مازندشورا - مدیریت شهری و شوراهای اسلامی استان مازندران

کد مطلب : 5266 -تاریخ انتشار : سه شنبه 19 مرداد 1395 -ساعت : 11:45

چاپ به اشتراگ گذاشتن

معاون رفاه اجتماعی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی خبر داد

تلاش برای تغییر شرایط دستفروشان

مازندشورا: معاون رفاه اجتماعی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی اعلام کرد: دولت با پیشنهاد وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی پروژه ملی گسترش و دسترسی اقشار کم در آمد به بازارها را تصویب کرده است و باتوجه به محورهای اقتصاد مقاومتی، برای تغییرشرایط کنونی دستفروشان درتلاش هستیم.

مازندشورا:

بلدیه| دکتر احمد میدری افزود: دولت با پیشنهاد وزارت تعاون ، کار و رفاه اجتماعی پروژه ملی گسترش و دسترسی اقشار کم در آمد به بازارها را تصویب کرده است و باتوجه به محورهای اقتصاد مقاومتی برای تغییرشرایط کنونی دست فروشان درتلاش هستیم.وی با حضور در برنامه تلویزیونی پایش که با حضور دکتر چمران، عضو شورای اسلامی شهر تهران با موضوع دست فروشی برگزار شد افزود:  راه حل ساماندهی دست فروشان حذف و سرکوب این افراد نیست و وضعیت کنونی به زیان اصناف، مردم و دولت است.
وی ادامه داد: در کشورهایی نظیر هند و فرانسه دستفروشان به گونه‌ای ساماندهی شده اند که علاوه برتامین  منافع همگان از جاذبه‌های شهری نیز به شمار می روند و در ایران نیز باید رویکرد مابه این افراد تغییر کند باید دستفروشان به شکلی سازماندهی شوند که منافع اصناف، مردم و دولت را تأمین کنند.  
معاون رفاه اجتماعی وزارت تعاون ، کار و رفاه اجتماعی دست فروشان را  یکی از اقشار آسیب پذیردانست و گفت: کارشناسان معاونت رفاه اجتماعی با تنظیم پرسشنامه ‌هایی در این خصوص و توزیع آن در سه شهر" اهواز ، رشت ، تهران به صورت پایلوت "به این نتیجه رسیده اند که 80درصد دستفروشان فاقد هر گونه بیمه بازنشستگی هستند بنابراین عموم آنها در سالمندی فقیر خواهند بود چراکه دچار حوادث مختلف شده و از حمایت اجتماعی برخوردار نیستند.
میدری خاطرنشان کرد:براساس همین تحقیق 65درصد از دستفروشان متأهل ودارای 2 فرزند هستند با در آمدی کمتر از 1 میلیون تومان درماه هستند و  67درصد    دستفروشان حداقل یکبار بساطشان جمع آوری شده و با ناامنی در آمد مواجه هستند.
معاون رفاه اجتماعی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در خصوص وضعیت کنونی دستفروش ها یاد آورشد: وضعیت وخیم آنها علاوه بر نا خوشایند بودن برای خودشان، برای اصناف ، مصرف کنندگان و دولت نیز پر هزینه بوده و ضد منافع عمومی نیز به شمارمی رود.
به گزارش مرکزروابط عمومی واطلاع رسانی وزارت تعاون،کارورفاه اجتماعی؛ معاون رفاه اجتماعی وزارت تعاون،کارورفاه اجتماعی اضافه کرد: با توجه به سیاستهای ابلاغی و تاکیدات مقام معظم رهبری در بند اول سیاستهای کلی اقتصاد مقاومتی برای ارتقاء در آمد و نقش طبقات کم در آمد و متوسط فقر دستفروشان کشور باید مورد بررسی قرار گیرد


منبع : بلدیه


لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : اجتماعی - دستفروشان - تعاون - وزارت - وضعیت - فروشان - منافع - معاون - اصناف - کنونی - تغییر - علاوه - عمومی - کارورفاه - سیاستهای - میدری - افزود - اقشار - اقتصاد - تهران - ساماندهی - افراد - مقاومتی -

نظر شما در مورد : تلاش برای تغییر شرایط دستفروشان

*

*


آخرین اخبارپربازدیدها