مازندشورا - مدیریت شهری و شوراهای اسلامی استان مازندران

کد مطلب : 51091 -تاریخ انتشار : یکشنبه 03 تیر 1397 -ساعت : 11:06

چاپ به اشتراگ گذاشتن
لزوم رفع ابهام میلیاردی از سوی شهرداری/ نمی‌خواهیم شکست پروژه‌ی تله کابین تکرار شود

در گفت و گو با اعضای شورای شهر بهشهر مطرح شد

لزوم رفع ابهام میلیاردی از سوی شهرداری/ نمی‌خواهیم شکست پروژه‌ی تله کابین تکرار شود

اختصاصی مازندشورا: کارخانه کمپوست بهشهر و برخی ابهامات مالی شهرداری این شهر موجب شد تا طی گفتوگویی با سه تن از اعضای شورای بهشهر به جزئیات این موضوعات بپردازیم

اختصاصی مازندشورا: علیرضا کوچکی، علی اکبر فخاریان و اسفندیار اسدی پاسخگوی سوالات ما بودند.

منتظر پاسخ قانع‌کننده شهرداری هستیم

کوچکی با اشاره به محور‌های مطرح در خصوص سوال از شهردار عنوان کرد: در جلسه طرح سوال هفته گذشته برای تعدادی از دوستان ابهاماتی وجود داشت، دو مورد از این ابهامات در خصوص کمپوست بود و موارد دیگر هم نامه‌های واصله به شهرداری بود و مسائلی مانند حق امضا و جابجایی نیروها و جذب نیرو.
وی افزود: در مورد کمپوست به علت این که مستدلات شهردار کافی نبود ایشان ارائه مستندات را به جلسه آتی موکول کردند. قرار بر این شد که جلسه اختصاصی در خصوص کمپوست برگزار شود و شهردار به همراه دوتن نیروهایی که در این خصوص متخصص هستند در جلسه حضور یابند و مستندات را ارائه دهند. ما همچنان منتظریم در جلسه تخصصی پسماند پاسخ‌های قانع‌کننده دریافت کنیم.
این عضو شورا با اشاره به بحث تبدیل شیرابه به فوم، گفت: قرار داد شیرابه در جلسه قبل مطرح شد اما نتیجه‌گیری نشد. اکثریت اعضا موافق این موضوع نیستند و نظرشان این است که نیاز به بررسی بیشتری دارد.

شهرداری تاکنون توضیحی در خصوص ابهامات مالی ارائه نداده است

فخاریان هم ضمن تاکید بر لزوم ارائه مدارک از سوی شهرداری، گفت:  قرار است شهردار اسناد و مدارک را به صحن شورا بیاورد. کارخانه کمپوست مربوط به شرق مازندران است. تنها شورایی که مصوبه‌ای به شهردار نداده است شورای بهشهر بوده و به عقیده من هزینه‌های پسماند باید زیر نظر اعتبارات استانی باشد.
این عضو شورا ادامه داد: مباحثی را استانداری و سازمان پسماند مطرح کرده‌اند که تنها در حد حرف باقی مانده و عملیاتی نشده است. بودجه هایی که برای شرق مازندران ارسال می شود جهت ایجاد زیرساخت است. در کل به عقیده من این کارها صرفا برای رفع تکلیف و این که بگویند برای شرق استان کاری انجام داده اند، صورت می‌گیرد. در حقیقت هنوز کارخانه کمپوست رسمیت پیدا نکرده است.

وی در پایان با اشاره به رقم مورد ابهام برای شورای شهر بهشهر، بیان داشت: یک قسمت از کار تاکنون حدود یک و نیم میلیارد ابهام وجود دارد که تاکنون توضیحی صورت نگرفته و قرار است شهردار مدارک را ارائه دهد.


نمی‌خواهیم شکست پروژه‌ی تله کابین تکرار شود

اسفندیار اسدی عضو دیگر شورای بهشهر بود که در خصوص پروژه تبدیل شیرابه به فوم، عنوان کرد: به طورکلی در شمال کشور مشکل پسماند وجود دارد ولی روال معمول این پروژه‌ها به این صورت است که ابتدا باید مطالعات و بررسی‌های کافی انجام شود و سپس طرح ارائه و رسانه‌ای شود.
وی ادامه داد: موضوع ارائه شده درخصوص شیرابه بیشتر جنبه تبلیغاتی دارد. ما قبلا تجربه تلخ و شکست‌خورده تله کابین را از سر گذرانده‌ایم. نباید دوباره این اتفاق درمورد پروژه شیرابه رخ دهد. بهشهر جای آزمون و خطا نیست. این پروژه هیچگونه جای تضمین ندارد.
این عضو شورا با اشاره به جایگاه نظارتی شورا دارد، بیان داشت: در بررسی روند توسعه شهرداری بهشهر، احساس شورا این است که شهرداری ضعیف عمل می‌کند. وقتی مدیر قوی‌تر داشته باشیم می‌توانیم روند توسعه را سرعت بخشیم. یکی از عللی که شهرداری بر پروژه شیرابه تاکید دارد زوایای تبلیغاتی بوده و اینکه می‌خواهد این موضوع را دستاویز پوشش ضعف‌های خود قرار دهد.

اسدی با اشاره به سوالات طرح شده از سوی شورای بهشهر، گفت: سوالات مطرح شده از سوی شهرداری در خصوص ارزش افزوده و استفاده از آن مبالغ در پروژه‌های معین شده، ابهامات مالی کارخانه کمپوست، پروژه تبدیل شیرابه به فوم و همچنین تعطیلی شرکت تعاونی چند منظوره کارکنان شهرداری بوده است.
وی افزود: این شرکت تعاونی توسط شهرداری منحل شده است. در قانون حمایت از تعاونی‌ها و حمایت از کارکنان پیش‌بینی شده است. همچنین در بحث ارزش افزوده این مبالغ باید صرف پروژه‌های عمرانی شود اما در حال حاضر به حقوق پرسنل شهرداری اختصاص می‌یابد.
اسدی در پایان تاکید کرد: سوالات طرح شده از سوی شورا در راستای انحرافات شهرداری از قانون بوده است.لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : شهرداری بهشهر - نظارت - ابهام مالی - مازندشورا -

نظر شما در مورد : لزوم رفع ابهام میلیاردی از سوی شهرداری/ نمی‌خواهیم شکست پروژه‌ی تله کابین تکرار شود

*

*


آخرین اخبارپربازدیدها

تحقیق و تفحص

آیا مخالفین مهدی عبوری شانس بیشتری برای رای آوری در شورای پنجم ساری را دارند یا موافقین؟

یک شهروند : مخالفین عبوری

ساروی : طرفداران عبوری ( عملگرا ) پیروز انتخابات این دوره شورای ساری هستن.
مردم عبوری و گروه عملگرا را دوست دارند.

افشين : اميدواريم شايسته ترين ها بيان ، آقاي عبوري كار كرد و كارهاي خوبي هم انجام داده . آقاي عبوري تيم محترم شهرداري ، شوراي محترم به حال خيابون فراموش شده و پر رفت و امد فرهنگ رسيدگي كنيد به زيبا سازي و نورپردازيش . واقعا فرهنگ غمگين شده و حال و هواي قديمارو نداره

ساروی : مخالفین عبوری

Masoud neyestani : خير براي اينكه مخالفين كارنامه درخشاني در مديريت شهري ندارند

رضازاده : موافقین مهندس عبوری

احمدي : تا حدودي درسته محل زندگي ما تو خيابون سعدي حتي پياده رو و اسفالت خوب نداره در صورتي كه به كوچه پس كوچه هاي منطقه ٣ خيلي رسيدگي شد اما اميدوارم موافقين شهردار راي بيارن

سید : مخالفین موافق عبوری بدون دوربریای خائنش که هم به عبوری خیانت کردن هم به ساری

سید رضا : بابا این سوال اصلا جواب نمیخواد
برین از مردم کوچه بازار بپرسین میگن بهتون

جوانان ساروی : موافقین عبوری صدرصد پیروز انتخابات هستند.درود بر عبوری و یارانش

جوانان ساروی : موافقین عبوری صددرصد پیروز هستند.درود بر عبوری ویارانش

راهبندی : آقای عبوری و موافقینش در قلب مردم ساری بخصوص مردم قدر شناس راهبند جای دارند. عبوری و موافقین عبوری حمایت ، حمایت، حمایت
مردم همیشه در صحنه راهبند- ساری

مررم : فقط موافقین عبوری بزرگوار و عزیز دل مردم

مقداد : با بررسی می توان پی برد که رای آوردن موافقان عبوری دراین دوره کار بسیار سختی است . <br>چرا که دست مافیای قدرت برای شهروند فهیم ساروی رو شده . [....] در شهرداری ساری بیداد میکند . <br>مردم ساری این دفعه و در این دوره عقلایی رای خواهند داد <br>این دور برنده انتخابات متخصصان خواهند بود نـــــــــه وابستگان به جریانات <br>

محمد م : مردم با یاران شهردار هستند

ادامه مناظره...

*

*