مازندشورا - مدیریت شهری و شوراهای اسلامی استان مازندران

کد مطلب : 5258 -تاریخ انتشار : سه شنبه 19 مرداد 1395 -ساعت : 10:19

چاپ به اشتراگ گذاشتن

معاون حمل و نقل و ترافیک شهردرای تهران خبر داد

جای LRTدر شبکه حمل ونقل تهران خالی بود

مازندشورا: معاون حمل ونقل ترافيك شهرداری تهران با اعلام اينكه مطالعات براي راه اندازي ال.ار.تي تكميل خواهد شد؛گفت :خطوط مترو ،بي.آر.تي و ال.آر.تي مكمل يكديگر در شبكه حمل ونقل عمومي هستند و با راه اندازي يكي از آنها توسعه و تكميل ديگر مدهاي حمل ونقلي تعطيل نخواهد شد.

مازندشورا:

بلدیه|مازیار حسینی با اشاره راه اندازی خطوط ال .آر.تي در تهران  گفت : در دنیا برای حمل ونقل عمومی سه مد در نظرگرفته می شود؛ مد اول حمل ونقل عمومی اتوبوس های تندرو است،مد بعدی حمل و نقل ریلی سبک است که ال . آر .تی نام دارد و مد دیگر حمل ونقل ریلی سنگین در شهرهاست که به عنوان مترو از آن نام مي بريم .به گفته معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران، هر کدام از اين وسايل حمل ونقلي کاربرد وكارايي مخصوص به خود را دارا هستند . حسینی افزود : ال .آر.تي در حقیقت مد حمل نقلي بین بی آر تی و مترو به شمار می آید .معاون حمل ونقل ترافیک تاکید کرد: قاعدتا در شبکه حمل ونقل تهران جاي ال .آر.تي خالی بود که با پیشنهاد شهرداری تهران این موضوع در شوراي اسلامي شهر تهران نيز مطرح شد و با استقبال رو به رو شد.وی با اشاره به مطالعات صورت گرفته درباره ال .ار.تي گفت :ورود یک مد جدید حمل نقلی دارای معایب و مزایایی است و میزان وابستگی ما به مد حمل ونقلي نيز مسئله اثر گذاري به شمار مي آيد .حسینی با بیان اینکه عوامل بسیاری در ساخت ال .آر.تی تاثیر گذار است،خاطرنشان کرد: بنابراين بحث سرمایه گذاری ،ساخت و نگهداشت همگی بر تصمیم گیری برای راه اندازی ال .آر.تی تاثیر گذار هستند.

حسینی با تاکید بر اینکه هیچکدام از این وسایل حمل و نقلی جایگزین یکدیگر نبوده و مکمل یکدیگر به شمار می آیند گفت: بنا به میزان تقاضای سفرها مدهاي حمل ونقلي در شهر در نظر گرفته می شود و بحث برتری يكي از وسايل بر ديگري مطرح نیست .وی با ذکر مثالی در این رابطه گفت : مثلا برای حمل یک یخچال از تریلی استفاده نمی کنیم و یا برای حمل مجموعه اي از اساس منزل از وانت استفاده نمی کنیم. وانت ،تریلی و خاور هر کدام ظرفیت مشخصی برای حمل بار دارند که این موضوع درباره مترو ،ال .آر.تي و بی .آر.تي صادق است . معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران با تاکید بر اینکه با راه اندازی ال .آر.تي توسعه بی .آر.تي قطع نمی شود گفت : هرکدام از این وسایل نقش خود را در پوشش حمل ونقل دارند و با راه اندازي يكي از اين وسايل ،توسعه ديگري متوقف نمي شود.
حسینی تاکید کرد : مي توان گفت خطوط انبوه بر با مترو پوشش داده می شود زیرا همه خطوط شهر قابل پوشش با مترو نیستند و مترو نمي تواند به همه نقاط شهر برود.حسيني با اشاره به توزيع متعادل مدهاي حمل ونقلي تصريح كرد:بايد خطوط حمل ونقل عمومي جوری پوشش داد که توزیع حلقوي و شعاعي مناسبي بین ال ارتی .بی آر تی و مترو در شبكه حمل ونقلي به وجود بيايد.


منبع : بلدیه


لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : تهران - ونقلي - حسینی - معاون - ترافیک - تاکید - اینکه - وسايل - اشاره - اندازی - شهرداری - ديگري - مدهاي - تریلی - استفاده - دارند - یکدیگر - توسعه - گرفته - موضوع - عمومی - درباره - میزان - تاثیر - وسایل -

نظر شما در مورد : جای LRTدر شبکه حمل ونقل تهران خالی بود

*

*


آخرین اخبارپربازدیدها