مازندشورا - مدیریت شهری و شوراهای اسلامی استان مازندران

کد مطلب : 5230 -تاریخ انتشار : دوشنبه 18 مرداد 1395 -ساعت : 12:46

چاپ به اشتراگ گذاشتن

سخنگوی سازمان آتش‌نشانی شهرداری خبر داد

کاهش 90درصدی آتش سوزی در ساختمان های بیش از 6 طبقه

مازندشورا: سخنگوی سازمان آتش نشانی اعلام کرد: به دلیل نظارت و سختگیری ها در زمینه ایمنی ساختمان ها از سوی سازمان آتش نشانی، 90 در صد از حوادث و آتش سوزی در ساختمان های بیش از 6 طبقه در چند سال اخیر کاهش یافته است.

مازندشورا:

بلدیه| سید جلال ملکی در نشست خبری با اشاره به سیر صعودی آمار حوادث از سال 1382 تا 1392 عنوان کرد: اگر چه با افزایش حوادث روبرو بودیم اما توانستیم با اتخاذ رویکردهای لازم و مناسب این آمار را کنترل و در مواردی نیز آن را کاهش بدهیم.
وی با بیان اینکه در شهر مشهد با 65 ایستگاه آتش نشانی و روزی 30 حادثه، شلوغ ترین روز محسوب می شود، اظهار کرد: تصور 250 الی 280 حادثه در روز در کلانشهری همانند تهران پایتخت را در چه وضعیتی قرار می دهد.
سخنگوی سازمان آتش نشانی با تاکید بر آمار فوتی سال های 92 و 93 تصریح کرد: 16 نفر فوتی در سال 92 ثبت شد در حالی که این آمار در سال 93 به 15 فوتی رسید و سال گذشته نیز این رقم به 13 فوتی کاهش یافت.
ملکی افزود: این آمار نشان دهنده روند نزولی افراد فوت شده در حوادث و حریق در پایتخت است و این به دلیل تغییر رویکردی است که از چندی پیش در دستور کار آتش نشانی قرار گرفت و البته افزایش اقدامات پیشگیرانه با الگو قرار دادن کشورهای پیشرفته دنیا هم در این امر تاثیر بسزایی دارد.
وی با اشاره به سختگیری سازمان آتش نشانی در بحث ایمنی ساختمان های مسکونی و تاییدیه سیستم ایمنی، ادامه داد: برخی سازنده ها به دلیل سود بیشتر زیر بار ایمنی ساختمان ها نمی روند و پس از مرجعه به دلیل دریافت تاییدیه ساختمان برای فرار از ایمن کردن سازه های خود، هزار دلیل و برهان می آورند. 
سخنگوی سازمان آتش نشانی با بیان اینکه خیابان جمهوری همانند یک بمب است، اضافه کرد: وجود هزاران کارگاه تولیدی با کاربری مسکونی و فاقد ایمنی لازم و البته رعایت نکردن مسائل ایمنی از سوی از مغازه دارها حوادث بسیاری را رقم می زند.
ملکی گفت: با دخالت مردم و مشارکت شهروندان در رعایت مسائل ایمنی، تبدیل آن به یک فرهنگ در جامعه و ادامه دادن رویکرد پیشگیری و آموزش می توان آمار حوادث و حریق را کاهش داد.


منبع : بلدیه


لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : ایمنی - نشانی - حوادث - ساختمان - تاییدیه - مسکونی - رعایت - مسائل - البته - ادامه - همانند - افزایش - اشاره - اینکه - حادثه - سخنگوی - پایتخت -

نظر شما در مورد : کاهش 90درصدی آتش سوزی در ساختمان های بیش از 6 طبقه

*

*


آخرین اخبارپربازدیدها