به‌کارگیری 5 هزار پلیس برای تامین امنیت در سواحل و مناطق گردشگری مازندران

تاریخ انتشار : پنج شنبه 24 خرداد 1397 - ساعت : 18:30

کد مطلب: 50990 چاپ به اشتراگ گذاشتن

فرمانده انتظامی مازندران خبر داد

به‌کارگیری 5 هزار پلیس برای تامین امنیت در سواحل و مناطق گردشگری مازندران

مازندشورا: فرمانده انتظامی مازندران با اشاره به وجود 120 شهرک ساحلی، 358 نقطه ممنوعه شنا و 71 تفرجگاه و مناطق گردشگری در استان از به کارگیری 2 هزار نیروی پلیس، پلیس افتخاری و شرکت انتظام در طرح سالم‌سازی دریا خبر داد و گفت: در مجموع 5 نفر برای تامین امنیت سواحل، مناطق تفریحی و گردشگری و محورهای مواصلاتی استان به کارگیری خواهند شد.

مازندشورا:سیدمحمود میرفیضی در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در ساری با اشاره به برگزاری اولین نشست فصلی فرمانداران و فرماندهان انتظامی شهرستان‌های استان مازندران با موضوع طرح تابستانه با محوریت طرح سالم‌سازی دریا شامگاه چهارشنبه با حضور استاندار مازندران و معاونان استاندار، معاونان و روسای پلیس های تخصصی، فرمانداران و فرماندهان انتظامی شهرستا‌ ها در سالن کنفرانس ستاد انتظامی استان  اظهار کرد: یکی از مهم‌ترین اولویت‌های فرماندهی انتظامی استان در اجرای طرح‌های تابستانه اشراف اطلاعاتی با تاکید بر دو مولفه پیش‌بینی و پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی است.

فرمانده انتظامی استان مازندران، پاسخ به مطالبات مردمی را از دیگر اولویت های نیروی انتظامی در اجرای این طرح برشمرد و تصریح کرد: باید از ظرفیت‌ها، قابلیت‌های مشارکتی و همکاری متولیان طرح‌های تابستانه و سالم‌سازی دریا از جمله نهادهای دولتی و حاکمیتی برای پاسخگویی به مطالبات مردمی استفاده شود.

میرفیضی جلب مشارکت‌های مردمی برای اقناع‌سازی و همراه‌سازی مردم در اقتدار نرم را از دیگر مولفه‌های نیروی انتظامی برای کاهش آسیب های اجتماعی برشمرد و اظهار کرد: همراه‌سازی مردم در اقتدار نرم با گفتمان‌سازی و استفاده از ظرفیت رسانه‌ها به عنوان قدرت پلیس در پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی به‌شمار می‌رود.

فرمانده انتظامی استان با بیان اینکه جلب اعتماد عمومی از مهم‌ترین راهکارهای مشارکت‌های مردمی در تولید امنیت و انجام وظایف شهروندی است، تصریح کرد: پلیس افکارساز و حاکمیت افکارسازی موجب مقبولیت و محبوبیت و مرجعیت در بین مردم خواهند شد.

سرمیرفیضی با اشاره به وجود 120 شهرک ساحلی، 358 نقطه ممنوعه شنا و 71 تفرجگاه و مناطق گردشگری در استان از به کارگیری 2 هزار نیروی پلیس، پلیس افتخاری و شرکت انتظام در طرح سالم‌سازی دریا خبر داد و گفت: در مجموع 5 نفر برای تامین امنیت سواحل، مناطق تفریحی و گردشگری و محورهای مواصلاتی استان به کارگیری خواهند شد.

فرمانده انتظامی استان مازندران با اشاره به کاهش 28 درصدی غریق در استان مازندران طی سال گذشته از افزایش 8 درصدی سفر به استان از ابتدای سال‌جاری تاکنون خبر داد و بر برخورد با ناهنجاری‌های اجتماعی از استان‌های مبداء تاکید کرد.

وی با تاکید بر تعریف الزاماتی برای مدیران شهرک‌های ساحلی و مسؤول‌سازی دستگاه‌های متولی طرح دریا، افزود: استفاده از اقدامات فرهنگی و اثرگذاری آن در بین خانواده‌ها و مسافران تابستانی در سواحل دریا و مناطق گردشگری از دیگر موضوعاتی است که باید مورد توجه قرار گیرد.


منبع : فارس - مازندران

برچسب ها : #انتظامی #استان #مازندران #گردشگری #فرمانده #مردمی #مناطق #اجتماعی #سالم‌سازی #نیروی #استفاده #تاکید #تابستانه #امنیت #سواحل #اشاره #برشمرد #ساحلی #درصدی #اقتدار #تصریح #مشارکت‌های #خواهند #کارگیری #همراه‌سازی #مهم‌ترین #فرماندهان #استاندار #فرمانداران #میرفیضی #تامین #معاونان #اظهار #آسیب‌های #پیشگیری #طرح‌های #اجرای #مطالبات

لینک کوتاه مطلب :

نظر شما در مورد : به‌کارگیری 5 هزار پلیس برای تامین امنیت در سواحل و مناطق گردشگری مازندران

*

*


X https://sport45.site/