسفالت خوب نداره در صورتي كه به كوچه پس كوچه هاي منطقه ٣ خيلي رسيدگي شد اما اميدوارم موافقين شهردار راي بيارن

سید : مخالفین موافق عبوری بدون دوربریای خائنش که هم به عبوری خیانت کردن هم به ساری

سید رضا : بابا این سوال اصلا جواب نمیخواد
برین از مردم کوچه بازار بپرسین میگن بهتون

جوانان ساروی : موافقین عبوری صدرصد پیروز انتخابات هستند.درود بر عبوری و یارانش

جوانان ساروی : موافقین عبوری صددرصد پیروز هستند.درود بر عبوری ویارانش

راهبندی : آقای عبوری و موافقینش در قلب مردم ساری بخصوص مردم قدر شناس راهبند جای دارند. عبوری و موافقین عبوری حمایت ، حمایت، حمایت
مردم همیشه در صحنه راهبند- ساری

مررم : فقط موافقین عبوری بزرگوار و عزیز دل مردم

مقداد : با بررسی می توان پی برد که رای آوردن موافقان عبوری دراین دوره کار بسیار سختی است . <br>چرا که دست مافیای قدرت برای شهروند فهیم ساروی رو شده . [....] در شهرداری ساری بیداد میکند . <br>مردم ساری این دفعه و در این دوره عقلایی رای خواهند داد <br>این دور برنده انتخابات متخصصان خواهند بود نـــــــــه وابستگان به جریانات <br>

محمد م : مردم با یاران شهردار هستند

ادامه مناظره...

*

*