مازندشورا - مدیریت شهری و شوراهای اسلامی استان مازندران

کد مطلب : 50989 -تاریخ انتشار : پنج شنبه 24 خرداد 1397 -ساعت : 17:16

چاپ به اشتراگ گذاشتن
تشریح اقدامات صورت‌گرفته در حوزه حمل و نقل استان گلستان/ سند‌دار کردن سکونتگاه‌های غیررسمی/ مذاکره با ترکمنستان برای احداث ریل عریض در اینچه برون

آخوندی در دیدار با نماینده ولی فقیه استان گلستان مطرح کرد:

تشریح اقدامات صورت‌گرفته در حوزه حمل و نقل استان گلستان/ سند‌دار کردن سکونتگاه‌های غیررسمی/ مذاکره با ترکمنستان برای احداث ریل عریض در اینچه برون

مازندشورا: وزیر راه و شهرسازی در دیدار با نماینده ولی فقیه در استان گلستان به تشریح اقدامات انجام شده در حوزه حمل‌ونقل ریلی، هوایی، جاده‌ای و بازآفرینی شهری در این استان پرداخت و گفت: سنددار کردن خانه‌های واقع در سکونتگاه‌های غیر رسمی در دستور کار قرار دارد.

مازندشورا:به گزارش خبرنگار پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی عباس آخوندی وزیر راه و شهرسازی در دیدار با آیت‌الله نور مفیدی نماینده ولی فقیه در استان گلستان با اشاره به اهمیت توسعه زیرساخت‌های حمل‌ونقل در این استان گفت: تا کنون اقدامات مهمی در این حوزه انجام  گرفته است. به عنوان مثال توسعه فرودگاه به عنوان یکی از مهمترین و سهل الوصول ترین روش‌های حمل‌ونقل با جدیت انجام شده است.

وی افزود: در چهار سال اخیر تنها در فرودگاه گرگان تعداد پروازها از ۴۰ سورتی به ۹۰ سورتی افزایش یافته است و ترمینال بزرگی با ۸۹ درصد پیشرفت فیزیکی در حال احداث است.

آخوندی با اشاره به نصب تجهیزات به روز ناوبری در این فرودگاه گفت: با نصب این تجهیزات و افزایش طول باند به ۳۴۰۰ متر امکان پذیرش هواپیماهای سنگین در فرودگاه گرگان فراهم خواهد شد.

وزیر راه و شهرسازی به جاذبه های گردشگری استان گلستان اشاره کرد و افزود: بعد از کشاورزی، گرشگری می تواند یکی از منابع مهم درآمدزایی در استان باشد.

این عضو کابینه دولت دوازدهم با تاکید براهمیت استفاده از معماری بومی در سازه‌های استان گلستان گفت: برای احداث ترمینال جدید فرودگاه از معماری بومی با توجه به شرایط اقلیمی استفاده خواهد شد.

آخوندی سپس به پروژه برقی کردن راه‌آهن گرمسار-اینچه برون اشاره کرد و گفت: این پروژه چه از منظر جابجایی مسافر و چه از منظر ترانزیت از اهمیت ویژه‌ای برای استان گلستان برخوردار است.

وی ادامه داد: قرارداد احداث این پروژه با طرف روس امضا شده و به میزان یک میلیارد و ۲۰۰ میلیون یورو تامین اعتبار صورت گرفته است. به زودی با حضور طرف روس در ایران شاهد آغاز عملیات اجرایی این خط خواهیم بود.

آخوندی به طرح راه‌آهن گرگان-مشهد نیز اشاره کرد و گفت: مذاکرات اجرای این طرح در سفر اخیر رئیس جمهوری به چین انجام شده است و قرارداد تجاری با طرف چینی به امضا رسیده است.

وی افزود: بعد از انجام تامین مالی و امضا قرارداد نهایی جزئیات بیشتر این پروژه و زمان بندی اجرای آن به اطلاع مردم خواهد رسید.

آخوندی به ایجاد بندر خشک در منطقه اینچه برون اشاره کرد و گفت: مذاکرات لازم با طرف ترکمنستانی برای احداث ریل عریض در این منطقه صورت گرفته است و به زودی این اقدام انجام خواهد شد. با ایجاد این ریل عریض انتقال کالا از طریق بندر خشک اینچه برون از کشورهای شمالی ایران به خلیج فارس به راحتی انجام خواهد شد و این اتفاق تاثیر بزرگی بر توسعه استان گلستان خواهد داشت.

آخوندی همچنین به پروژه‌های راهسازی و زیربنایی اشاره کرد و افزود: در مجموع می توان گفت که در استان گلستان اقدامات خوبی در این حوزه صورت گرفته است.

وزیر راه و شهرسازی در ادامه به مساله بازآفرینی شهری پرداخت و گفت: طبق آمار رسمی ۱۱۰ هزار واحد مسکونی در گرگان وجود دارد و تعداد خانوارهای گرگانی نیز تقریبا به همین اندازه است.

وی ادامه داد این مساله نشان می‌دهد که در حوزه مسکن نیازی به ساخت و سازهای بیشتر و رجوع به حاشیه‌ها وجود ندارد بلکه آنچه حائز اهمیت است، افزایش کیفیت زندگی در محله هاست.

آخوندی ادامه داد: به همین دلیل تاکید ما بر بازآفرینی و احیا با محوریت محله‌ها و هویت شهری بوده است. در این صورت نیازی به کوچ گسترده از محلی به محل دیگر وجود ندارد و کیفیت زندگی مردم در همان محل اسکان خودشان افزایش خواهد یافت.

این عضو کابینه دولت دوازدهم همچنین با اشاره به سکونتگاه‌های غیر رسمی  گفت: سند دار کردن املاک واقع در سکونتگاه‌های غیر رسمی در دستور کار قرار دارد تا ساکنین این سکونتگاه‌ها بتوانند برای دریافت تسهیلات و نوسازی اقدام کنند.

وزیر راه و شهرسازی به روش‌های تامین مالی برای خرید مسکن در دولت دوازدهم نیز اشاره کرد و گفت: ما مردم را تشویق می کنیم تا با سپرده‌گذاری و دریافت تسهیلات کم‌بهره به سمت خانه‌دار شدن حرکت کنند.

وی افزود: در استان گلستان استقبال خوبی از ین طرح صورت گرفته است و تا کنون ۵۱۰۰ خانوار اقدام به سپرده‌گذاری کرده‌اند.

آخوندی ادامه داد با استفاده از این تسهیلات زوج‌ها در گرگان می‌توانند ۱۲۰ میلیون تومان تسهیلات با نرخ بهره ۶ درصد برای خرید خانه در بافت فرسوده دریافت کنند.

آخوندی در پایان گفت: طبیعی است که با توجه به محدودیت منابع توانایی پاسخگویی به تمام توقعات وجود ندارد اما وزارت راه و شهرسازی تلاش خود را برای پاسخگویی حداکثری به مطالبات انجام خواهد داد.

در ادامه آیت‌الله نور مفیدی نماینده ولی فقیه در استان گلستان نیز بر ضرورت توسعه امکانات حمل‌ونقل در استان گلستان تاکید کرد و گفت: احداث راه‌آهن گرگان - مشهد یکی از مطالبات اصلی مردم استان گلستان است.

وی ادامه داد: برای جذب سرمایه گذار باید جذابیت ایجاد کرد و نباید با بهانه‌های واهی جلوی ورود سرمایه گذاران به پروژه‌ها را گرفت.

آیت‌الله نور مفیدی ایجاد بندر خشک در استان گلستان را یکی از اولویت‌ها دانست و گفت: توسعه این استان به مواردی چون ایجاد بندر خشک، احداث بنادر تجاری، ساماندهی سواحل و جاذبه‌های تفریحی و توسعه گردشگری وابسته است.


منبع : وزارت راه و شهرسازی/مسکن و شهرسازی


لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : استان - گلستان - آخوندی - اشاره - احداث - ادامه - شهرسازی - توسعه - گرگان - فرودگاه - افزود - گرفته - ایجاد - افزایش - پروژه - اینچه - تسهیلات - ندارد - تامین - قرارداد - راه‌آهن - استفاده - تاکید - دوازدهم - نماینده - اقدام - سکونتگاه‌های - مفیدی - آیت‌الله - اهمیت - اقدامات - دریافت - حمل‌ونقل - همچنین - منطقه - سرمایه - زندگی - بیشتر - سپرده‌گذاری - پاسخگویی - مطالبات - کیفیت - بازآفرینی - نیازی - مساله - منابع - تعداد - سورتی - ترمینال - روش‌های - عنوان - دیدار - وزارت - بزرگی - تجهیزات - مذاکرات - اجرای - میلیون - معماری - گردشگری - کابینه - تجاری -

مطالب مرتبط با : تشریح اقدامات صورت‌گرفته در حوزه حمل و نقل استان گلستان/ سند‌دار کردن سکونتگاه‌های غیررسمی/ مذاکره با ...
نظر شما در مورد : تشریح اقدامات صورت‌گرفته در حوزه حمل و نقل استان گلستان/ سند‌دار کردن سکونتگاه‌های غیررسمی/ مذاکره با ...

*

*


آخرین اخبارپربازدیدها

تحقیق و تفحص

آیا مخالفین مهدی عبوری شانس بیشتری برای رای آوری در شورای پنجم ساری را دارند یا موافقین؟

یک شهروند : مخالفین عبوری

ساروی : طرفداران عبوری ( عملگرا ) پیروز انتخابات این دوره شورای ساری هستن.
مردم عبوری و گروه عملگرا را دوست دارند.

افشين : اميدواريم شايسته ترين ها بيان ، آقاي عبوري كار كرد و كارهاي خوبي هم انجام داده . آقاي عبوري تيم محترم شهرداري ، شوراي محترم به حال خيابون فراموش شده و پر رفت و امد فرهنگ رسيدگي كنيد به زيبا سازي و نورپردازيش . واقعا فرهنگ غمگين شده و حال و هواي قديمارو نداره

ساروی : مخالفین عبوری

Masoud neyestani : خير براي اينكه مخالفين كارنامه درخشاني در مديريت شهري ندارند

رضازاده : موافقین مهندس عبوری

احمدي : تا حدودي درسته محل زندگي ما تو خيابون سعدي حتي پياده رو و اسفالت خوب نداره در صورتي كه به كوچه پس كوچه هاي منطقه ٣ خيلي رسيدگي شد اما اميدوارم موافقين شهردار راي بيارن

سید : مخالفین موافق عبوری بدون دوربریای خائنش که هم به عبوری خیانت کردن هم به ساری

سید رضا : بابا این سوال اصلا جواب نمیخواد
برین از مردم کوچه بازار بپرسین میگن بهتون

جوانان ساروی : موافقین عبوری صدرصد پیروز انتخابات هستند.درود بر عبوری و یارانش

جوانان ساروی : موافقین عبوری صددرصد پیروز هستند.درود بر عبوری ویارانش

راهبندی : آقای عبوری و موافقینش در قلب مردم ساری بخصوص مردم قدر شناس راهبند جای دارند. عبوری و موافقین عبوری حمایت ، حمایت، حمایت
مردم همیشه در صحنه راهبند- ساری

مررم : فقط موافقین عبوری بزرگوار و عزیز دل مردم

مقداد : با بررسی می توان پی برد که رای آوردن موافقان عبوری دراین دوره کار بسیار سختی است . <br>چرا که دست مافیای قدرت برای شهروند فهیم ساروی رو شده . [....] در شهرداری ساری بیداد میکند . <br>مردم ساری این دفعه و در این دوره عقلایی رای خواهند داد <br>این دور برنده انتخابات متخصصان خواهند بود نـــــــــه وابستگان به جریانات <br>

محمد م : مردم با یاران شهردار هستند

ادامه مناظره...

*

*