مازندشورا - مدیریت شهری و شوراهای اسلامی استان مازندران

کد مطلب : 51082 -تاریخ انتشار : دوشنبه 28 خرداد 1397 -ساعت : 14:45

چاپ به اشتراگ گذاشتن
اتمام حفاری دومین تونل آزادراه همت- کرج

معاون وزیر راه و شهرسازی خبر داد:

اتمام حفاری دومین تونل آزادراه همت- کرج

مازندشورا: معاون وزیر راه و شهرسازی صبح امروز در بازدید از آزادراه همت- کرج گفت: حفاری دومین تونل قطعه سه در محدوده شهرک جهان‌نما تا جاده چالوس به عنوان یکی از بخش‌های مهم این پروژه به اتمام رسید و هم‌اکنون در مرحله تحکیم و لاینینگ قرار دارد.

مازندشورا:به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی به نقل از روابط عمومی و امور بین‌الملل شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل‌و‌نقل کشور، خیراله خادمی صبح امروز به همراه استاندار البرز از آزادراه همت- کرج بازدید و از نزدیک در جریان روند پروژه قرار گرفت.

معاون وزیر راه و شهرسازی در این بازدید با اشاره به مشکلات عدیده مربوط به تملک اراضی در این پروژه گفت: عمده عملیات اجرایی آزادراه همت-کرج در محدوده شهرک جهان‌نما تا جاده چالوس در حال اجرا است و مهمترین مشکل در تاخیر پروژه نیز وجود معارضان ملکی از جمله پادگان‌های نظامی، اراضی و املاک واقع در مسیر پروژه است.

وی افزود:‌ بخشی  از مشکلات تملک اراضی حل شده و در تلاشیم تا آزادسازی قسمت‌های دیگر نیز انجام شود.

خادمی با اعلام اتمام حفاری تونل قطعه سه این آزادراه  اظهار داشت: این قطعه دارای دو دستگاه تونل به صورت رفت و برگشت هرکدام به طول ۵۳۸ متر و در مجموع‌ ۱۰۷۶ متر است که عملیات اجرایی یکی از تونل‌ها به اتمام رسیده و با اتمام حفاری یک تونل، تحکیم و لاینینگ تونل دیگر آغاز شده است.

مدیرعامل شرکت ساخت و توسعه در خصوص ویژگی‌های این تونل‌ها توضیح داد و گفت: ارتفاع این تونل‌ها ۸.۵ متر و عرض تمام شده هر کدام حدود ۱۵ متر است که شامل سه خط عبور استاندارد و یک خط توقف اضطراری و حاشیه‌های ایمنی است. حفاری این تونل‌ها به روش اتریشی انجام شده است.

وی یپیشرفت فیزیکی قطعه دو را ۹۲ درصد اعلام و عنوان کرد: این قطعه  از گرمدره تا شهرک جهان‌نما قرار دارد که در مرحله نهایی آسفالت‌ریزی است.

خادمی نقش این آزادراه را در کاهش ترافیک پایتخت و استان البرز حیاتی دانست و افزود:‌  هم‌اکنون ۳۳۰ نفر نیروی انسانی به همراه ۲۲۶ دستگاه ماشین‌آلات در ۹ کیلومتر باقیمانده آزادراه فعال هستن که تراکم زیاد  و فعالیت این تعداد نیروی انسانی و ماشین‌آلات در باقیمانده پروژه نشان از اهتمام وزارت راه و شهرسازی و سرمایه‌گذار برای تکمیل و به بهره‌برداری رساندن این پروژه در سالجاری دارد.

وی با تاکید بر اهمیت تکمیل مسیرهای منتهی به استان البرز،  افتتاح سه آزادراه همت- کرج، تهران- شمال وکمربندی جنوبی تهران را بسیار موثر  در ساماندهی مسیرهای مواصلاتی و ترافیکی این استان عنوان کرد. 


منبع : وزارت راه و شهرسازی/جاده ای


لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : آزادراه - پروژه - حفاری - تونل‌ها - اتمام - شهرسازی - البرز - خادمی - اراضی - استان - نیروی - انسانی - تکمیل - تهران - مسیرهای - دستگاه - باقیمانده - ماشین‌آلات - عملیات - بازدید - همراه - توسعه - وزارت - مشکلات - معاون - افزود - جهان‌نما - اجرایی - اعلام -

مطالب مرتبط با : اتمام حفاری دومین تونل آزادراه همت- کرج
نظر شما در مورد : اتمام حفاری دومین تونل آزادراه همت- کرج

*

*


آخرین اخبارپربازدیدها

تحقیق و تفحص

آیا مخالفین مهدی عبوری شانس بیشتری برای رای آوری در شورای پنجم ساری را دارند یا موافقین؟

یک شهروند : مخالفین عبوری

ساروی : طرفداران عبوری ( عملگرا ) پیروز انتخابات این دوره شورای ساری هستن.
مردم عبوری و گروه عملگرا را دوست دارند.

افشين : اميدواريم شايسته ترين ها بيان ، آقاي عبوري كار كرد و كارهاي خوبي هم انجام داده . آقاي عبوري تيم محترم شهرداري ، شوراي محترم به حال خيابون فراموش شده و پر رفت و امد فرهنگ رسيدگي كنيد به زيبا سازي و نورپردازيش . واقعا فرهنگ غمگين شده و حال و هواي قديمارو نداره

ساروی : مخالفین عبوری

Masoud neyestani : خير براي اينكه مخالفين كارنامه درخشاني در مديريت شهري ندارند

رضازاده : موافقین مهندس عبوری

احمدي : تا حدودي درسته محل زندگي ما تو خيابون سعدي حتي پياده رو و اسفالت خوب نداره در صورتي كه به كوچه پس كوچه هاي منطقه ٣ خيلي رسيدگي شد اما اميدوارم موافقين شهردار راي بيارن

سید : مخالفین موافق عبوری بدون دوربریای خائنش که هم به عبوری خیانت کردن هم به ساری

سید رضا : بابا این سوال اصلا جواب نمیخواد
برین از مردم کوچه بازار بپرسین میگن بهتون

جوانان ساروی : موافقین عبوری صدرصد پیروز انتخابات هستند.درود بر عبوری و یارانش

جوانان ساروی : موافقین عبوری صددرصد پیروز هستند.درود بر عبوری ویارانش

راهبندی : آقای عبوری و موافقینش در قلب مردم ساری بخصوص مردم قدر شناس راهبند جای دارند. عبوری و موافقین عبوری حمایت ، حمایت، حمایت
مردم همیشه در صحنه راهبند- ساری

مررم : فقط موافقین عبوری بزرگوار و عزیز دل مردم

مقداد : با بررسی می توان پی برد که رای آوردن موافقان عبوری دراین دوره کار بسیار سختی است . <br>چرا که دست مافیای قدرت برای شهروند فهیم ساروی رو شده . [....] در شهرداری ساری بیداد میکند . <br>مردم ساری این دفعه و در این دوره عقلایی رای خواهند داد <br>این دور برنده انتخابات متخصصان خواهند بود نـــــــــه وابستگان به جریانات <br>

محمد م : مردم با یاران شهردار هستند

ادامه مناظره...

*

*