مازندشورا - مدیریت شهری و شوراهای اسلامی استان مازندران

کد مطلب : 5228 -تاریخ انتشار : دوشنبه 18 مرداد 1395 -ساعت : 12:40

چاپ به اشتراگ گذاشتن

درویشی در مراسم افتتاح ایستگاه مترو سهروردی عنوان کرد

طول متروی تهران به 300 کیلومتر خواهد رسید

مازندشورا: ایستگاه مترو سهروردی در خط 3 مترو تهران با حضور شهردار تهران ،مدیرعامل مترو تهران و مسئولان شهری افتتاح شد.

مازندشورا:

بلدیه| هابیل درویش در این مراسم با اشاره به نیاز مردم منطقه سهرروی به این ایستگاه گفت: امروز شاهد افتتاح 103 ایستگاه مترو تهران هستیم این ایستگاه در منطقه تجاری ومسکونی پر جمعیت واقع شده است و مردم این منطقه برای تردد به این ایستگاه نیازمند بودند.وی با اشاره به ویژگی های این ایستگاه گفت : زیر بنای این ایستگاه 14 هزار متر مربع است این ایستگاه 18 دستگاه پله برقی دارد و 130 میلیارد تومان برای آن هزینه شده است. به گفته درویش، این ایستگاه هم سنگ داشت هم آب و اگر در طول فصل سال مدیریت و کنترل اعمال نمی شد فاجعه به بار می آمد . مدیرعامل شرکت بهره برداری مترو با اظهار رضایت از افتتاح این ایستگاه گفت: پیش بینی می کنیم 30 هزار سفر به سفرهای درون شهری اضافه شود. 
وی با اشاره به پیشینه ساخت و ساز مترو تهران گفت: در سال 84 ، 79 کیلومتر مترو داشتیم که 35 کیلومتر آن تونل بود الان 207 کیلومتر مترو داریم که روزانه 3.5 میلیون نفر را جابه جا می کند.
وی با تاکید بر ساخت وساز مترو گفت: در اوایل سال 96 با بهره برداری از  100 کیلومتر  مترو، طول متروی تهران به 300 کیلومتر خواهد رسید، علاوه بر این 20 رام قطار نیز به ناوگان مترو اضافه می شود که این سرعت ساخت و ساز در دنیا بی سابقه است.
وی با اشاره به هزینه ساخت وساز مترو و نقش دولت در این هزینه گفت: ساخت 100 کیلومتر مترو در حدود 12 هزار میلیارد تومان هزینه دارد، گفت:  به عبارت دیگر برای ادامه ساخت خط 6 و 7 و فرودگاه حضرت امام  به 200 میلیارد تومان هزینه نیاز داریم.
درویش با عنوان این مطلب که تامين ١٢ هزار ميليارد تومان براي شهرداري مبلغ بسيار سنگينی است، گفت: بر اساس قانون دولت باید ٥٠ درصد هزينه ساخت مترو را بدهد، این در حالی است که  ما از دولت توقع نداریم نصف هزينه  را متقبل شود، بلکه دولت اگر یک سوم يا حتي یک چهارم از هزينه مترو را هم بدهد نیز غنيمت است . به گفته مدیرعامل شرکت بهره بردرای مترو، اکنون که 5 ماه از سال 1395 می گذرد تاکنون دولت هیچ مبلغی به مترو نپرداخته است. 
وی با اشاره به برخی از وظایف دولت در توسعه مترو گفت: دولت می تواند از اطریق فاینانس صندوق توسعه و فروش اوراق مشارکت ملی تواند به مترو تهران کمک کند اما بی مهری به مترو در دولت ها به اپیدمی تبدیل شده است.
وی افزود: با اتمام این 100 کیلومتر مترو در سال 96 از سفر های درون شهری به بیش از 2 برابر رقم فعلی افزایش یافته و می توانیم 7و 8 میلیون نفر را در طول روز به کمک مترو جابه جا کنیم.
مدیرعامل مترو همچنین گفت: مترو از ايرباس واجبتر است،چرا که ايرباس را مديران و پولدارها سوار مي شوند اما مترو وسیله ای است که 9 میلیون شهروند تهرانی می توانند از آن استفاده کنند،بنابراین انتظار داريم دولت از فاينانس ، فروش اوراق مشاركت و پول هاي بلوكه شده به متروي تهران كمك كند.


منبع : بلدیه


لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : ایستگاه - کیلومتر - تهران - هزینه - اشاره - تومان - هزينه - افتتاح - مدیرعامل - میلیارد - منطقه - درویش - میلیون - توسعه - اوراق - ساخت و ساز -  مترو - تواند - برداری - عنوان - مراسم - متروی - اضافه - داریم -

نظر شما در مورد : طول متروی تهران به 300 کیلومتر خواهد رسید

*

*


آخرین اخبارپربازدیدها