مازندشورا - مدیریت شهری و شوراهای اسلامی استان مازندران

کد مطلب : 5201 -تاریخ انتشار : یکشنبه 17 مرداد 1395 -ساعت : 15:46

چاپ به اشتراگ گذاشتن

استاندار تهران خبر داد

بازگشت شبکه 5 به استان تهران

مازندشورا: استاندار تهران با اشاره به اینکه شبکه پنج بار دیگر به استان تهران اختصاص پیدا کرده است، گفت: با ادغام شبکه تهران که برنامه‌های خود را به صورت اچ‌دی پخش می‌کرد با شبکه پنج از این پس این شبکه به استان تهران اختصاص پیدا می‌کند.

مازندشورا:

بلدیه| سیدحسین هاشمی در نشست خبری امروز یکشنبه گفت: چندی پیش با پیگیری‌های استانداری و سایر دستگاه‌های اجرایی استان تهران، شبکه تهران در قالب اچ‌دی آغاز به کار کرد و تنها در 24 نقطه امکان دریافت این شبکه وجود داشت و شبکه پنج نیز به صورت شبکه ملی در آمده بود. برهمین اساس شبکه تهران تمام مخاطبان خود را از دست داد و از هر منظر این موضوع قابل قبول نبود.وی افزود: پس از تغییر مدیریت صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران، موضوع شبکه تهران را بار دیگر پیگیری کرده و درخواست کردیم برای استانی که بیش از 13 میلیون جمعیت دارد، برای ایجاد ارتباط مناسب میان شهروندان نیازمند یک شبکه مستقل هستیم. خوشبختانه این امر محقق شد و شبکه پنج به استان تهران بازگردانده شد.
استاندار تهران تاکید کرد: این شبکه از چهارشنبه هفته جاری پس از ادغام شبکه اچ‌دی تهران با شبکه پنج، به صورت رسمی آغاز به کار خواهد کرد. امیدواریم بار دیگر این شبکه جایگاه خود را در میان شهروندان تهرانی پیدا کند و همانند گذشته پیشتاز شبکه‌های دیگر شود.
هاشمی درخصوص مقابله با آسیب‌های اجتماعی در سطح استان تهران و اقدامات انجام شده تصریح کرد: هماهنگی مناسبی میان دستگاه‌های ذی‌ربط شکل گرفته و انگیزه خوبی برای پیگیری آسیب‌های اجتماعی ایجاد شده است. بی‌تردید روند مثبتی را طی می‌کنیم.
وی ادامه داد: یکی از اولویت‌هایی که مورد تاکید مقام معظم رهبری در بحث آسیب‌های اجتماعی بود، موضوع اعتیاد است که در ابتدای دولت برای جمع‌آوری معتادان متجاهر تنها 400 نفر ظرفیت در کمپ شفق وجود داشت که آن نیز به دلیل غیربهداشتی بودن تعطیل شد. با تلاش‌های انجام شده، امروز ظرفیت جمع‌آوری معتادان متجاهر در سطح شهر تهران به 6000 نفر رسیده که به زودی با تکمیل مرکز جدید در فشافویه، این ظرفیت به 8000 نفر افزایش پیدا می‌کند.
استاندار تهران به جمع‌آوری متکدیان شهر تهران اشاره کرد و تاکید کرد: طرح جمع‌آوری متکدیان از روز گذشته آغاز شده و با هماهنگی‌های انجام شده میان دستگاه‌های ذی‌ربط تلاش خواهیم کرد چهره شهر تهران با جمع‌آوری این افراد بیش از پیش بهبود یابد.
هاشمی در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه آیا در مجموعه استانداری تهران حقوق‌های نجومی وجود دارد، گفت: در مجموعه دستگاه‌های اجرایی و حتی قوه قضاییه در استان تهران، به هیچ عنوان حقوق‌های نگران‌کننده و به معنای نجومی وجود ندارد.
وی در پاسخ به سوال خبرنگار ایسنا درخصوص تکمیل خط تهران – پرند گفت: ادامه خط تهران پرند از ایستگاه فرودگاه امام خمینی به سمت جدید شهر پرند، توسط شهرداری تهران تکمیل خواهد شد.
استاندار تهران درخصوص سفرهای استانی برخی اشخاص سیاسی و رنگ و بوی انتخاباتی این سفرها گفت: طبیعتا هیچ فردی اگر مشکل خاصی نداشته باشد می‌تواند این سفرها را به شهرستان‌های استان تهران داشته باشد و در آنجا سخنرانی کند؛ اما برای شخصیت‌هایی که دارای جایگاه‌های حفاظتی خاصی هستند باید دعوت‌کننده محل و ساعت سخنرانی توسط فرمانداری شهرستان با معاونت سیاسی استانداری تهران هماهنگ شود تا تدابیر امنیتی لازم مدنظر قرار گیرد. البته طبیعی است که انجام چنین سفرهایی در سال آخر دولت، منتهی به انتخابات، شائبه انتخاباتی بودن این سفرها را ایجاد می‌کند.
هاشمی درباره موضوع مطرح شده در شورای اسلامی شهر تهران که برخی کودکان والدین معتاد در هنگام به دنیا آمدن معتاد هستند و تعداد آنها گفت: قطعا سازمان بهزیستی غربالگری را انجام می‌دهد و چنین کودکانی در بدو تولد جدا خواهد شد. این وظیفه بهزیستی است و این کار را انجام می‌دهد، البته شتابی که درخصوص تعداد این کودکان اعلام شده را تایید نمی‌کنم.


منبع : بلدیه


لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : تهران - استان - جمع‌آوری - استاندار - درخصوص - موضوع - دستگاه‌های - هاشمی - سفرها - آسیب‌های - اجتماعی - ظرفیت - تکمیل - تاکید - ایجاد - استانداری - نجومی - سیاسی - می‌دهد - حقوق‌های - بهزیستی - انتخاباتی - البته - مجموعه - کودکان - معتاد - تعداد - سخنرانی - ذی‌ربط - اسلامی - پیگیری - اچ‌دی - اجرایی - امروز - استانی - شهروندان - متجاهر - می‌کند - معتادان - ادامه - گذشته - متکدیان -

نظر شما در مورد : بازگشت شبکه 5 به استان تهران

*

*


آخرین اخبارپربازدیدها