اتمام حفاری دومین تونل آزادراه همت- کرج

تاریخ انتشار : دوشنبه 28 خرداد 1397 - ساعت : 14:45

کد مطلب: 51082 چاپ به اشتراگ گذاشتن

معاون وزیر راه و شهرسازی خبر داد:

اتمام حفاری دومین تونل آزادراه همت- کرج

مازندشورا: معاون وزیر راه و شهرسازی صبح امروز در بازدید از آزادراه همت- کرج گفت: حفاری دومین تونل قطعه سه در محدوده شهرک جهان‌نما تا جاده چالوس به عنوان یکی از بخش‌های مهم این پروژه به اتمام رسید و هم‌اکنون در مرحله تحکیم و لاینینگ قرار دارد.

مازندشورا:به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی به نقل از روابط عمومی و امور بین‌الملل شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل‌و‌نقل کشور، خیراله خادمی صبح امروز به همراه استاندار البرز از آزادراه همت- کرج بازدید و از نزدیک در جریان روند پروژه قرار گرفت.

معاون وزیر راه و شهرسازی در این بازدید با اشاره به مشکلات عدیده مربوط به تملک اراضی در این پروژه گفت: عمده عملیات اجرایی آزادراه همت-کرج در محدوده شهرک جهان‌نما تا جاده چالوس در حال اجرا است و مهمترین مشکل در تاخیر پروژه نیز وجود معارضان ملکی از جمله پادگان‌های نظامی، اراضی و املاک واقع در مسیر پروژه است.

وی افزود:‌ بخشی  از مشکلات تملک اراضی حل شده و در تلاشیم تا آزادسازی قسمت‌های دیگر نیز انجام شود.

خادمی با اعلام اتمام حفاری تونل قطعه سه این آزادراه  اظهار داشت: این قطعه دارای دو دستگاه تونل به صورت رفت و برگشت هرکدام به طول ۵۳۸ متر و در مجموع‌ ۱۰۷۶ متر است که عملیات اجرایی یکی از تونل‌ها به اتمام رسیده و با اتمام حفاری یک تونل، تحکیم و لاینینگ تونل دیگر آغاز شده است.

مدیرعامل شرکت ساخت و توسعه در خصوص ویژگی‌های این تونل‌ها توضیح داد و گفت: ارتفاع این تونل‌ها ۸.۵ متر و عرض تمام شده هر کدام حدود ۱۵ متر است که شامل سه خط عبور استاندارد و یک خط توقف اضطراری و حاشیه‌های ایمنی است. حفاری این تونل‌ها به روش اتریشی انجام شده است.

وی یپیشرفت فیزیکی قطعه دو را ۹۲ درصد اعلام و عنوان کرد: این قطعه  از گرمدره تا شهرک جهان‌نما قرار دارد که در مرحله نهایی آسفالت‌ریزی است.

خادمی نقش این آزادراه را در کاهش ترافیک پایتخت و استان البرز حیاتی دانست و افزود:‌  هم‌اکنون ۳۳۰ نفر نیروی انسانی به همراه ۲۲۶ دستگاه ماشین‌آلات در ۹ کیلومتر باقیمانده آزادراه فعال هستن که تراکم زیاد  و فعالیت این تعداد نیروی انسانی و ماشین‌آلات در باقیمانده پروژه نشان از اهتمام وزارت راه و شهرسازی و سرمایه‌گذار برای تکمیل و به بهره‌برداری رساندن این پروژه در سالجاری دارد.

وی با تاکید بر اهمیت تکمیل مسیرهای منتهی به استان البرز،  افتتاح سه آزادراه همت- کرج، تهران- شمال وکمربندی جنوبی تهران را بسیار موثر  در ساماندهی مسیرهای مواصلاتی و ترافیکی این استان عنوان کرد. 


منبع : وزارت راه و شهرسازی/جاده ای

برچسب ها : #آزادراه #پروژه #حفاری #تونل‌ها #اتمام #شهرسازی #البرز #خادمی #اراضی #استان #نیروی #انسانی #تکمیل #تهران #مسیرهای #دستگاه #باقیمانده #ماشین‌آلات #عملیات #بازدید #همراه #توسعه #وزارت #مشکلات #معاون #افزود #جهان‌نما #اجرایی #اعلام

لینک کوتاه مطلب :

نظر شما در مورد : اتمام حفاری دومین تونل آزادراه همت- کرج

*

*


X https://sport45.site/