انتقاد نماینده  فراکسیون ولایی مجلس از پس‌گرفتن استیضاح‌ها

تاریخ انتشار : پنج شنبه 24 خرداد 1397 - ساعت : 06:30

کد مطلب: 50973 چاپ به اشتراگ گذاشتن

در نطق میان‌دستور صحن علنی مجلس شورای اسلامی صورت گرفت

انتقاد نماینده فراکسیون ولایی مجلس از پس‌گرفتن استیضاح‌ها

مازندشورا: نماینده عضو فراکسیون ولایی در نطق میان‌دستور صحن علنی مجلس شورای اسلامی به پس‌رفتن از استیضاح‌های برخی نمایندگان انتقاد و پاسخ کنایه‌آمیزی به سَر‌و صدای برخی نمایندگان درباره لزوم صداقت در فرایند نمایندگی داد.

مازندشورا:به گزارش خبرگزاری فارس از شهرستان سوادکوه، سید‌علی ادیانی در نطق میان‌دستور صحن علنی مجلس شورای اسلامی در روز گذشته با اشاره به اینکه مجلس دهم دو ساله شد و مجلس شورای اسلامی به تعبیر امام راحل می‌تواند مرکز اصلاح یا افساد در کشور باشد، گفت: خانه ملت می‌تواند خانه ملت را ویران و یا خانه‌های آبادی را به سامان برساند و شرط آن نمایندگانی است که شأن، جایگاه، عظمت، آموزه‌های اهل بیت(ع) و فرمایشات مقام معظم رهبری را رعایت کند.

وی با بیان اینکه مجلس شورای اسلامی در دو سال پیش‌روی با فراز و فرود‌هایی روبرو خواهد‌ بود و شاهد بد‌عهدی امریکا و بر‌گشت به تحریم، بیکاری لشکر تحصیل‌کرده دانشگاهی، سو‌مدیریت‌ها، ضعف برخی دستگاه‌ها و مطالبات برخی صنوف و اقشار در کنار هم مسؤولیت ما را افزون می‌کند، افزود: در دو سال آینده نیاز به حرکت مقتدرانه مجلس داریم.

وی ادامه داد: لازمه اقتدار در مجلس شورای اسلامی، طهارت در ورود و فرایند انتخابات بود که این موضوع گذشت و لازمه دوم طهارت در استقرار و حضور در چهار سال نمایندگی است و پس‌گرفتن امضا‌ها، پس‌رفتن از استیضاح‌ها و کوتاه‌آمدن از حقوق ملت نشان از صداقت و طهارت در رفتار ندارد و اگر بخواهیم رفتارمان را برای اداره صحیح امور، منسجم کنیم باید از خودمان شروع‌کنیم.

* نیاز به صدور کارنامه مجلسی برای تک‌تک نمایندگان مجلس داریم

ادیانی در ادامه سخنان خود درباره لزوم صداقت نمایندگان در فرایند نمایندگی که با سَر‌و صدای انتقادی برخی نمایندگان همراه‌ بود به صورت کنایه با بیان اینکه خطابم به نمایندگانی است که نماینده ملائک در عرش و نه در فرش است.

وی با اشاره به اینکه خود‌نظارتی مجلس محور اصلی بحث من است و عملکرد دو ساله مجلس باید ارزیابی شود و برای ارزیابی عملکرد خودمان باید جلسه غیر‌رسمی برگزار کنیم، اظهار‌ کرد: هنگامی که برای دولت و مسؤولان تذکر می‌دهیم و جلسه می‌گذاریم، برای خودمان باید نظارت قائل شویم و چه کسی گفت که هیأت رئیسه ما مصون از تحقیق و تفحص است و پلک‌های چشمان خودمان را بالا بزنیم و به افکار عمومی نگاه کنیم و داریم از رهنمود‌های مقام معظم رهبری فاصله می‌گیریم.

نماینده قائم‌شهر، سوادکوه، جویبار، سیمرغ و سوادکوه‌شمالی در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه نیاز به صدور کارنامه مجلسی برای تک‌تک نمایندگان مجلس داریم و این طرح را در مجلس هشتم دادیم اما موافقت نشد، گفت: مسؤولان استانی و ملی بدانند که پرچم بیکاری و بسته بودن واحد‌های تولیدی در استان مازندران و حوزه انتخابیه، نیمه‌افراشته و غیرقابل قبول است.

86015/ج


منبع : فارس - مازندران

برچسب ها : #شورای #اسلامی #اینکه #خودمان #نمایندگان #داریم #نماینده #طهارت #مجلسی #کارنامه #پس‌گرفتن #صداقت #تک‌تک #ادیانی #رهبر #مسؤولان #ارزیابی #عملکرد #نمایندگی #فرایند #رهبری #نمایندگانی #می‌تواند #استیضاح‌ها #بیکاری #میان‌دستور #سوادکوه #لازمه #ادامه #اشاره

لینک کوتاه مطلب :

نظر شما در مورد : انتقاد نماینده فراکسیون ولایی مجلس از پس‌گرفتن استیضاح‌ها

*

*


X https://sport45.site/