مازندشورا - مدیریت شهری و شوراهای اسلامی استان مازندران

کد مطلب : 5198 -تاریخ انتشار : یکشنبه 17 مرداد 1395 -ساعت : 14:28

چاپ به اشتراگ گذاشتن

مدیرکل معماری و ساختمان شهرداری تهران خبر داد:

عدم صدور پروانه پایان کار در صورت بی توجهی به مصوبه کمیته نما

مازندشورا: مدیرکل معماری و ساختمان شهرداری تهران اعلام کرد: اگر نمای ساختمان بر اساس مصوبه کمیته نما نباشد ،شهرداری تهران به هیچ عنوان برای ساختمان پایان کار صادر نمی کند.

مازندشورا:

بلدیه|سهیلا صادق زاده با اشاره به ابلاغ بخشنامه انضباط نما از اواخر سال 92 ، اظهار کرد: نما آخرین لایه ساختمان سازی محسوب می شود به طوری که سازندگان در مرحله نازک کاری به نمای ساختمان می رسند و همین موضوع سبب شده هنوز در برخی از پروژه های ساختمانی که تازه به مراحل پایانی رسیده اند نمای رومی وجود داشته باشد اما در جریان بکارگیری نمای رومی از ساختمان های نوساز حذف شده است.
به گفته این مقام مسئول در معاونت معماری و شهرسازی شهرداری تهران، در ابتدای تشکیل کمیته نما، برخی طراحان ناراحت بودند و از اینکه باید مسیر تصویب نما را در کمیته نما طی کنند ابراز نارضایتی می کردند اما با گذشت زمان و عملکرد این کمیته ، امروز شاهد آن هستیم که نه تنها طراح بلکه مالکان نیز از این روش استقبال کرده و به این باور رسیده اند که اجرای طرحی که کمیته نما آن را مصوب کرده ، ارزش ساختمان را افزایش می دهد.
مدیرکل معماری و ساختمان شهرداری تهران با بیان اینکه در حال حاضر کمیته نما در دو سطح نماهای شاخص و نماهای بسیار شاخص فعالیت می کند، افزود: به دنبال بررسی عملکرد کمیته نما از طریق ارزیابی نظرات مالکان ، طراحان ، اعضای کمیته ها نما هستیم تا علاوه بر ارزیابی حرکت گذشته ، برای اقدامات پیش رو اصلاحات لازم را بعمل آوریم.
صادق زاده خاطر نشان کرد: یکی از مهمترین نتایج فعالیت کمیته نما خروج جریان نمای رومی از ساختمان های شهر تهران است به طوری که این اقدام توانسته به جلوه معماری ایرانی اسلامی در شهر تهران کمک کند.
وی تاکید کرد: انضباط و سادگی ، جلوگیری از اغتشاش ، بکارگیری چند نوع مصالح ، به کاربردن تزئینات اضافی از مسائلی است که در طراحی سبک ایرانی اسلامی مورد توجه است و بر نمایی تاکید می شود که پشت آن منطقی وجود داشته باشد.
مدیرکل معماری و ساختمان شهرداری تهران اظهار کرد: تنها در پروژه هایی که بین زمان تصویب تا اجرای آن فاصله زمانی افتاده است مواردی از اجرای طراحی های دیگر نما دیده می شود اما در سایر موارد باید تصویب کمیته نما برای اجرای پروژه ها وجود داشته باشد.
صادق زاده تصریح کرد: تصاویر مصوب کمیته نما به صورت دو بعدی و سه بعدی در سامانه قرار می گیرد و نواحی شهرداری به طور کامل می توانند بر وضعیت نما کنترل و نظارت لازم را بعمل آورند.


منبع : بلدیه


لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : کمیته - ساختمان - تهران - شهرداری - معماری - اجرای - تصویب - مدیرکل - پروژه - تاکید - نماهای - طراحی - فعالیت - مالکان - ایرانی - ارزیابی - اسلامی - طراحان - رسیده - اظهار - انضباط - جریان - بکارگیری - عملکرد - اینکه - هستیم -

نظر شما در مورد : عدم صدور پروانه پایان کار در صورت بی توجهی به مصوبه کمیته نما

*

*


آخرین اخبارپربازدیدها