مازندشورا - مدیریت شهری و شوراهای اسلامی استان مازندران

کد مطلب : 50967 -تاریخ انتشار : چهار شنبه 23 خرداد 1397 -ساعت : 16:36

چاپ به اشتراگ گذاشتن
تشکیل جلسه کمیسیون ماده پنج طرح تفصیلی شهرهای بهار، لالجین و صالح‌آباد

در استان همدان صورت گرفت:

تشکیل جلسه کمیسیون ماده پنج طرح تفصیلی شهرهای بهار، لالجین و صالح‌آباد

مازندشورا: معاون شهرسازی و معماری اداره کل راه و شهرسازی استان همدان از تشکیل جلسه کمیسیون ماده پنج طرح تفصیلی شهرهای بهار، لالجین و صالح‌آباد در محل دفتر معاونت محترم امور عمرانی استانداری همدان با حضور اعضاء کمیسیون خبر داد.

مازندشورا:به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی به نقل از روابط عمومی اداره کل راه و شهرسازی استان همدان، مریم سمایی بیان کرد: در راستای رسیدگی به مشکلات شهروندان و سرعت بخشیدن به روند اجرای طرح‌های شهرسازی از جمله بازگشایی و تعریض معابر، تحقق‌پذیری کاربری‌های عمومی و غیرانتفاعی شهری، پیشنهادات مختلفی مطرح شد که اعضاء در عین نظر گرفتن حقوق مالکین بر حفظ حقوق تمامی شهروندان در راستای عدالت شهری در توزیع خدمات تأکید داشتند.

سمایی افزود: در این جلسه، موضوع اصول شهرسازی و احداث معابر و شبکه دسترسی مناسب مبتنی بر واقعیت‌های کنونی شهر از جمله اولویت‌های مهم بود که مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

وی ادامه داد: در این راستا تعدادی از پرونده‌ها با اولویت حل مسائل و مشکلات فوری شهر و شهروندان از جمله کمک به تکمیل تعریض و آزادسازی کمربندی در شهر بهار جهت تسهیل در رفت و آمد عمومی و حل مشکلات ترافیکی شهر، جابجایی و ابقاء معابر و برخی از کاربری‌ها از جمله آموزشی و مسکونی مطرح و تصمیمات لازم اتخاذ شد.

وی یادآور شد: ضمناً در شهر لالجین نیز اصلاح خط پروژه برخی معابر از جمله کوچه وحدت، ضلع شمالی بلوار معلم و در شهر صالح‌آباد نیز با توجه به ضرورت ساماندهی بخشی از محور ورودی شهر و ایجاد رونق و همچنین سیمای شهری مطلوب طرح بلوار الغدیر مورد بررسی و تصویب قرار گرفت.

سمایی در پایان عنوان کرد: در این جلسه بر توسعه متوازن شهرها و توزیع امکانات و دسترسی برابر همه شهروندان که در اولویت اقدام کمیسیون ماده پنج بوده و بر حرکت در چارچوب ضوابط و مقررات تأکید شد.


منبع : وزارت راه و شهرسازی/مسکن و شهرسازی


لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : معابر - شهروندان - شهرسازی - سمایی - عمومی - مشکلات - دسترسی - تأکید - بررسی - اولویت - بلوار - توزیع - همدان - راستای - لالجین - استان - کمیسیون - تعریض - صالح‌آباد -

مطالب مرتبط با : تشکیل جلسه کمیسیون ماده پنج طرح تفصیلی شهرهای بهار، لالجین و صالح‌آباد
نظر شما در مورد : تشکیل جلسه کمیسیون ماده پنج طرح تفصیلی شهرهای بهار، لالجین و صالح‌آباد

*

*


آخرین اخبارپربازدیدها