مازندشورا - مدیریت شهری و شوراهای اسلامی استان مازندران

کد مطلب : 5286 -تاریخ انتشار : سه شنبه 19 مرداد 1395 -ساعت : 16:11

چاپ به اشتراگ گذاشتن
۶۵ درصد دستفروشان متأهل‌اند

معاون وزیر رفاه خبر داد

۶۵ درصد دستفروشان متأهل‌اند

مازندشورا: معاون رفاهی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: ۸۰درصد دستفروشان فاقد هر گونه بیمه بازنشستگی هستند. ۶۵ درصد از دستفروشان متأهل و دارای ۲ فرزند با درآمدی کمتر از یک میلیون تومان در ماه هستند

مازندشورا: احمد میدری افزود: دولت با پیشنهاد وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی پروژه ملی گسترش و دسترسی اقشار کم در آمد به بازارها را تصویب کرده است و باتوجه به محورهای اقتصاد مقاومتی برای تغییر شرایط کنونی دست‌فروشان درتلاش هستیم.وی با حضور در برنامه تلویزیونی پایش که با حضور چمران، عضو شورای اسلامی شهر تهران با موضوع دست فروشی برگزار شد افزود:  راه حل ساماندهی دستفروشان حذف و سرکوب این افراد نیست و وضعیت کنونی به زیان اصناف، مردم و دولت است.

وی ادامه داد: در کشورهایی نظیر هند و فرانسه دستفروشان به گونه‌ای ساماندهی شده اند که علاوه برتامین  منافع همگان از جاذبه‌های شهری نیز به شمار می روند و در ایران نیز باید رویکرد مابه این افراد تغییر کند باید دستفروشان به شکلی سازماندهی شوند که منافع اصناف، مردم و دولت را تأمین کنند.  

معاون وزیر رفاه دستفروشان را یکی از اقشار آسیب پذیر دانست و گفت: کارشناسان معاونت رفاه اجتماعی با تنظیم پرسشنامه ‌هایی در این خصوص و توزیع آن در سه شهر «اهواز، رشت، تهران به صورت پایلوت» به این نتیجه رسیده اند که 80درصد دستفروشان فاقد هر گونه بیمه بازنشستگی هستند بنابراین عموم آنها در سالمندی فقیر خواهند بود چراکه دچار حوادث مختلف شده و از حمایت اجتماعی برخوردار نیستند.

میدری خاطرنشان کرد:براساس همین تحقیق 65 درصد از دستفروشان متأهل ودارای 2 فرزند هستند با در آمدی کمتر از 1 میلیون تومان در ماه هستند و 67 درصد دستفروشان حداقل یکبار بساطشان جمع آوری شده و با ناامنی در آمد مواجه هستند.

معاون رفاه اجتماعی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در خصوص وضعیت کنونی دستفروش ها یادآور شد: وضعیت وخیم آنها علاوه بر نا خوشایند بودن برای خودشان، برای اصناف ، مصرف کنندگان و دولت نیز پر هزینه بوده و ضد منافع عمومی نیز به شمارمی رود.

معاون رفاه اجتماعی وزارت تعاون،کارورفاه اجتماعی اضافه کرد: با توجه به سیاستهای ابلاغی و تاکیدات مقام معظم رهبری در بند اول سیاستهای کلی اقتصاد مقاومتی برای ارتقاء در آمد و نقش طبقات کم در آمد و متوسط فقر دستفروشان کشور باید مورد بررسی قرار گیرد.


منبع : بلدیه


لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : دستفروشان - اجتماعی - اصناف - معاون - کنونی - تعاون - منافع - وزارت - وضعیت - افراد - علاوه - ساماندهی - سیاستهای - مقاومتی - افزود - میدری - اقشار - اقتصاد - تغییر - تهران -

نظر شما در مورد : ۶۵ درصد دستفروشان متأهل‌اند

*

*


آخرین اخبارپربازدیدها