ثبت نام ۸ هزار نفر درسامانه کارا برای گرفتن تسهیلات روستایی

تاریخ انتشار : سه شنبه 22 خرداد 1397 - ساعت : 16:09

کد مطلب: 50937 چاپ به اشتراگ گذاشتن

ثبت نام ۸ هزار نفر درسامانه کارا برای گرفتن تسهیلات روستایی

مازندشورا: مدیرکل تعاون کار و رفاه اجتمایی استان مازندران از ثبت نام ۸ هزار و ۲۰۰ نفر درسامانه کارا برای گرفتن تسهیلات روستایی خبر داد.

مازندشورا: اصغری درباره  اشتغال روستایی گفت. ازدی ما سال 96 با اعلام اعتبارات ازطرف دولت، استان مازندران مثل سایراستانها درسامانه کارا مشغول به فعالیت شد . 

وی تصریح کرد: در این طرح به منظور اشتغال  و سکونت روستایی وجلوگیری از مهاجرت جوانها از روستابه شهر، تسهیلات  شش درصدی  به طرح های  روستایی اختصاص یافته است

اصغری گفت  طرح ها توسعه روستایی در سه بخش عمده کشاورزی گردشگریی وصنعت معدن ودرحوزه ورزش سلامت وهمچنین ارشاد اسلامی ودانشگاه علوم بزشکی  قراردارند می توانند از این تسهیلات برخوردار شوند..

مدیرکل تعاون کار و رفاه اجتمایی استان مازندران اضافه کرد .تابه امروز  نزدیک به هزار و 191طرح بررسی شده و افراد به بانکها معرفی شدند. وحدود 8 میلیاردو 200میلیون تومان تسهیلات برای طرح ها برداخت شد  وتقریبا 470 میلیارد تومان  تسهیلات سهم استان مازندران در دوفاز باید برداخت شود.

وی افزود: از این میزان 165 میلیاردتومان  درفاز نخست  تخصیص داده شد و نزدیک به 180میلیارد تومان درحال بررسی یا  مصوب شده است  و تا بایان خرداد بخش عمده ان برداخت می شود. و دولت تا بایان تیر برای جذب  صددرصد این تسهیلات واعتبارات فرصت قرار داده است..

اصغری تاکید کرد: همه روستاییان میتوانند در سامانه کارا ثبت نام  و از ظرفیت تسهیلات اشتغال روستایی شش درصداستفاده کنند .

وی دربارهمتقاضیان غیر روستایی هم گفت. اگر متقاضیان غیرروستایی ها نیز  طرحی دارند میتوانند با هدف ایجاداشتغال وسرمایه گذاری در استان مازندران در سامانه کارا ثبت نام کنند. واز یارانه 2 تا 8درصدی دولت برخوردار شوند.


منبع : خبرگزاری صدا و سیما

برچسب ها : #ثبت نام ۸ هزار نفر درسامانه کارا برای گرفتن تسهیلات روستایی

لینک کوتاه مطلب :

نظر شما در مورد : ثبت نام ۸ هزار نفر درسامانه کارا برای گرفتن تسهیلات روستایی

*

*