مازندشورا - مدیریت شهری و شوراهای اسلامی استان مازندران

کد مطلب : 5181 -تاریخ انتشار : یکشنبه 17 مرداد 1395 -ساعت : 10:56

چاپ به اشتراگ گذاشتن

زمانی در تشریح اقدامات سلامت محور در محله هرندی اعلام کرد:

توزیع 5200 بسته بهداشتی در میان خانوارهای محله

مازندشورا: مدیرکل سلامت شهرداری تهران در تشریح اقدامات سلامت محور مدیریت شهری در محله هرندی به عنوان یکی از محروم ترین مناطق پایتخت گفت: شهرداری تهران طی یک سال گذشته با همکاری اداره سلامت منطقه 12 و با تاکید بر حساس سازی شهروندان به موضوع سلامت و توانمندسازی، رسیدگی به شهروندان محله هرندی را در دستور کار خود قرار داده است.

مازندشورا:

بلدیه|سمانه زمانی ضمن بیان این مطلب با اشاره به نحوه خدمات رسانی به مردم محله هرندی طی یک سال گذشته اظهار کرد: بر اساس آمارهای موجود تاکنون 5200 نفر از شهروندان محله از خدمات رایگانی همچون ویزیت پرشکی، مشاوره تغذیه، مشاوره روان شناسی، سنجش فشار خون و غربالگری دیابت همراه با توزیع رایگان دارو و ارجاع بیماران به مراکز درمانی برخوردار شده اند.وی استقرار اتوبوس سلامت را یکی از نوآوری های اداره کل سلامت معرفی کرد و گفت: به منظور رسیدگی پزشکی به تمامی شهروندان محله طرح ویزیت منزل به منزل ویژه 168نفر از شهروندان سالمند، دارای معلولیت، خانواده معظم شهدا، زنان باردار و نوزادان همراه با توزیع رایگان دارو انجام شد و 159 نفر از کودکان کار و خیابان با مشارکت موسسه خیریه نوآوران سلامت از خدمات کلینیک سیار دندانپزشکی استفاده کرده اند.
مدیر کل سلامت شهرداری تهران افزود: علاوه بر خدمات ارائه شده ،کمک به مراکز توان بخشی معلولین از جمله فعالیت های این اداره کل بوده که با همکاری شهرداری منطقه 12 انجام شده است .
به گفته زمانی در قالب طرح جهادی به 2875 نفر از شهروندان محله خدمات رایگان پزشکی شامل ویزیت و معاینه پزشکی، مشاوره تغذیه، مشاوره روانشناسی، سنجش فشارخون و غربالگری دیابت ارائه شد.
وی در ادامه به موضوع آموزش بهداشتی در مدارس و اماکن فرهنگی محله پرداخت و تصریح کرد: طی یک سال گذشته در 5 پایگاه تابستانی بحث های زیست محیطی، ایمنی در منزل،کمک های اولیه، مقابله با استرس و خشم، مهارت نه گفتن، اجرای طرح گردشگری و تفریحی و مشاوره های گروهی را به 205 دانش آموز آموزش داده ایم.
مدیرکل سلامت شهرداری تهران پایش سلامت 4770 کودک را از دیگر اقدامات دانست و عنوان کرد: خدمات ما در این زمینه شامل معاینات سنجش شنوایی، بینایی سنجی، غربالگری پدیکولوزیس، پزشک اطفال و انجام آزمایشات تشخیصی شامل ایدز، هپاتیت و بیماری های انگلی در خانه های کودک و مدارس می شود.
زمانی ادامه داد: به منظور پایش سلامتی 155 کودک محله هرندی طرح پژوهشی و درمانی بیماری های انگلی و روده ای ویژه کودکان کار و خیابان را با مشارکت دانشگاه ایران به سرانجام رسانده ایم. همچنین در میان 5200 خانوار، کودک و نوجوان محله بسته های بهداشتی شامل بسته ویژه استحمام و عیدانه توزیع شده است.
وی در بخش دیگری از سخنانش با یادآوری فعالیت مرکز سلامت جامعه هرندی خاطرنشان کرد: این مرکز با  مشارکت مرکز بهداشت شرق راه اندازی شد و در حال حاضر در این مرکز اقداماتی چون خدمات پزشکی، دندانپزشکی، مشاوره تغذیه، مراقبت های دوران بارداری و بهداشت خانواده، مشاوره روان شناسی، واکسیناسیون و پایش رشد نوزادان وکودکان و آموزش های سلامت انجام می شود.
به گزارش شهرنوشت، زمانی با تاکید بر راه اندازی سامانه الکترونیک سلامت شهروندان گفت: خانه های سلامت محله هرندی به عنوان یکی از ارکان تاثیرگذار در امر سلامت تا کنون به 130 نفر از شهروندان محله خدماتی نظیر سنجش تراکم استخوان، اسکن کف پا با هدف آموزش و پیشگیری از بیماری های پوکی استخوان و ناهنجاری های استخوان ارائه داده اند.
وی در پایان به توانمندسازی و آموزش شهروندان در خانه های سلامت و مساجد محله هرندی اشاره کرد و گفت: در راستای حمایت از کودکان و رشد هر چه بهتر این گروه طی یک سال گذشته میان وعده سالم شامل میوه و شیر در میان 9920 کودک محله توزیع شد.


منبع : بلدیه


لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : سلامت - خدمات - مشاوره - شهروندان - هرندی - توزیع - زمانی - آموزش - پزشکی - رایگان - کودکان - مشارکت - ارائه - بیماری - غربالگری - گذشته - بهداشتی - استخوان - تغذیه - ویزیت - شهرداری - بهداشت - تهران - اندازی - فعالیت - انگلی - عنوان - ادامه - مدارس - اداره - دیابت - همراه - شناسی - اشاره - اقدامات - مراکز - درمانی - خیابان - نوزادان - خانواده - منظور - دندانپزشکی -

نظر شما در مورد : توزیع 5200 بسته بهداشتی در میان خانوارهای محله

*

*


آخرین اخبارپربازدیدها