مازندشورا - مدیریت شهری و شوراهای اسلامی استان مازندران

کد مطلب : 51073 -تاریخ انتشار : دوشنبه 28 خرداد 1397 -ساعت : 10:44

چاپ به اشتراگ گذاشتن
ترویج نماد شاهنشاهی در یک همایش دولتی!

ترویج نماد شاهنشاهی در یک همایش دولتی!

مازندشورا: واقعاً آقایان مسؤول حاضر در همایش که در مسند پست‌های دولتی نظام جمهوری اسلامی نشسته‌اند، نمی‌دانند که نشان شیر خورشید در پرچم ایران نماد رژیم ستم‌شاهی و عَلَم اپوزیسیون‌ها وعلی‌الخصوص دشمنان تابلودار چندده نفره خارج از کشور است؟!

مازندشورا:به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از بسیج رسانه قائم‌شهر، برگزاری همایش‌ها با اهداف مشخص و تعریف‌شده یک عرف رایج در همه کشورهاست که در مناسبت‌ها وعرصه های مختلف سیاسی، اجتماعی، فرهنگی و ... مورد توجه قرار می‌گیرد.

یکی از همایش‌های رایج در داخل و خارج، شناسایی، معرفی و تجلیل از مشاهیر، نخبگان، دانشمندان، قهرمانان و بزرگان است که در فرهنگ‌ها و آداب سایر کشورها امری متداول محسوب و برگزار می‌شود.

مقصود از نگارش این یادداشت واکاوی یک همایش در یکی از شهرستان‌های بخش مرکزی مازندران است، همایشی که به لحاظ ساختاری و ماهوی متفاوت با سایر همایش‌ها آن‌هم در تجلیل از مقام علم و عالم و تکریم از خدمات یکی از اطبا برگزار شد.

در این همایش که روز یکشنبه ۲۷ خردادماه ۹۷ با حضور جمعی از مسؤولان و فرهنگیان در یکی از سالن‌های آمفی تئاتر این شهرستان برگزار شد، فارغ از تجلیل از فرد مورد نظر از سوی دستگاه ذی‌ربط که امری شایسته تلقی می‌شود اما بحث درباره تبیین دیدگاه‌ها و اظهارات، همراه با ارائه الگوها و نمادهای رژیم ستم‌شاهی توسط فرد مورد تکریم در این همایش است که  تضادی آشکار با آرمان‌های امام خمینی(ره) داشته است، از اتیکت روی کت تا نمایش برخی اسلایدها و متون سخنرانی فرد مورد تقدیر، همه حکایت از تبلیغ و ترویج نماد سلطنت رژیم منحوس شاهنشاهی را داشته است.

آن چیزی که بیشتر مورد تأثر و تعجب حاضران در همایش شد، قصور و غفلت مسؤولان حاضر و دستگاه ذی‌ربط برگزارکننده همایش بود که چطور این برخوردها و مخالفت‌های آشکار و علنی با نظام جمهوری اسلامی را تحمل کرده و با سکوت‌شان عمل او را تائید می‌کردند؟!

واقعاً آقایان مسؤول حاضر در همایش که در مسند پست‌های دولتی نظام جمهوری اسلامی نشسته‌اند، نمی‌دانند که نشان شیر خورشید در پرچم ایران نماد رژیم ستم‌شاهی و عَلَم اپوزیسیون‌ها وعلی‌الخصوص دشمنان تابلودار چندده نفره خارج از کشور است؟!

اگرچه در چند سال قبل چنین عمل تأسف‌بار در یکی از استان‌های کشور اتفاق افتاده و با انتقادات و واکنش‌های  شدید مردم انقلابی روبه‌رو شده است اما در این همایش انتظار این بود که مسؤولان برگزاری همایش در قبال تبلیغ‌ و ترویج آشکار نماد ستم‌شاهی واکنش و عکس‌العمل به‌موقع نشان می‌دادند و یا حداقل از ادامه آن جلوگیری می‌کردند؟!

فراموش نکنیم که ۴۰ سال قبل امام خمینی(ره) در همان ماه‌های نخست پیروزی انقلاب، ۱۰ اسفندماه ۵۷ در جواب افرادی که درباره  ماندگاری نمادهای سلطنتی سؤالاتی داشته‌اند، فرمودند: بیرق ایران نباید شاهنشاهی باشد، باید آرم‌ها اسلامی باشد و خطاب به همه وزارتخانه‌ها و ادارات که باید این شیر خورشید منحوس حذف شود و عَلَم اسلام‌ باید باشد، آثار طاغوت باید برود و این تاج آثار طاغوت است.

بی‌تردید پرچم حکومت شاهنشاهی رژیم پهلوی که ۴۰ سال قبل به رهبری امام خمینی(ره) سقوط کرد، با استقرار نظام جمهوری اسلامی تمام نمادهای طاغوتی رژیم شاهنشاهی ساقط شد و لذا امروز احیا و ترویج نماد رژیم ستم‌شاهی از سوی هر فرد، شخصیت و گروهی در تضاد با نظام جمهوری اسلامی و سیره امام خمینی(ره) محکوم است، آن‌هم در شهری که با تغییر نظام ستم‌شاهی به نام نامی امام زمان(عج) «قائم‌شهر» تغییر نام گرفت.

شهرستانی که برای ساقط ساختن رژیم شاهنشاهی و در ادامه برای حفظ و بقای نظام جمهوری اسلامی بیش از ۱۰۰۰ شهید تقدیم کرده لذا مردم انقلابی ما هر گونه حرف، شعار، علامت و نشانه‌ای که در راستای عمل مذبوحانه اپوزیسیونی است را از سوی هر فرد و مقامی برنمی‌تابند و آن را مغایر با خواست و اراده ملت ایران دانسته و محکوم می‌کنند.

در این رابطه ضرورت توجه مسؤولان و دستگاه‌های نظارتی ذیربط جهت برگزاری چنین همایش‌ها و نیز حسن توجه مسؤولان دستگاه‌های برگزارکننده، امری مهم  و الزام‌آور بوده و در این طریق هر گونه قصور، بی‌توجهی و غفلت از سوی هر فرد، مقام و شخصیتی قابل پذیرش نیست، چرا که حفظ آرمان‌ها و اهداف و دستاوردهای نظام جمهوری اسلامی، یک راهبرد انقلابی است و به هیچ وجه  قابل اغماض و چشم‌پوشی نیست.

انتظار این است دستگاه‌های فرهنگی و سیاسی و متولیان امر به‌درستی و به شایستگی به وظیفه خود عمل کنند تا دیگر شاهد چنین وضعیت اسفباری در هیج جای ایران اسلامی نباشیم.

3141/ح


منبع : فارس - مازندران


لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : همایش - اسلامی - شاهنشاهی - جمهوری - ستم‌شاهی - مسؤولان - ترویج - خمینی - دستگاه‌های - انقلابی - آشکار - نمادهای - برگزاری - تجلیل - همایش‌ها - برگزار - انتظار - قائم‌شهر - ادامه - عَلَم - محکوم - دولتی - تغییر - خورشید - طاغوت - تکریم - سیاسی - فرهنگی - ذی‌ربط - اهداف - منحوس - دستگاه - آن‌هم - برگزارکننده - می‌کردند؟ -

نظر شما در مورد : ترویج نماد شاهنشاهی در یک همایش دولتی!

*

*


آخرین اخبارپربازدیدها

تحقیق و تفحص

آیا مخالفین مهدی عبوری شانس بیشتری برای رای آوری در شورای پنجم ساری را دارند یا موافقین؟

یک شهروند : مخالفین عبوری

ساروی : طرفداران عبوری ( عملگرا ) پیروز انتخابات این دوره شورای ساری هستن.
مردم عبوری و گروه عملگرا را دوست دارند.

افشين : اميدواريم شايسته ترين ها بيان ، آقاي عبوري كار كرد و كارهاي خوبي هم انجام داده . آقاي عبوري تيم محترم شهرداري ، شوراي محترم به حال خيابون فراموش شده و پر رفت و امد فرهنگ رسيدگي كنيد به زيبا سازي و نورپردازيش . واقعا فرهنگ غمگين شده و حال و هواي قديمارو نداره

ساروی : مخالفین عبوری

Masoud neyestani : خير براي اينكه مخالفين كارنامه درخشاني در مديريت شهري ندارند

رضازاده : موافقین مهندس عبوری

احمدي : تا حدودي درسته محل زندگي ما تو خيابون سعدي حتي پياده رو و اسفالت خوب نداره در صورتي كه به كوچه پس كوچه هاي منطقه ٣ خيلي رسيدگي شد اما اميدوارم موافقين شهردار راي بيارن

سید : مخالفین موافق عبوری بدون دوربریای خائنش که هم به عبوری خیانت کردن هم به ساری

سید رضا : بابا این سوال اصلا جواب نمیخواد
برین از مردم کوچه بازار بپرسین میگن بهتون

جوانان ساروی : موافقین عبوری صدرصد پیروز انتخابات هستند.درود بر عبوری و یارانش

جوانان ساروی : موافقین عبوری صددرصد پیروز هستند.درود بر عبوری ویارانش

راهبندی : آقای عبوری و موافقینش در قلب مردم ساری بخصوص مردم قدر شناس راهبند جای دارند. عبوری و موافقین عبوری حمایت ، حمایت، حمایت
مردم همیشه در صحنه راهبند- ساری

مررم : فقط موافقین عبوری بزرگوار و عزیز دل مردم

مقداد : با بررسی می توان پی برد که رای آوردن موافقان عبوری دراین دوره کار بسیار سختی است . <br>چرا که دست مافیای قدرت برای شهروند فهیم ساروی رو شده . [....] در شهرداری ساری بیداد میکند . <br>مردم ساری این دفعه و در این دوره عقلایی رای خواهند داد <br>این دور برنده انتخابات متخصصان خواهند بود نـــــــــه وابستگان به جریانات <br>

محمد م : مردم با یاران شهردار هستند

ادامه مناظره...

*

*