مازندشورا - مدیریت شهری و شوراهای اسلامی استان مازندران

کد مطلب : 50960 -تاریخ انتشار : چهار شنبه 23 خرداد 1397 -ساعت : 14:32

چاپ به اشتراگ گذاشتن
10 هزار فرهنگی در مازندران بازنشسته می‌شوند/ جذب 182 نیرو در آموزش و پرورش مازندران

تا سال 1400

10 هزار فرهنگی در مازندران بازنشسته می‌شوند/ جذب 182 نیرو در آموزش و پرورش مازندران

مازندشورا: مدیرکل آموزش و پرورش مازندران با بیان اینکه تا سال ۱۴۰۰ بیش از 10 هزار فرهنگی در مازندران بازنشسته می‌شوند، گفت: این مسئله بیش از ۴۸۰ میلیارد تومان انباشت ملی دارد که وقت زیادی از آموزش و پرورش می‌گیرد.

مازندشورا:به گزارش خبرگزاری فارس از شهرستان ساری، عسگری نیکزاد ظهر امروز در جلسه شورای آموزش و پرورش استان مازندران اظهار کرد: مهم‌ترین رویکرد آموزش و پرورش آموزش یکپارچه، متنوع و عادلانه و مدرسه آینده‌ساز منطبق با شهروند فردا است و با فرهنگ مناسب برای زیستن در عصر اطلاعات و با حفظ اندیشه‌های دینی و محلی و بومی خودش را ارتقا دهد.

* مشکل استقرار پایه دوازدهم در مدارس
وی با بیان اینکه مهم‌ترین چالش آموزش و پرورش در سال جاری استقرار پایه دوازدهم است، افزود: برای سال آینده پنج مشکل وجود دارد که کمبود فضا، کلاس درس و کارگاه از سرفصل‌های این مشکلات است.


مدیرکل آموزش و پرورش مازندران با بیان اینکه ۲۵۸ کلاس و ۲۰ هزار متر کارگاه فضا و همچنین نیروی متخصص در این بخش کم داریم، ادامه داد: قدمت کارگاه‌های استان به بیش از ۴۵ سال می‌رسد و هنرستان‌های استان کهنه و فرسوده هستند و کمبود عمران در کارگاه‌های ما دیده می‌شود در رشته‌های جدید کارگاه وجود ندارد.


وی با بیان اینکه تا سال ۱۴۰۰ بیش از 10 هزار نفر بازنشسته می‌شوند، گفت: که این مسئله بیش از ۴۸۰ میلیارد تومان انباشت ملی دارد که وقت زیادی از ما می‌گیرد.

مدیرکل آموزش و پرورش مازندران با اشاره به اینکه در سال تحصیلی گذشته ۵۰۰ نیرو به آموزش و پرورش  استان اضافه می‌شوند،گفت: ۱۸۲ نیرو به سه شکل جذب نیرو از دانشگاه فرهنگیان، تحصیلکرده‌ها و نیروی پیش‌دبستانی تامین می‌شود.


مدیرکل آموزش و پرورش مازندران همه باید خود را متولی آموزش و پرورش بدانند، اضافه کرد: آموزش و پرورش استان ۵۳۵ هزار دانش‌آموز، ۴۹ هزار شاغل و ۴ هزار و ۲۶ واحد آموزشی دارد.

وی با اشاره به اینکه برای اوقات فراغت دانش‌آموزان تقسیم کار شود و ارتباط باید نزدیک‌تر و همگرایی بیشتر شود تا تابستان با نشاطی با تغییر رفتار مثبت وارد سال تحصیلی جدید شوند، گفت: در اجرای طرح ملی نماد که مراقبت اجتماعی دانش‌آموزان است ۹ دستگاه درگیر آن هستند و در شهر ساری و نکا در ۱۲ مدرسه پایلوت شدند.

* تامین 90 درصد اعتبارات اوقات فراغت از سوی خانواده‌ها

محمد شعبانی معاون پرورشی آموزش و پرورش استان مازندران نیز با بیان اینکه آموزش و پرورش با بیش از ۴۰ هزار نیروی متخصص و با فضاهایی که دارد می‌تواند در طول سال فعالیت کند و تابستان خوبی را رقم بزند، تصریح کرد: آموزش و پرورش به لحاظ نیروی انسانی فضاها سرمایه عظیمی دارد از جمله کانون فرهنگی و تربیتی، پژوهش‌سراها، دارالقرآن‌ها که در طول سال فعالیت می‌کنند و مدارس ما که در تابستان خالی می‌شود از آنها در اوقات فراغت دانش‌آموزان استفاده کنیم.

وی با اشاره به اینکه ۹۰ درصد اعتبارات اوقات فارغت از سوی دانش‌آموزان و اولیا تامین می‌شود، خاطرنشان کرد: یکی از موانع درون سازمانی خودگردان بودن طرح‌ها است و در روستاها به دلیل نداشتن منابع مالی خانواده‌ها کلاس‌ها نیمه‌کاره تشکیل می‌شود.

معاون پرورشی آموزش و پرورش استان مازندران با بیان اینکه در سال گذشته ۵۰ درصد دانش‌آموزان در اوقات فراغت شرکت کردند، خاطرنشان کرد: در سال گذشته ۶۸۵ پایگاه فعال و ۲۷۲ هزار دانش‌آموز ورود پیدا کردند.


وی برنامه‌های پرطرفدار سال گذشته را قرآن و معارف، اردوها، کلاس کامپیوتر، آموزش امداد و نجات دانست، اظهار کرد: خانواده‌ها نسبت به گذراندن اوقات فراغت دانش‌آموزان حساس باشند.


شعبانی گفت: در سال ۹۶ اعتبار فرهنگی استان ۵۰ میلیون تومان بوده است و با افزایش درآمد اختصاصی و میزبانی برنامه‌های ملی برنانه‌های فرهنگی را دنبال می‌کنیم.


وی گرایش به مواد مخدر، تبدیل فرهنگ کار و تلاش به فرهنگ بیکاری و معطلی و گرایش دانش‌آموزان به فراغت انفعالی را از جمله آسیب‌های عدم توجه به اوقات فراغت دانست.

انتهای پیام /۸۶۰۵۱/ج


منبع : فارس - مازندران


لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : آموزش - آموزش و پرورش - پرورش - استان - اینکه - فراغت - اوقات - دانش‌آموزان - مازندران - گذشته - نیروی - فرهنگی - خانواده‌ها - تابستان - تامین - مدیرکل - اشاره - کارگاه - فرهنگ - می‌شوند - برنامه‌های - دانست - گرایش - خاطرنشان - اعتبارات - شعبانی - معاون - پرورشی - فعالیت - تومان - مدرسه - استقرار - مهم‌ترین - اظهار - بازنشسته - دوازدهم - مدارس - تحصیلی - اضافه - کارگاه‌های - متخصص - کمبود - دانش‌آموز -

نظر شما در مورد : 10 هزار فرهنگی در مازندران بازنشسته می‌شوند/ جذب 182 نیرو در آموزش و پرورش مازندران

*

*


آخرین اخبارپربازدیدها

تحقیق و تفحص

آیا مخالفین مهدی عبوری شانس بیشتری برای رای آوری در شورای پنجم ساری را دارند یا موافقین؟

یک شهروند : مخالفین عبوری

ساروی : طرفداران عبوری ( عملگرا ) پیروز انتخابات این دوره شورای ساری هستن.
مردم عبوری و گروه عملگرا را دوست دارند.

افشين : اميدواريم شايسته ترين ها بيان ، آقاي عبوري كار كرد و كارهاي خوبي هم انجام داده . آقاي عبوري تيم محترم شهرداري ، شوراي محترم به حال خيابون فراموش شده و پر رفت و امد فرهنگ رسيدگي كنيد به زيبا سازي و نورپردازيش . واقعا فرهنگ غمگين شده و حال و هواي قديمارو نداره

ساروی : مخالفین عبوری

Masoud neyestani : خير براي اينكه مخالفين كارنامه درخشاني در مديريت شهري ندارند

رضازاده : موافقین مهندس عبوری

احمدي : تا حدودي درسته محل زندگي ما تو خيابون سعدي حتي پياده رو و اسفالت خوب نداره در صورتي كه به كوچه پس كوچه هاي منطقه ٣ خيلي رسيدگي شد اما اميدوارم موافقين شهردار راي بيارن

سید : مخالفین موافق عبوری بدون دوربریای خائنش که هم به عبوری خیانت کردن هم به ساری

سید رضا : بابا این سوال اصلا جواب نمیخواد
برین از مردم کوچه بازار بپرسین میگن بهتون

جوانان ساروی : موافقین عبوری صدرصد پیروز انتخابات هستند.درود بر عبوری و یارانش

جوانان ساروی : موافقین عبوری صددرصد پیروز هستند.درود بر عبوری ویارانش

راهبندی : آقای عبوری و موافقینش در قلب مردم ساری بخصوص مردم قدر شناس راهبند جای دارند. عبوری و موافقین عبوری حمایت ، حمایت، حمایت
مردم همیشه در صحنه راهبند- ساری

مررم : فقط موافقین عبوری بزرگوار و عزیز دل مردم

مقداد : با بررسی می توان پی برد که رای آوردن موافقان عبوری دراین دوره کار بسیار سختی است . <br>چرا که دست مافیای قدرت برای شهروند فهیم ساروی رو شده . [....] در شهرداری ساری بیداد میکند . <br>مردم ساری این دفعه و در این دوره عقلایی رای خواهند داد <br>این دور برنده انتخابات متخصصان خواهند بود نـــــــــه وابستگان به جریانات <br>

محمد م : مردم با یاران شهردار هستند

ادامه مناظره...

*

*