مازندشورا - مدیریت شهری و شوراهای اسلامی استان مازندران

کد مطلب : 5113 -تاریخ انتشار : پنج شنبه 14 مرداد 1395 -ساعت : 17:44

چاپ به اشتراگ گذاشتن

جزئیات بازدید وزیر راه و شهرسازی از آزادراه اراک – خرم‌آباد

سرمایه‌گذاری ۱۲۰۰ میلیارد تومانی برای یک پروژه‌ عظیم‌ راهسازی/بهره‌برداری از آزادراه اراک- خرم‌‌آباد تا سال آینده/ تاکید وزیر بر معماری و ایمنی آزادراه

مازندشورا: وزیر راه و شهرسازی در جریان بازدید از آزادراه خرم‌‌آباد-اراک از پیمانکار پروژه خواست که با استفاده از نظر معماران ایرانی این آزادراه به یکی از زیباترین آزادراه‌های کشور تبدیل شود و در عین حال بر ارتقای ایمنی و ساخت مجتمع‌های خدماتی بین‌راهی در این مسیر تاکید است.

مازندشورا:به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی، عباس آخوندی عصر پنجشنبه در برنامه بازدید از آزادراه اراک – خرم‌آباد اظهار داشت: این پروژه یکی از عظیم‌ترین پروژه‌های حوزه راهسازی است که بیش از هزار و ۲۰۰ میلیارد تومان سرمایه‌گذاری برای اجرای آن صورت گرفته است.

بعد از بازدید از بزرگراه آخوندی در جمع خبرنگاران با اعلام پیشرفت فیزیکی 6 درصدی آزادراه ابراز امیدواری کرد که این پروژه تا اواخر سال آینده مورد بهره‌برداری قرار بگیرد. وی با بیان این که این آزادراه یکی از آزادراه‌های بسیار مهم است گفت: برآورد اعتباری ما برای انجام این پروژه چیزی حدود 1200 میلیارد تومان است. چندین دستگاه تونل در ساخت این آزادراه به کار رفته است که در برنامه امروز از آنها بازدید کردم و خوشبختانه چیزی بیشتر از 2300 متر از هر دو طرف تونل‌ها حفاری شده است و پروژه کاملا سرزنده و فعال است. وی با اعلام این که حدود 900 دستگاه ماشین راه‌سازی در این پروژه در حال فعالیت است گفت: امیدوارم یک پروژه آزادراهی با کیفیت و استانداردهای بالا در پایان کار داشته باشیم.

آخوندی با توضیح این که نسبت به معماری و درصد ایمنی این پروژه تاکید فراوانی را داشته است توضیح داد: مجتمعات خدماتی بین‌راهی درخواست دیگر من بود چون بسیار مهم است که علاوه بر معماری زیبا، ایمنی مسیر هم درنظر گرفته شود، ضمن این که از ابتدای بهره‌برداری از پروژه مجتمع‌های خدماتی بین راهی نیز فعال باشند.

آخوندی با ابراز امیدواری از این که این پروژه در برنامه زمان‌بندی اعلام شده به سرانجام برسد توضیح داد : مرحله بعدی این آزادراه ادامه آن از سمت بروجرد به سمت اراک است، ما در این مرحله برای آن که بتوانیم قطعه‌ای را مورد بهره‌برداری کامل قرار دهیم فعلا مسیر بروجرد-خرم‌‌آباد را در اولویت قرار دادیم که با سرعت فراوان در حال انجام آن هستیم، در صورتی که به مرحله‌ای برسیم که مطمئن باشیم می‌توانیم آن را مورد بهره‌برداری قرار دهیم به دنبال ساخت قطعه بعدی می‌رویم.

طرح آزادراه اراک – خرم آباد به طول ۱۳۵ کیلومتر است که ۶۷ کیلومتر آن در حوزه استحافظی خرم‌آباد قرار دارد. ۶۷ کیلومتری که در حوزه لرستان قرار دارد به سه قطعه تقسیم شده است. قطعه دوم این پروژه حدود ۳۲ کیلومتر است که از ۶۸ کیلومتری آزادراه شروع شده و تا ۱۰۰ کیلومتری آن ادامه دارد.

قطعه سوم آزادراه حدود ۲۰ کیلومتر بوده که از ۱۰۰ کیلومتری آزادراه شروع شده و تا ۱۲۰ کیلومتری آن ادامه دارد. قطعه چهارم حوزه استحفاظی لرستان نیز دارای ۱۵ کیلومتر طول است که از ۱۲۰ کیلومتری آزادراه آغاز شده و تا پایان آن ادامه دارد.


منبع : وزارت راه و شهرسازی


لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : آزادراه - پروژه - کیلومتر - بهره‌برداری - کیلومتری - بازدید - آخوندی - ادامه - میلیارد - برنامه - ایمنی - معماری - خرم‌آباد - توضیح - اعلام - باشیم - پایان - مرحله - لرستان - بروجرد - دستگاه - خدماتی - تومان - خرم‌‌آباد - راهسازی - سرمایه‌گذاری - شهرسازی - آینده - تاکید - امیدواری - ابراز - گرفته - بسیار -

مطالب مرتبط با : سرمایه‌گذاری ۱۲۰۰ میلیارد تومانی برای یک پروژه‌ عظیم‌ راهسازی/بهره‌برداری از آزادراه اراک- خرم‌‌آباد ت...
نظر شما در مورد : سرمایه‌گذاری ۱۲۰۰ میلیارد تومانی برای یک پروژه‌ عظیم‌ راهسازی/بهره‌برداری از آزادراه اراک- خرم‌‌آباد ت...

*

*


آخرین اخبارپربازدیدها