مازندشورا - مدیریت شهری و شوراهای اسلامی استان مازندران

کد مطلب : 5308 -تاریخ انتشار : چهار شنبه 20 مرداد 1395 -ساعت : 12:11

چاپ به اشتراگ گذاشتن

در بازید دو عضو شورا از فضاهای عمومی منطقه 12 مطرح شد:

تاکید شورای شهر بر احیا وحفظ کاربری بناهای تاریخی

مازندشورا: دو عضو شورای اسلامی شهر تهران طی بازدیدی از حمام عمومی و قدیمی در خیابان باب همایون بر احیاء فضاهای عمومی و میراثی شهر تاکید کردند.

مازندشورا:

تاکید شورای شهر بر احیا وحفظ کاربری بناهای تاریخی  بلدیه| بازدید از بافت های تاریخی و میراثی منطقه 12 و به ویژه حمام عمومی و قدیمی خیابان باب همایون در برنامه احمد حکیمی پور – رییس کمیته گردشگری و حفظ بافت های تاریخی و نیز اقبال شاکری – رییس کمیته عمران شورا قرار داشت. 

اعضای شورا در بازدید از برخی بافت های تاریخی و میراثی منطقه 12 ضمن سر زدن به یکی از قدیمی ترین حمام های عمومی شهر که دایر است و افراد زیادی از این مجموعه استفاده می کنند بر حفظ و مرمت چنین اماکنی که منجربه هم افزایی اجتماعی و نزدیکی افراد می شود تاکید کردند. 

اقبال شاکری رییس کمیته عمران شورا در این خصوص خاطر نشان کرد: اگر بتوانیم اماکن عمومی در بافت های سنتی را با حفظ کاربری شان پابرجا نگه داریم هم کمک به احیا و مرمت آنها خواهد شد و هم کارکرد عمومی و اجتماعی شان حفظ خواهد شد. 

شاکری با اشاره به مشکلات پیش آمده به واسطه شهری و ماشینی شدن زندگی ها افزود: متاسفانه در شرایط کنونی افراد به واسطه فضای شهری از یکدیگر دور شده و دیگر نشاط و سرزندگی را کمتر در زندگی امروزه شاهد هستیم این در شرایطی است که وجود اماکن عمومی و اجتماعی و احیاء سنته های قدیمی و تشویق افراد برای سپری کردن بخشی از اوقات خود در این فضا ها می تواند گرایش به تنها گزینی مردم را کاهش دهد. 

احمد حکیمی پور نیز با اشاره به اینکه شهر تهران و به ویژه بافت های فرسوده و قدیمی شهر ظرفیت گردشگری بالایی دارند خاطر نشان کرد: تهران می تواند با زنده کردن و احیاء بافت های میراثی و تاریخی اش نه تنها در کاهش مشکلات شهرنشینی اش فایق آید و نشاط و شادابی را دوباره به ساکنانش بازگرداند بلکه یک منبع پایدار درآمد شهری را نیز احیاء کرده است. 

وی در ادامه تاکید کرد: لازم است مدیریت شهری و مجموعه های درگیر در احیاء بافت های تاریخی و میراثی نگاه ویژه ای به این اماکن و مراکز داشته باشند. 

حکیمی پور یادآور شد: تهران صندوقچه ای است که از گذشته اش می توان برای زنده ماندن در حال و آینده ساکنانش استفاده کرد. 


منبع : بلدیه


لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : عمومی - تاریخی - میراثی - قدیمی - احیاء - افراد - شاکری - اماکن - اجتماعی - کمیته - تاکید - تهران - حکیمی - منطقه - واسطه - ساکنانش - مشکلات - تواند - زندگی - عمران - بازدید - کاربری - گردشگری - اقبال - استفاده - مجموعه - اشاره -

نظر شما در مورد : تاکید شورای شهر بر احیا وحفظ کاربری بناهای تاریخی

*

*


آخرین اخبارپربازدیدها