با انحلال سازمان عمران مخالفم/ برداشت شهرداری از اساسنامه درست نیست

تاریخ انتشار : سه شنبه 02 بهمن 1397 - ساعت : 15:58

کد مطلب: 51139 چاپ به اشتراگ گذاشتن

جعفر واثقی عضو شورای شهر بابل در گفت و گو با مازندشورا

با انحلال سازمان عمران مخالفم/ برداشت شهرداری از اساسنامه درست نیست

اختصاصی مازندشورا: این عضو شورا بیان کرد: به اعتقاد من تمرکزگرایی در شهرداری درست نیست.

اختصاصی مازندشورا: واثقی در آغاز صحبت گفت: به اعتقاد من تمرکزگرایی در شهرداری درست نیست. متاسفانه وضعیتی پیش‌آمده است که همه‌ی تصمیمات به شهرداری مرکزی برود و تصمیم نهایی آنجا اتخاذ شود. این موضوع منحصر به سازمان عمران نیست. بابل به عنوان یک شهرداری درجه 10 دو منطقه دارد اما شهرداری مناطق عملا اختیار خاصی ندارند.
وی افزود: با انحلال سازمان عمران مخالفم. اگر انتقادی از سازمان عمران و یا سازمان های دیگر وجود دارد باید اصلاحات لازم صورت پذیرد. انحلال راه حل نیست. البته سازمان عمران باید فعال‌تر باشد. باید پروژه‌های متعددی را شروع کند و درآمدزایی داشته باشد. خیلی از این قطعات بتنی مصارف شهرداری را سازمان عمران می‌تواند تولید کند حتی بخش‌های دولتی و خصوصی می‌توانند کالاهای خود را از سازمان عمران تهیه کنند. سازمان عمران باید تقویت شود.

عضو شورای شهر بابل ادامه داد: اساس کار سازمان عمران و هدف از تشکیل آن کمک به شهرداری و درآمدزایی اختصاصی است. این که یک سازمان کارآمدی لازم را ندارد پس منحل شود راه‌حل مناسبی نیست. هرکجا هرکسی ضعفی دیدیم راحت‌ترین راه این است که منحلش کنیم؟ درست نیست. سازمان عمران باید به فعالیتش ادامه دهد و تقویت شود. سازمان عمران باید به حدی توانمند باشد که با بهره گیری از نیروی انسانی و ماشین آلات به عنوان یک مجری فعالیت کند.

واثقی در پایان گفت: قانونی مبنی بر انحلال سازمان عمران وجود ندارد بلکه تنها اساسنامه اصلاح شده است. برداشتی که شهرداری از اساسنامه‌ دارد درست نیست. شهردار می تواند بعضی از قدرت های خود را بین سازمان‌ها پخش کند و همه دست به دست هم دهند تا پروژه ها جلو رود.


برچسب ها : #انحلال #شهرداری بابل #شورای شهر بابل #سازمان عمران #مازندران #بابل

لینک کوتاه مطلب :

نظر شما در مورد : با انحلال سازمان عمران مخالفم/ برداشت شهرداری از اساسنامه درست نیست

*

*


X https://sport45.site/