مازندشورا - مدیریت شهری و شوراهای اسلامی استان مازندران

کد مطلب : 5132 -تاریخ انتشار : شنبه 16 مرداد 1395 -ساعت : 07:28

چاپ به اشتراگ گذاشتن

رئیس سازمان مجری ساختمان‌ها و تأسیسات دولتی و عمومی خبر داد؛

نیاز ۴۰۰ میلیارد تومانی برای تکمیل مصلای امام‌خمینی/ بهره‌برداری از فاز مرکزی در سال ۹۶

مازندشورا: معاون وزیر راه و شهرسازی با اشاره به اینکه بهره برداری از فاز مرکزی مصلی در سال ۹۶ به بهره برداری می رسد از تکمیل مصلای امام خمینی با اعتباری ۴۰۰ میلیاردی و طی مدت زمان دو ساله خبر داد.

مازندشورا:به گزارش خبرنگار پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی،محمدجعفر علیزاده، رئیس سازمان مجری ساختمان‌ها و تأسیسات دولتی و عمومی با بیان اینکه مجموعه مصلی امام خمینی در حال حاضر ۶۶ درصد پیشرفت فیزیکی دارد و در جهبه‌های مختلف ساخت و ساز انجام می‌شود، اظهار داشت: امسال هم ۱۲۰ میلیارد تومان اعتبار داده شده که اگر تخصیص یابد فازهای مهم دیگری تکمیل می‌شود.

وی با بیان اینکه استراتژی شهرداری را برای بهره‌برداری برخی از پروژه‌ها در پیش گرفته‌ایم به ایلنا گفت: شهرداری هر پروژه‌ای را قبل از این که به افتتاح کامل برساند از آن بهره برداری می‌کند به این معنا که فازهایی که قابلیت استفاده از آن وجود دارد را در اختیار مردم می‌گذارد. قبل از اینکه تمام پروژه به بهره‌برداری نهایی برسد. برای مثال پروژه نمایشگاه شهر آفتاب یا بوستان ولایت، نهایی نشده است اما از آن قسمت‌هایی که قابلیت بهره‌برداری دارد، استفاده می کند.

معاون وزیر راه و شهرسازی با تاکید بر اینکه در حال حاضر در مجموعه مصلی، انواع نمایشگاه‌ها و مراسم های مذهبی و مراسم نماز روز جمعه برگزار می شود، افزود: برای این مجموعه طوری برنامه‌ریزی کرده‌ایم که همزمان با ساخت، قسمت‌های تکمیل شده مورد بهره‌برداری هم قرار بگیرد.

علیزاده ادامه داد: با توجه به نگاه مثبت دولت و مجلس به این مجموعه خوشبختانه بودجه خوبی برای ساخت این مجموعه در نظر گرفته شده است. اگر ۱۲۰ میلیارد تومان تخصیص داده شود، دو جبهه جدید که امکان برگزاری همزمان نمایشگاه‌ها و نماز جمعه را فراهم می کند، ساخته می‌شود.

رئیس سازمان مجری ساختمانها و تأسیسات دولتی و عمومی گفت: در حال حاضر قسمت‌های عمده‌ای از بخش‌های مرکزی مصلی قابل بهره‌برداری است. شبستان مرکزی که بیش از ۶۰ هزار متر مربع مساحت دارد قابل استفاده است که ۶۰ الی ۷۰ هزار نماز گزار را در خود جای می‌دهد. در حال حاضر از صحن مرکزی که بیش از ۴۴ هزار متر مربع است هم استفاده می‌شود. شبستان شرقی هم قابل استفاده است.

وی با بیان اینکه در حال حاضر مصلای تهران پاسخگوی بسیاری از درخواست‌ها از قبیل برگزاری نمایشگاه‌ها و مراسم‌ها است، گفت: تکمیل این پروژه هم تابع میزان بودجه‌ای است که اختصاص می‌یابد.

معاون وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه اگر اعتبارات در موعد مقرر پرداخت شود، تمام مجموعه مصلی تهران دو سال دیگر نهایی و به بهره برداری می‌رسد، اظهار داشت: هسته مرکزی و ایوان و مجموعه قسمت هایی که باقی مانده است با ۴۰۰ میلیارد تومان کاملا به اتمام می رسد.      

علیزاده گفت: فاز مرکزی تا سال ۹۶ در صورت تخصیص اعتبار نهایی می شود اما تاکید می کنم با توجه به روندی که پیش‌روی ما است و اطلاعاتی که از تنگناهای مالی دولت داریم، این مجموعه را فاز بندی و ساخت فازهای آن را اولویت بندی کردیم که همزمان از این پروژه استفاده کنیم./


منبع : وزارت راه و شهرسازی/مسکن و شهرسازی


لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : مجموعه - بهره‌برداری - مرکزی - استفاده - اینکه - پروژه - تکمیل - میلیارد - نهایی - همزمان - نمایشگاه‌ها - تومان - تخصیص - شهرسازی - دولتی - عمومی - تأسیسات - علیزاده - مراسم - قسمت‌های - تهران - شبستان - برگزاری - تاکید - مصلای - فازهای - ساختمان‌ها - اعتبار - شهرداری - برداری - اظهار - قابلیت - معاون -

مطالب مرتبط با : نیاز ۴۰۰ میلیارد تومانی برای تکمیل مصلای امام‌خمینی/ بهره‌برداری از فاز مرکزی در سال ۹۶
نظر شما در مورد : نیاز ۴۰۰ میلیارد تومانی برای تکمیل مصلای امام‌خمینی/ بهره‌برداری از فاز مرکزی در سال ۹۶

*

*


آخرین اخبارپربازدیدها