مازندشورا - مدیریت شهری و شوراهای اسلامی استان مازندران

کد مطلب : 5141 -تاریخ انتشار : شنبه 16 مرداد 1395 -ساعت : 10:32

چاپ به اشتراگ گذاشتن

فیروزفر در توضیح طرح جدید ساماندهی دستفروشان مترو:

معرفی بانوان دستفروش نیازمند به مراکز کوثر

مازندشورا: رئیس ستاد توانمندسازی زنان سرپرست خانوار شهرداری تهران با اشاره به طرح جدید ساماندهی دستفروشان مترو گفت: در این خصوص جلسات و رایزنی هایی با شرکت بهره برداری مترو داشته ایم و قرار شد تا خانم های دستفروشی که نیازمند واقعی هستند و از شرایط مورد نظر ستاد برخوردارند به مراکز کوثر و بازارچه های خوداشتغالی معرفی شوند.

مازندشورا:

بلدیه| فهیمه فیروزفربا بیان اینکه دستفروشی در واگن های مترو در هیچ یک از کشورهای دنیا مرسوم نیست، اظهار کرد: شرکت بهره برداری مترو به منظور ساماندهی دستفروشان و کم رنگ شدن این پدیده از سطح واگن ها از ستاد توانمندسازی درخواست کرد تا به موضوع خانم های دستفروش ورود پیدا کند و راهکارهای خود را ارائه دهد.وی گفت: بر اساس سیاست همیشگی ستاد مبنی بر همکاری بین بخشی، ضرورت انتقال تجربه و حمایت از برنامه هایی که در راستای توانمندسازی تدوین می شوند، پذیرفتیم در شرایطی که خانم دستفروشی همسر نداشته باشد و سرپرست خانوار باشد یا همسر داشته باشد و به دلیل بیکاری شوهر سرپرست خانوار محسوب شود، او را در مراکز کوثر یا بازارچه های خوداشتغالی پذیرش کنیم.
رئیس ستاد توانمندسازی زنان سرپرست خانوار در پاسخ به این سوال که با توجه به درآمد بعضاً میلیونی دستفروش ها آیا این افراد حاضر به اشتغال در مراکز کوثر و دریافت حقوق مبتنی بر قانون کار هستند، عنوان کرد: فلسفه حمایت ما از این طرح آن است که در شرایط ممنوعیت هر گونه دستفروشی در مترو افراد نیازمندی که از این طریق خرج خانواده را می دهند ضرر نبینند و دچار مشکلات جبران ناپذیر نشوند. بر این اساس، ثبت نام و حضور در مراکز کوثر برای خانم ها کاملاً اختیاری است و افراد در صورت احراز شرایط مورد نظر ستاد و وجود ظرفیت لازم در مراکز کوثر پذیرفته می شوند.
فیروزفر ادامه داد: یکی از مزیت های ورود به سیستم ستاد این است که نه تنها زن سرپرست خانوار که فرزندان آن ها نیز تحت پوشش قرار می گیرند و از انواع امکانات آموزشی برخوردار می شوند.
وی با تاکید بر اینکه پذیرش خانم های دستفروش در مراکز کوثر و بازارچه های خوداشتغالی با توجه به ظرفیت خالی مراکز صورت می گیرد، تصریح کرد: در حال حاضر حدود 300 ظرفیت خالی در مراکز کوثر داریم و در صورت نیاز به مراکز بیشتر، مناطق مکان مناسب را در اختیار ما قرار می دهند.
به گزارش خبرنگار شهرنوشت، قرار است تا پس از شروع طرح ساماندهی دستفروشان مترو و توزیع فرم میان دستفروشان تعداد افراد نیازمند و متقاضی حضور در مراکز کوثر مشخص شده و به ستاد توانمندسازی زنان سرپرست خانوار معرفی شوند.


منبع : بلدیه


لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : مراکز - خانوار - سرپرست - افراد - توانمندسازی - دستفروشان - دستفروش - ساماندهی - دستفروشی - ظرفیت - پذیرش - خوداشتغالی - شرایط - معرفی - اینکه - فیروزفر - حمایت - نیازمند - بازارچه -

نظر شما در مورد : معرفی بانوان دستفروش نیازمند به مراکز کوثر

*

*


آخرین اخبارپربازدیدها