تداوم ناپایداری‌های جوبی در دامنه‌های مرکزی و شرقی البرز و سواحل خزر/ روند کاهشی فعالیت سامانه بارشی از فردا/ انتظار وقوع صاعقه در مناطق کوهستانی و سیلابی شدن مسیل ها

تاریخ انتشار : چهار شنبه 23 خرداد 1397 - ساعت : 18:08

کد مطلب: 50969 چاپ به اشتراگ گذاشتن

گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی از وضعیت جوی:

تداوم ناپایداری‌های جوبی در دامنه‌های مرکزی و شرقی البرز و سواحل خزر/ روند کاهشی فعالیت سامانه بارشی از فردا/ انتظار وقوع صاعقه در مناطق کوهستانی و سیلابی شدن مسیل ها

مازندشورا: براساس پیش‌بینی‌های صورت گرفته ناپایداری‌های جوی امروز در دامنه‌های مرکزی و شرقی البرز، سواحل شرقی خزر و شمال شرق خواهد بود که این مساله به صورت رگبار باران، صاعقه و وزش شدید باد موقتی همراه خواهد بود.

مازندشورا:به گزارش خبرنگار پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی، براساس پیش‌بینی‌های صورت گرفته براساس نقشه‌ها و مدل‌های هواشناسی و همچنین نقشه‌های همدیدی و آینده‌نگری، ناپایداری‌های جوی امروز در دامنه‌های مرکزی و شرقی البرز، سواحل شرقی خزر و شمال شرق خواهد بود که این مساله به صورت رگبار باران، صاعقه و وزش شدید باد موقتی همراه خواهد بود.

براین اساس پیش‌بینی حکایت از آن دارد که در برخی مناطق شمال غرب نیز رگبار پراکنده باران، رعد و برق و وزش باد را نیز می‌تواند شاهد بود.

در شرق تهران، شمال سمنان، دامنه‌های شرقی البرز در استان‌های مازندران، گلستان، خراسان شمالی، شمال خراسان رضوی شدت بارش‌ها را امروز شاهد هستیم و وزش بادهای شدید همراه با گرد و خاک در شمال شرق و شرق به خصوص زابل با کاهش کیفیت هوا همراه خواهد بود.

با شدت گرفتن وزش باد امروز خلیج فارس، دریای عمان و تنگه هرمز مواج پیش‌بینی شده است.

آسمان پایتخت امروز نیمه ابری همراه با رگبار، وزش بایدهای تند موقتی و رعدوبرق خواهد بود که تهران در همین راستا بیشینه دمای ۳۳ درجه سانتیگراد را تجربه کرد و دمای فردا صبح آن هم ۲۳ درجه پیش‌بینی می‌شود.

در همین خصوص با توجه به انتظار وقوع صاعقه به‌خصوص در مناطق کوهستانی و هم‌چنین احتمال سیلابی شدن مسیل‌ها و وزش بادهای شدید، توصیه می شود برای  کاهش خسارات احتمالی  و حفظ ایمنی  اقدامات  لازم  بکار گرفته شود.

از میزان فعالیت این سامانه بارشی فردا کاسته شده و در شمال غرب، غرب و غرب سواحل دریای خزر و دامنه‌های البرز مرکزی بارش‌ها به صورت پراکنده مشاهده خواهند شد.

در روز جمعه هم ادامه این شرایط در شمال غرب، غرب سواحل دریای خزر انتظار می رود.

 


منبع : وزارت راه و شهرسازی/مسکن و شهرسازی

برچسب ها : #همراه #سواحل #امروز #البرز #دامنه‌های #پیش‌بینی #صاعقه #انتظار #مرکزی #مناطق #دریای #رگبار #باران #موقتی #تهران #بادهای #بارش‌ها #خراسان #پراکنده #کوهستانی #ناپایداری‌های #شهرسازی #وزارت #پایگاه #فعالیت #سامانه #براساس #سیلابی #گزارش #بارشی #گرفته

لینک کوتاه مطلب :

نظر شما در مورد : تداوم ناپایداری‌های جوبی در دامنه‌های مرکزی و شرقی البرز و سواحل خزر/ روند کاهشی فعالیت سامانه بارشی از فردا/ انتظار وقوع صاعقه در مناطق کوهستانی و سیلابی شدن مسیل ها

*

*


X https://sport45.site/