مازندشورا - مدیریت شهری و شوراهای اسلامی استان مازندران

کد مطلب : 5260 -تاریخ انتشار : پنج شنبه 21 مرداد 1395 -ساعت : 10:35

چاپ به اشتراگ گذاشتن
تصویب بودجه برای توسعه گردشگری درآمد پایدار را به همراه دارد

سالاری:

تصویب بودجه برای توسعه گردشگری درآمد پایدار را به همراه دارد

مازندشورا: توسعه حوزه گردشگری منجر به ایجاد درآمد پایدار می شود زیرا منابع مالی شهرداری ها که از طریق درآمدهای ناپایدار تامین می شود، ثبات ندارد و شهرداری نمی تواند بودجه ثابتی را براساس آن ها پیش بینی کند

مازندشورا: محمد سالاری با اشاره به تصویب بودجه ای برای توسعه گردشگری، اظهار کرد: شورا و شهرداري به عنوان متوليان اصلي شهر تسهيلات لازم براي غناي گردشگري در تهران را در نظر بگيرند زیرا که گردشگری و سرمایه‌گذاری در این حوزه، بسیاری از مشکلات شهری و جامعه را برطرف می کند.

وی به ظرفیت آثار باستانی پایتخت اشاره کرد و گفت: تهران این پتانسیل را دارد که گردشگران را به سوی خود جلب کند چرا که معماری قدیمی همواره یکی از عوامل جذب گردشگر در جوامع مختلف بوده است.

این عضو شورای شهر تهران با تاکید بر اینکه با فضایی که شهرداری به خصوص در منطقه 12 در اختیار دارد می تواند زیرساخت ‌های خوبی را برای جذب گردشگر فراهم ‌کرد، تصریح کرد: 90 درصد بافت های تاریخی و میراثی شهر تهران در منطقه 12 قرار دارد و اقداماتی همانند آرام سازی، پیاده راه سازی و طرح انضباط شهری که منجر به بازگشت حیات اجتماعی در این منطقه شده است، می تواند بازگشت توریسم و گردشگر به این منطقه را رقم بزند.

سالاری به حوزه گردشگری شبانه اشاره کرد و گفت: اگر چه کشورهای توسعه یافته بیشترین بهره برداری از توریسم را در شب ها دارند اما این حوزه را در پایتخت و به طور کلی در کشور از دست داده ایم. 

رئیس کمیسیون معماری و شهرسازی شورای اسلامی شهر تهران با بیان اینکه امروز با ایجاد منظر و نورپردازی های شبانه و دایر کردن مجموعه امور خدمات رسانی اعم از هتل، مراکز فرهنگی، اجتماعی، تفرجگاهی و پذیرایی می توان در این حوزه به نتایج قابل قبولی رسید، عنوان کرد: . لایحه‌‌ای تحت عنوان «طرح جامع روشنایی و نورپردازی فضاهای شهری تهران» توسط شهرداری به شورای شهر ارائه شد و چندی پیش، پس از تغییراتی در کمیسیون شهرسازی شورا، در صحن علنی به تصویب رسید. 

وی ادامه داد: در این مصوبه، سازمان زیباسازی شهر تهران با دو هدف رفع معضل کم ‌نوری پایتخت و همچنین تامین نور محیط‌ های تفریحی و عمومی برای حضور گردشگران در ساعات پایانی شب یک طرح جامع برای منظر شبانه شهر تدوین کند تا با اجرای آن در مناطق 22گانه،‌ زمینه زیست در شب برای پایتخت ‌نشینان از طریق نورپردازی هماهنگ سطوح شهری به ‌وجود بیاید.


منبع : بلدیه


لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : تهران - گردشگری - پایتخت - منطقه - نورپردازی - سالاری - شورای - شبانه - گردشگر - اشاره - توسعه - عنوان - تصویب - بودجه - توریسم - شهرسازی - اجتماعی - کمیسیون - تواند - معماری - اینکه - شهرداری - گردشگران - بازگشت -

نظر شما در مورد : تصویب بودجه برای توسعه گردشگری درآمد پایدار را به همراه دارد

*

*


آخرین اخبارپربازدیدها