مازندشورا - مدیریت شهری و شوراهای اسلامی استان مازندران

کد مطلب : 51071 -تاریخ انتشار : دوشنبه 28 خرداد 1397 -ساعت : 09:35

چاپ به اشتراگ گذاشتن
تمهیدات راهداری قم برای سفرهای تابستانی/ خدمات‌رسانی ۱۲ گشت راهداری در محورهای استان

جمالی مطرح کرد؛

تمهیدات راهداری قم برای سفرهای تابستانی/ خدمات‌رسانی ۱۲ گشت راهداری در محورهای استان

مازندشورا: مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان قم با توصیه به هموطنان برای رعیت اصول ایمنی دز طول رانندگی، گفت: ۱۲ گشت راهداری در محورهای استان به صورت شبانه‌روزی در طول سفرهای تابستانی خدمات‌رسانی می‌کنند.

مازندشورا:ابوالفضل جمالی مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان قم در گفت و گو با خبرنگار پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی درباره تمهیدات این اداره کل برای سفرهای تابستانی اظهار کرد: برنامه‌ها برای سفرهای تابستانی از روز چهارشنبه آغاز و در این زمینه بازدید کلی از تمام راهدارخانه‌ها انجام شده و راهدارخانه‌ها نیز تجهیز شدند تا در صورت وقوع مشکل احتمالی به مسافران خدمات ارائه کنند و در راهدارخانه‌ها برای مسافران بسته‌های غذای کنسروی در نظر گرفته شده است.

وی افزود: تجهیزات زمستانی و نمک‌پاش‌ها از ماشین‌های راهداری جدا و ماشین آلات را شست و شو دادیم و آماده ارائه خدمات برای طرح تابستانی به هموطنان و مسافران استان هستیم.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان قم با بیان اینکه ۱۲ تیم گشت راهداری در کل استان خدمات رسانی می‌کنند، افزود: سه گشت برای مسیر رفت و برگشت در اتوبان تهران- قم، یک گشت برای جاده قدیم قم، سه تیم گشت در مسیر قم- سلفچگان و مابقی نیز برای راه‌های فرعی و اصلی داخل استان اختصاص پیدا کرده‌اند.

وی تصریح کرد: گشت‌های راهداری به صورت شبانه روز و ۲۴ ساعته خدمات رسانی می‌کنند که در طول شب تعداد هشت گشت فعال هستند.

جمالی بیان کرد: لگه‌گیری جاده‌های استان آغاز شده که در برخی نقاط نیز روکش آسفالت انجام شده است و آماده خدمات‌رسانی به هموطنان هستیم.

وی افزود: جلسه هماهنگی با پلیس راه هفته گذشته برگزار شده که براساس آن فرماندهان پاسگاه‌های پلیس راه و روسای ادارات شهرستان‌ها از جاده‌های استان بازدید و نواقص را به ما اطلاع دادند که ادارات شهرستان موظف شدند حداکثر ظرف یک هفته تا ۱۰ روز مشکلات را رفع کنند و بازدید مجددی توسط پلیس راه و روسای ادارات راهداری شهرستان انجام شود.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان قم با اشاره به اینکه مشکلات مربوط به بازسازی تابلوها و علائم بوده، گفت: علف‌زنی حاشیه جاده‌ها، شستشوی تابلوها و گاردریل انجام شده که جاروی کناره‌های محورها نیز از روز یکشنبه با اختصاص دو دستگاه جارو در اتوبان تهران- قم و یک دستگاه در محور قم- سلفچگان آغاز شده است.

وی درباره استقرار اورژانس در محورهای استان قم اظهار کرد: اورژانس در محورهای استان پایگاه دارد که در مجاورت تمام راهدارخانه‌ها فضایی برای استقرار خودروهای اورژانس و هلال‌احمر اختصاص پیدا کرده، با امدادخودروها جلسه داشتیم و برای استقرار آنها در جاده‌ها برنامه‌ریزی کردیم که جلسه‌ای نیز برای ایمن‌سازی در روزهای آتی در استانداری تشکیل می‌شود.

جمالی درباره تمهیدات اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان قم برای کاهش تصادفات در محورهای این استان گفت: گشت‌های راهداری و دوربین‌های کنترل سرعت در محورهای استان فعال هستند، نقاط حادثه‌خیز آشکارسازی شده که چند نقطه نیز در جاده قدیم قم اصلاح شده و پلیس راه و راهداران در طول مسیرها مستقر هستند.

وی با بیان اینکه ۲۵ مجتمع خدمات رفاهی بین‌راهی در استان قم فعالیت می‌کنند، تصریح کرد: ماهانه با همکاری ارگان‌هایی مانند ستاد اقامه نماز، وزارت بهداشت و تعزیرات حکومتی از مجتمع‌های خدمات رفاهی بازدید داریم و قبل از سالگرد ارتحال امام خمینی نیز یک بازدید از آنها انجام و نکاتی در جلسه با انجمن آنها یادآوری شد که ظرف یک تا دو هفته آینده بازدید دیگری از آنها به عمل می‌آید.

مدیرکل راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای استان قم درباره نظارت این اداره کل بر پایانه‌های مسافربری گفت: متولی اصلی پایانه‌های مسافربری شهرداری‌ها هستند و راهداری بر حمل‌ونقل آن‌ها نظارت می‌کند که شرکت‌های حمل‌ونقل آمادگی کامل دارند و نیروهای راهداری برای کنترل نرخ بلیت و مدیریت فنی به همراه پلیس‌راه در پایانه مسافربری شهر قم، ورودی اتوبان قم- تهران و نقاط دیگری در محورها مستقر هستند.

وی با اشاره به افزایش ۱۴ درصدی تردد در محورهای استان در طول سفرهای تابستانی سال گذشته بیان کرد: امسال نیز افزایش تردد بین ۱۰ تا ۱۲ درصد را در محورهای استان قم پیش‌بینی می‌کنیم. برای کنترل نرخ و نظارت فنی مستقر هستند ورودی اتوبان قم- تهران

جمالی در پایان به رانندگان توصیه کرد: هم‌وطنان در طول رانندگی احتیاط و اصول ایمنی را رعایت کنند و با بی‌حوصلگی رانندگی نکنند تا سفر خوبی داشته باشند.


منبع : وزارت راه و شهرسازی/جاده ای


لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : استان - راهداری - محورهای - بازدید - خدمات - جمالی - تابستانی - جاده‌ای - اتوبان - درباره - راهدارخانه‌ها - تهران - سفرهای - مدیرکل - مستقر - تمهیدات - ادارات - اختصاص - کنترل - اورژانس - حمل‌ونقل - استقرار - اینکه - اداره - مسافربری - نظارت - افزود - دستگاه - محورها - تابلوها - جاده‌ها - رانندگی - ورودی - اشاره - رفاهی - پایانه‌های - دیگری - افزایش - گذشته - ارائه - آماده - هموطنان - خدمات‌رسانی - مسافران - اظهار - پایگاه - هستیم - رسانی - وزارت - روسای - شهرستان - جاده‌های - گشت‌های - سلفچگان - تصریح - مشکلات -

مطالب مرتبط با : تمهیدات راهداری قم برای سفرهای تابستانی/ خدمات‌رسانی ۱۲ گشت راهداری در محورهای استان
نظر شما در مورد : تمهیدات راهداری قم برای سفرهای تابستانی/ خدمات‌رسانی ۱۲ گشت راهداری در محورهای استان

*

*


آخرین اخبارپربازدیدها

تحقیق و تفحص

آیا مخالفین مهدی عبوری شانس بیشتری برای رای آوری در شورای پنجم ساری را دارند یا موافقین؟

یک شهروند : مخالفین عبوری

ساروی : طرفداران عبوری ( عملگرا ) پیروز انتخابات این دوره شورای ساری هستن.
مردم عبوری و گروه عملگرا را دوست دارند.

افشين : اميدواريم شايسته ترين ها بيان ، آقاي عبوري كار كرد و كارهاي خوبي هم انجام داده . آقاي عبوري تيم محترم شهرداري ، شوراي محترم به حال خيابون فراموش شده و پر رفت و امد فرهنگ رسيدگي كنيد به زيبا سازي و نورپردازيش . واقعا فرهنگ غمگين شده و حال و هواي قديمارو نداره

ساروی : مخالفین عبوری

Masoud neyestani : خير براي اينكه مخالفين كارنامه درخشاني در مديريت شهري ندارند

رضازاده : موافقین مهندس عبوری

احمدي : تا حدودي درسته محل زندگي ما تو خيابون سعدي حتي پياده رو و اسفالت خوب نداره در صورتي كه به كوچه پس كوچه هاي منطقه ٣ خيلي رسيدگي شد اما اميدوارم موافقين شهردار راي بيارن

سید : مخالفین موافق عبوری بدون دوربریای خائنش که هم به عبوری خیانت کردن هم به ساری

سید رضا : بابا این سوال اصلا جواب نمیخواد
برین از مردم کوچه بازار بپرسین میگن بهتون

جوانان ساروی : موافقین عبوری صدرصد پیروز انتخابات هستند.درود بر عبوری و یارانش

جوانان ساروی : موافقین عبوری صددرصد پیروز هستند.درود بر عبوری ویارانش

راهبندی : آقای عبوری و موافقینش در قلب مردم ساری بخصوص مردم قدر شناس راهبند جای دارند. عبوری و موافقین عبوری حمایت ، حمایت، حمایت
مردم همیشه در صحنه راهبند- ساری

مررم : فقط موافقین عبوری بزرگوار و عزیز دل مردم

مقداد : با بررسی می توان پی برد که رای آوردن موافقان عبوری دراین دوره کار بسیار سختی است . <br>چرا که دست مافیای قدرت برای شهروند فهیم ساروی رو شده . [....] در شهرداری ساری بیداد میکند . <br>مردم ساری این دفعه و در این دوره عقلایی رای خواهند داد <br>این دور برنده انتخابات متخصصان خواهند بود نـــــــــه وابستگان به جریانات <br>

محمد م : مردم با یاران شهردار هستند

ادامه مناظره...

*

*