مازندشورا - مدیریت شهری و شوراهای اسلامی استان مازندران

کد مطلب : 5278 -تاریخ انتشار : سه شنبه 19 مرداد 1395 -ساعت : 14:29

چاپ به اشتراگ گذاشتن

معاون خدمات شهری شهرداری تهران:

۴۰۰ هکتار به مساحت بهشت زهرا (س) افزوده شد

مازندشورا: معاون خدمات شهری شهرداری تهران گفت: ۴۰۰ هکتار به مساحت بهشت زهرا (س) افزوده شده است.

مازندشورا:

بلدیه|مجتبی یزدانی در نشست خبری با اصحاب رسانه گفت: ما در حوزه تفکیک زباله از مبداء شاهد رشد قابل توجهی بودیم و آمار ما از سال ۹۴ به ۹۵ از ۱۲ درصد به ۲۰ درصد افزایش یافته است.وی با اشاره به قرارداد خرید دو زباله‌سوز با ظرفیت ۱۶۰۰ تن گفت: دفع پسماند جزو سیاست‌های برنامه پنجم مصوب شورای اسلامی شهر تهران و تاکید شهردار است. در این زمینه اخیرا قرارداد خرید دو زباله‌سوز به ظرفیت ۱۶۰۰ تن بسته شده است که در ساماندهی زباله‌ها نقش مهمی دارد.
یزدانی با اشاره به زباله‌سوزهای بیمارستانی گفت: با تفاهم با وزارت بهداشت، تلاش کردیم تفکیک این زباله‌ها از مبداء انجام شود. همکاری خوبی تاکنون صورت گرفته و امیدواریم بخش خصوصی هم به زودی ورود کند.
وی با اشاره به نخاله‌های ساختمانی نیز گفت: روزانه ۵۰ هزار سرویس نخاله‌های ساختمانی را از تهران جمع‌آوری می‌کنند که بر اساس برنامه‌ریزی‌ها، ساماندهی آنها به صورت ویژه صورت خواهد گرفت و در یک مورد احصای ۳ هزار تن در روز به بهره‌برداری رسیده است.
معاون خدمات شهری و محیط زیست شهر تهران در حوزه ساماندهی گفت: ساماندهی را در چند موضوع مهم داشتیم، به ویژه در مناطق ۱۲، ۱۵ و ۱۶ که هماهنگی‌های خوبی صورت گرفته است.
وی افزود: در بخش زیباسازی در موضوعاتی مانند منظر شهری، ساماندهی جداره‌ها، در مناطق مرکزی تهران و به ویژه منطقه یک و دو اقدامات جدی صورت گرفته و نورپردازی ابنیه تاریخی در حال اجراست. قصد ما این است طراحی توسط سازمان زیباسازی و اجرا توسط مناطق شهری صورت گیرد.
یزدانی با اشاره به فضای سبز نیز افزود: در این حوزه چند کار مهم و در برنامه داریم. در بحث آب، با مدیر آب منطقه‌ای و مسئولان آبفا نشست‌هایی انجام شده و طرح جامع آب خام را که آماده شده بود، تلاش می‌کنیم که پیش ببریم.
وی با اشاره به ماده هفت نیز گفت: ما بحث کمیسیون ماده ۷ را داشتیم که ان‌شاء‌الله به زودی و به صورت سیستمی در حوزه فضای سبز رسیدگی خواهد شد.
یزدانی افزود: ما بحث شناسنامه باغات را در مساحت ۲ هزار تا ۵ هزار متر تقدیم شورای شهر کردیم و در بحث باغ‌های بین ۵۰۰ متر تا ۲ هزار متر این طرح برای ارسال به شورای شهر در حال انجام است.


منبع : بلدیه


لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : تهران - ساماندهی - اشاره - یزدانی - افزود - گرفته - شورای - مناطق - کردیم - داشتیم - زیباسازی - زباله‌ها - ساختمانی - نخاله‌های - برنامه - تفکیک - مساحت - خدمات - مبداء - قرارداد - ظرفیت - زباله‌سوز - معاون -

نظر شما در مورد : ۴۰۰ هکتار به مساحت بهشت زهرا (س) افزوده شد

*

*


آخرین اخبارپربازدیدها