مازندشورا - مدیریت شهری و شوراهای اسلامی استان مازندران

کد مطلب : 5259 -تاریخ انتشار : سه شنبه 19 مرداد 1395 -ساعت : 10:21

چاپ به اشتراگ گذاشتن

رئیس شورای شهر مطرح کرد

ایجاد فضای سبز موقت در زمین 160 هکتاری راه آهن

مازندشورا: رئیس شورای اسلامی شهر تهران در خصوص آخرین پیشنهاد شورای اسلامی شهر تهران برای حل مشکل زمین 160 هکتاری راه آهن در منطقه 17 و 18 اظهار کرد: شهرداری تهران باید با همکاری راه آهن هر چه سریعتر در این زمین ، فضای سبز موقت ایجاد کند.

مازندشورا:

بلدیه|مهدی چمران در خصوص آخرین نتایج حاصل از همکاری و مذاکره با راه آهن برای حل مشکل زمینی که در مالکیت راه آهن است و قرار است به شهرداری تهران واگذار شود، اظهار کرد: مجموعه راه آهن تصور می کرد که هزینه 700 میلیارد تومانی که در این محوطه صورت گرفته باید از طریق ایجاد خدمات تجاری به این مجموعه باز گردانده شود اما شهرداری و شورا معتقد اند که هر اقدامی در این زمین باید در جهت ایجاد فضای سبز باشد.
رئیس شورای اسلامی شهر تهران خاطر نشان کرد: شورا معتقد است نباید در منطقه ای که نیازمند فضای سبز است ، نگاه تجاری وجود داشته باشد از این رو شهرداری به دنبال تامین بخشی از مبالغ این زمین است و در ادامه اگر ضرورتی وجود داشت بخشی هم تجاری شود.
چمران گفت: معاونت معماری و شهرسازی شهرداری تهران برای این زمین مشاور گرفته است و طراحی هایی انجام شده که باید این طرح ها به شورا بیاید تا بعد از بررسی و تصویب در کمیسیون ماده 5 و در صورت ضرورت شورای عالی معماری و شهرسازی ، این طرح اجر ا شود که بدین ترتیب در آن مشخص شده چه میزان خدماتی و چه میزان تجاری است.
وی تاکید کرد: در حال حاضر در انتظار اجازه راه آهن برای ساماندهی این محل هستیم تا بلافاصله شهرداری های مناطق 17 و 18 اقداماتی از قبیل پهن کردن گذر ، تمیز کردن فضای پل ، جدول گذاری و ایجاد فضای سبز موقت را در دستور کار قرار دهند تا این فضا از شرایط کنونی و خاک آلوده خارج شده و ظاهرش برای مردم قابل تحمل باشد.
رئیس شورای اسلامی شهر تهران تصریح کرد: البته شهرداری تهران برای اجرای این پروژه نیازمند منابع مالی است که در بودجه پیش بینی نشده است بنابراین برای آنکه فاقد کار نکند باید لایحه ای به شورا ارائه شود که چه میزان بودجه مورد نیاز است تا با تصویب آن ، پروژه به صورت منطقی دنبال شود.  


منبع : بلدیه


لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : شهرداری - تهران - تجاری - ایجاد - شورای - میزان - تصویب - شهرسازی - پروژه - بودجه - معماری - معتقد - مجموعه - چمران - گرفته - اسلامی - نیازمند - دنبال -

نظر شما در مورد : ایجاد فضای سبز موقت در زمین 160 هکتاری راه آهن

*

*


آخرین اخبارپربازدیدها