مازندشورا - مدیریت شهری و شوراهای اسلامی استان مازندران

کد مطلب : 5263 -تاریخ انتشار : سه شنبه 19 مرداد 1395 -ساعت : 11:21

چاپ به اشتراگ گذاشتن

رئیس ستاد توانمندسازی زنان سرپرست خانوار خبر داد:

راه اندازی بازارچه های خوداشتغالی در 5 نقطه از پایتخت

مازندشورا: رئیس ستاد توانمندسازی زنان سرپرست خانوار شهرداری تهران از رایزنی این ستاد با شرکت ساماندهی صنایع و مشاغل تهران خبر داد و گفت: قرار است تا شرکت ساماندهی 5 نقطه مناسب برای راه اندازی بازارچه های خوداشتغالی را به ما واگذار کند و پس از آن اقدامات اجرایی لازم برای آغاز به کار این بازارچه ها انجام شود.

مازندشورا:

بلدیه|فهمیه فیروزفر با اشاره به طرح آموزش مددجویان خانم مستقر در مرکز بهاران اظهار کرد: از ابتدای اجرای طرح انضباط شهری ستاد توانمندسازی زنان سرپرست خانوار آمادگی خود را برای مهارت آموزی به مددجویان خانم مرکز بهاران اعلام کرد و در حال حاضر نیز 16 خانم از خدمات آموزشی ما استفاده می کنند.وی افزود: به دلیل شرایط ویژه این خانم ها آموزش ها به دو صورت آموزش مهارت های زندگی و مهارت های دست ورزی ارائه می شود. به این معنی که در آموزش مهارت های زندگی تلاش می کنیم تا به صورت چهره به چهره و دائمی با مددجو ارتباط داشته باشیم و به او برای بازگشت به زندگی اجتماعی کمک کنیم. درخصوص مهارت های شغلی نیز مهارت هایی همچون کاموابافی، قلاب بافی، فرش بافی و سایر مهارت های دست ورزی را آموزش می دهیم تا مددجو در مدت زمان اقامت در بهاران زمان خود را به مفیدترین شکل سپری کند.
رئیس ستاد توانمندسازی زنان سرپرست خانوار شهرداری تهران با یادآوری اینکه پس از بهبود کامل و خروج از مراکز بهاران امکان فعالیت فرد در مراکز کوثر وجود دارد، گفت: در حال حاضر یکی از بهبودیافتگان که مراحل آموزشی را در مرکز بهاران پشت سر گذاشت و با نظر مساعد مسئولان بهاران از مرکز خارج شد، در کوثر مشغول به کار است و برای مابقی نیز این امکان در صورت احراز شرایط مورد نیاز وجود دارد.
فیروزفر با بیان اینکه هدف ما از ورود به این طرح و ارائه خدمات آموزشی، دستیابی به الگویی برای مهارت آموزی و اشتغال خانم های آسیب دیده بود، تصریح کرد: واقعیت این است که با تکیه بر همین تعداد اندک توانستیم به الگوی موفقی دست پیدا کنیم و در صورت افزایش تعداد بهاران بانوان می توان از این الگو پیروی کرد.
وی در ادامه سخنانش به تعداد بانوان مراجعه کننده به ستاد توانمندسازی زنان سرپرست خانوار اشاره کرد و گفت: طی سال های اخیر  16هزار و 700 پرونده در سیستم ما ثبت شده که تعدادی پرونده به دلایل مختلف از جمله ازدواج، استطاعت مالی، مهاجرت به شهرستان و قرار گرفتن در فهرست سازمان بهزیستی و کمیته امداد از پروژه خارج شدند. در حال حاضر نیز حدود 5 هزار نفر در سیستم اشتغال ما فعال هستند و از خدمات ستاد استفاده می کنند.
رئیس ستاد توانمندسازی زنان سرپرست خانوار با تاکید بر فعالیت مراکز کوثر در مناطق محروم خاطرنشان کرد: به تمامی کوثرها سپردیم علاوه بر پذیرش بانوان سرپرست خانوار، در صورت وجود ظرفیت، بانوانی را که به دلیل بیکاری همسرشان سرپرست خانوار محسوب می شوند پذیرش کنند.
فیروزفر در پایان از رایزنی ستاد و شرکت ساماندهی صنایع و مشاغل شهر تهران خبر داد و گفت: قرار است تا 5 نقطه مناسب برای راه اندازی بازارچه های خوداشتغالی از سوی شرکت ساماندهی به ما واگذار شود و پس از آن اقدامات اجرایی لازم برای فعالیت این بازارچه ها انجام شود.


منبع : بلدیه


لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : مهارت - بهاران - سرپرست - خانوار - آموزش - توانمندسازی - فعالیت - زندگی - آموزشی - خدمات - تعداد - مراکز - بانوان - بازارچه - ساماندهی - امکان - فیروزفر - اشتغال - پذیرش - پرونده - سیستم - شرایط - مددجویان - اشاره - خوداشتغالی - اندازی - آموزی - استفاده - تهران - مددجو - ارائه - اینکه -

نظر شما در مورد : راه اندازی بازارچه های خوداشتغالی در 5 نقطه از پایتخت

*

*


آخرین اخبارپربازدیدها