مازندشورا - مدیریت شهری و شوراهای اسلامی استان مازندران

کد مطلب : 5246 -تاریخ انتشار : دوشنبه 18 مرداد 1395 -ساعت : 16:13

چاپ به اشتراگ گذاشتن

مهلت استفاده از اوراق تسهیلات مسکن سال ۹۳ به مدت ۶ ماه تمدید شد

مازندشورا: بانک مسکن مهلت استفاده از اوراق تسهیلات مسکن منتشر شده در سال ۱۳۹۳ را به مدت ۶ ماه مصوب کرد.

مازندشورا:به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی، با افزایش نرخ اوراق تسهیلات مسکن به مرز برگه‌ای یک میلیون ریال هزینه تهیه وام مسکن بالا رفته است و این بالا رفتن نگرانی‌های فراوانی را برای خریداران و متقضیان اوراق ایجاد کرده است. گفته می‌شود قرار است مهلت استفاده از اوراق تسهیلات مسکن تمدید شود و با این‌حال کارشناسان امیدوارند با تمدید مهلت استفاده از اوراق تسهیلات مسکن، حجم عرضه این اوراق افزایش پیدا کند و روند صعودی نرخ اوراق تسهیلات مسکن متوقف شود.

فرابورس نیز اعلام کرده است: از فردا (نوزدهم مردادماه۹۵) اوراق تسهیلات مسکن سال ۱۳۹۳ که از زمان انتشار به مدت دو سال اعتبار و قابلیت خرید و فروش را در بازار فرابورس داشتند؛ یعنی اوراق «تسه» صادر شده از ۱۵ فروردین ۹۳ تا ۱۵ اسفندماه این سال(تسه ۹۳۰۱ تا ۹۳۱۲) به مدت ۶ ماه دیگر قابل معامله و خرید و فروش در بازار خواهند بود.

با توجه به این که نمادهای معاملاتی اوراق تسهیلات مسکن ماه‌های فروردین تا مرداد ۱۳۹۳ با پایان یافتن مهلت اعتبار آنها متوقف بودند، طبق این مصوبه بار دیگر بازگشایی می‌شوندکه به این ترتیب شاهد تعادل سمت عرضه و تقاضای این اوراق در بازار فرابورس ایران خواهیم بود.

هم اکنون براساس مصوبه جدید بانک مسکن، «تسه ۹۳۰۱» تا تاریخ پانزدهم مهرماه جاری قابلیت نقل و انتقال در بازار فرابورس و تا ۱۵ آبان ماه نیز امکان استفاده از تسهیلات بانک مسکن را دارا خواهد بود.برای سایر اوراق نیز بر اساس زمان صدور آنها، مهلت های زمانی مشابه تعیین شده است.

گفتنی است، اوراق تسهیلات مسکن سال ۱۳۹۳ تا تاریخ نقل و انتقال در بازار فرابورس ایران قابل معامله بوده و پس از توقف نماد معاملاتی موردنظر، تا یک ماه امکان استفاده از تسهیلات احداث، خرید و تعمیر واحد مسکونی از محل این اوراق توسط بانک مسکن فراهم است./


منبع : وزارت راه و شهرسازی/مسکن و شهرسازی


لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : اوراق - تسهیلات - فرابورس - استفاده - بازار - تمدید - مصوبه - انتقال - امکان - معاملاتی - تاریخ - قابلیت - افزایش - متوقف - اعتبار - فروردین - معامله -

مطالب مرتبط با : مهلت استفاده از اوراق تسهیلات مسکن سال ۹۳ به مدت ۶ ماه تمدید شد
نظر شما در مورد : مهلت استفاده از اوراق تسهیلات مسکن سال ۹۳ به مدت ۶ ماه تمدید شد

*

*


آخرین اخبارپربازدیدها