استخاره‌‌ای که پس از دو سال تعبیر شد

تاریخ انتشار : یکشنبه 27 خرداد 1397 - ساعت : 08:56

کد مطلب: 51036 چاپ به اشتراگ گذاشتن

روایتی از بغض یک پدر

استخاره‌‌ای که پس از دو سال تعبیر شد

مازندشورا: شاهد نگاه‌های خاص مردم بودم، دلشوره خاصی برای من ایجاد‌ شد، نان خُرد کردم و در کاسه ریختم اما بغض در گلوی من، مانع‌ شد که چیزی بخورم، هنگام خروج از حسینیه به من گفتند که سید‌روح‌الله شهید شد.

مازندشورا:خبرگزاری فارس مازندران ـ فرهنگی/شهدای مدافع حرم، دلدادگانی هستند که برای دفاع از حریم امنیت در برابر دشمنان انسانیت، دشمنان اسلام که با حمایت نظام استکباری به‌وجود آمدند، مقابله‌ کردند و با صبر، تحمل و توکل به پیروزی رسیدند.

دیدار قرآن‌آموزان طرح‌های نورالهدی و مصباح‌الهدی اداره تبلیغات اسلامی سوادکوه از پدر، مادر، برادر، فرزند و خواهر شهید مدافع حرم سید‌روح‌الله عمادی در روستای پاشا‌کلا دهستان کِسِلیان بخش زیراب سوادکوه، فرصتی برای شنیدن سخنان آنان بود.

شهید سید‌روح‌الله عمادی در اول شهریور‌ماه 1359 در روستای پاشا‌کلا متولد شد و دوران دبستان و راهنمایی را در همین روستا گذراند، سپس به هنرستان شهید بهشتی سوادکوه رفت و سرانجام در دانشگاه امام‌حسین(ع) پذیرفته شد و تا مدرک تحصیلی کارشناسی ارشد پیش‌رفت و درجه استادخلبانی را نیز دریافت‌ کرد.

زندگی او و همسرش با زیارت خانه خدا آغاز‌ شد و از او فرزندی با نام «سیدمحمد‌عماد» به یادگار ماند.

این شهید بزرگوار در اول آبان‌ماه 1394 همزمان با تاسوعای حسینی در حلب سوریه به شهادت رسید.

* ادای قضای روزه شهید «سید‌روح‌الله» در گرمای تابستان

سیده‌بلور عمادی مادر شهید سید‌روح‌الله عمادی در جمع قرآن‌آموزان در بخشی از سخنان خود با اشک و بغض گفت: سید‌روح‌الله نماز‌ شب می‌خواند و با وضو می‌خوابید، روزه‌های قضای خود را در گرمای تابستان ادا می‌کرد، سه بار به سوریه رفت، من در ابتدا معتقد بودم که پسرش بیشتر از سوریه رفتنش به او احتیاج‌ دارد اما سید‌روح‌الله به من می‌گفت که عمه ما حضرت زینب(س) به ما احتیاج دارد؛ سیدمحمد‌عماد را به شما می‌سپارم.

مادر شهید به مهربانی سید‌روح‌الله اشاره‌ کرد و ادامه داد: پایه‌های چوبی مورد استفاده در زمین‌های کشاورزی را که خودش تهیه کرده‌ بود، بخشی را برای ما و بخش دیگری را برای پیرمردی که تنهایی کار می‌کرد، می‌برد؛ هر موقعی که به روستا می‌آمد با اخلاق نیکوی خود، کار‌های ما را انجام می‌داد.

وی افزود: در زمان شهادتش خواب ‌دیده‌ بودم که افرادی در حال تعقیب سید‌روح‌الله هستند؛ وقتی شهید‌ شد برخی از هم‌‎محلی‌ها می‌دانستند اما من از زبان پدرش موضوع را فهمیدم.

 

 

* خبر شهادت سید‌روح‌الله در شب شام غریبان

سید‌اسماعیل عمادی پدر شهید بیان کرد: سید‌روح‌الله فردی افتاده و فروتن بود و تا روز شهادتش کمتر کسی از عظمت و بزرگی او اطلاع‌ داشت، همیشه به ما کمک ‌می‌کرد و هر موقع که قرار‌ بود به روستا بیاید به ما اطلاع می‌داد که کاری و کمکی اگر هست بگوییم تا انجام دهد.

وی با اشاره به اینکه در شب یازدهم ماه محرم در مراسم روستا حضور داشتم که شاهد نگاه‌های خاص مردم بودم، دلشوره خاصی برای من ایجاد‌ شد، نان خُرد کردم و در کاسه ریختم اما بغض در گلوی من، مانع‌ شد که چیزی بخورم، هنگام خروج از حسینیه به من گفتند که سید‌روح‌الله شهید شد؛ دقیقاً 6 روز بعد در روستای پاشا‌کلا دفن‌ شد.

 

 

* همراهی همسر شهید

سیده‌اشرف‌السادات عمادی خواهر شهید اظهار کرد: سید‌روح‌الله از دوران مدرسه روزه می‌گرفت و مهربان‌ بود.

وی اضافه کرد: همسرش هم همیشه با برنامه‌های او سازگار و همراه بود.

* ناراحتیِ سیدروح‌الله

سید‌حمزه عمادی برادر شهید با اشاره به وصیت‌نامه شهید و توصیه امام راحل به مطالعه وصیت‌نامه شهدا خاطرنشان کرد: سید‌روح‌الله شب اعزام آخر، وصیت‌نامه خود را نوشت.

وی با بیان اینکه او احترام زیادی برای والدین قائل بود و برای من که برادر بزرگ‌تر او بودم، الگو بود، تصریح کرد: در دوران مدرسه هم کارهایی انجام می‌داد که انجام آن از بزرگ‌تر‌ها انتظار می‌رفت؛ در هنرستان به آنها بسته غذایی می‌دادند، خیلی مهربان بود، بخشی از آن غذا‌ها را برای ما می‌آورد؛ خانواده پر‌جمعیتی بودیم و همیشه سر سفره سر‌ مرغ‌ را برای خودش بر‌می‌داشت، دلیل این کارش را افزایش سهم بقیه برادر‌ها و خواهر‌ها از غذا عنوان کرد.

برادر شهید تأکید کرد: سید‌روح‌الله در وصیت‌نامه‌اش خود را سرباز ولایت دانست و همیشه مقام‌معظم رهبری را «حضرت‌آقا» توصیف ‌می‌کرد و همیشه ناراحت بود که دل حضرت آقا را خون‌کردند و از عدم فرمانبرداری برخی‌ها ناراحت‌ بود؛ همچنین به حجاب که برای آن سیلی‌ها خورده‌ شد، خون‌ها ریخته‌ شد و تربیت فرزندش برای سرباز امام‌عصر(عج) تأکید داشت.

وی یادآور شد: دو سال قبل از شهادتش در قم، به همراه دامادمان استخاره‌ای گرفت که آیه شهادت برای او آمد؛ آن روز خیلی خوشحال بود.

 

 

* افتخار سوادکوهی‌ها

رحیمه باقری مربی طرح‌های مصباح‌الهدی و نورالهدی اداره تبلیغات اسلامی سوادکوه با اشاره به اینکه این دو طرح، 6 سال به طول می‌انجامد، اظهار کرد: طرح مصباح‌الهدی برای دانش‌آموزان متوسطه اول و طرح نورالهدی برای دانش‌آموزان متوسطه دوم محسوب می‌شود.

وی با اشاره به اینکه جشنواره پایانی هر کدام از طرح‌های مصباح‌الهدی و نورالهدی 

در مشهد مقدس و به همراه حدود 500 نفر از دانش‌آموزان دیگر از مازندران برگزار می‌شود، افزود: شهید مدافع حرم سید‌روح‌الله عمادی افتخار ما سوادکوهی‌هاست.

باقری در پایان گفت: از خانواده شهید مدافع حرم تقاضا می‌کنیم که برای قرآن‌آموزان دعا کنند تا عاقبت به خیر شوند و حجاب آنها هم همیشه حفظ ‌باشد.

 

 

به گزارش فارس، مطالعه وصیت‌نامه شهید مدافع حرم سید‌روح‌الله عمادی دارای ابعاد عاطفی، اجتماعی، دینی، انقلابی و سیاسی است و آنجا که از فرزندش «سید‌محمدعماد» نام‌می‎برد سرشار از عاطفه و احساس پدرانه و آنجا که از 

والدین و همسرش نام‌ می‎برد سرشار از مهربانی و عشق و آنجا که از آموزه‌های مذهبی نام می‌برد سرشار از زلالی و آنجا که از مقام معظم رهبری نام می‌برد سرشار از اطاعت و فرمانبری است.

صفا و صمیمیت خانواده شهید سید‌روح‌الله عمادی در دانش‌آموزان و خانواده‌های آنان تزریق شد و خاطره‌ای سرشار از ارادت به شهید مدافع حرم را در دل‌ها گنجاند.

گزارش از عمران اکبرنژاد

انتهای پیام/86015/ح


منبع : فارس - مازندران

برچسب ها : #سید‌روح‌الله #عمادی #همیشه #مدافع #سرشار #روستا #اشاره #وصیت‌نامه #اینکه #دانش‌آموزان #مصباح‌الهدی #سوادکوه #برادر #قرآن‌آموزان #سوریه #شهادت #شهادتش #خانواده #همراه #پاشا‌کلا #می‌داد #دوران #روستای #می‌برد #مطالعه #رهبر #تأکید #افتخار #طرح‌های #متوسطه #باقری #گزارش #رهبری #فرزندش #سرباز #مهربانی #سخنان #هنرستان #همسرش #خواهر #اسلامی #دشمنان #تبلیغات #سیدمحمد‌عماد #گرمای #‌می‌کرد #اظهار #افزود #مازندران #تابستان #می‌کرد #مدرسه

لینک کوتاه مطلب :

نظر شما در مورد : استخاره‌‌ای که پس از دو سال تعبیر شد

*

*


X https://sport45.site/