مازندشورا - مدیریت شهری و شوراهای اسلامی استان مازندران

کد مطلب : 5309 -تاریخ انتشار : چهار شنبه 20 مرداد 1395 -ساعت : 12:26

چاپ به اشتراگ گذاشتن
رشد ۹۰درصدی اعطای تسهیلات مسکن

وزیر راه وشهرسازی در جمع خبرنگاران اعلام کرد:

رشد ۹۰درصدی اعطای تسهیلات مسکن

مازندشورا: با توجه به گزارش ارائه شده در حوزه پس انداز مسکن از سوی بانک مسکن مشاهده کردیم که حجم تسهیلات اعطا شده در ۴ ماهه سال جاری نسبت به سال گذشته دارای رشدی حدود ۹۰ درصدی بوده و با این اقدام امکان پس‌انداز مردم با بهره‌گیری از یک تسهیلات خوب و با نرخ ۱۱ درصدی کاملا فراهم شده است

مازندشورا:به گزارش خبرنگار پایگاه خبری وزارت راه  و شهرسازی، عباس آخوندی در حاشیه نشست اسحاق جهانگیری معاون اول رئیس جمهور با مدیران وزارت راه و شهرسازی با محوریت اقتصاد مقاومتی در جمع خبرنگاران اعلام کرد: امروز در خصوص پیشرفت پروژه‌های ریلی، هوایی، جاده‌ای و همچنین بخش مسکن، شهرسازی، بافت‌های فرسوده و بافت‌های حاشیه‌ای و همچنین اقدامات بانک مسکن گزارش‌هایی به آقای جهانگیری ارائه شد.

وی در ادامه با تأکید بر اینکه حوزه حمل و نقل و مسکن، حوزه‌هایی هستند که کاملا در ارتباط با سیاست اقتصاد مقاومتی قرار می‌گیرند، گفت: این بخش‌ها از جهت تحرک بخشیدن به حوزه اقتصاد کاملا درون‌زا بوده و می‌توانند نگاه برون‌نگر نیز داشته باشند.

وزیر راه و شهرسازی در این راستا با اشاره به این مطلب که فناوری‌های این دو حوزه کاملا بومی است نیز افزود: خوشبختانه اقدامات بسیار خوبی در این دو حوزه صورت گرفته است. در حال حاضر برای عملیاتی شدن پروژه‌های مختلفی در حوزه ریل صحبت و برنامه‌ریزی کرده‌ایم که احداث ۵۹۱ کیلومتر خط ریلی جدید برای ۵ مرکز استان از جمله آنها به شمار می‌رود.

آخوندی با بیان این نکته که باید بتوانیم ریل‌های موجود را نیز دو خطه کرده و رفع عیب کنیم، خاطرنشان کرد: در سال گذشته ۴۰۰ کیلومتر خط ریلی را دو و سه خطه کردیم و برای امسال نیز برنامه داریم ۷۰۰ کیلومتر دیگر را دو خطه کنیم که به عقیده من اتفاق بسیار بزرگی در تاریخ راه‌آهن کشور و نوسازی ناوگان ریلی محسوب می‌شود.

عضو کابینه دولت یازدهم در بخش دیگری از سخنانش اضافه کرد: در این نشست در خصوص جاده نیز بحث‌های بسیار مهمی داشتیم، با توجه به آمار اعلام شده چیزی حدود ۱۰۷۰کیلومتر بزرگراه، ۴۰ کیلومتر راه اصلی و ۱۲۱ کیلومتر آزادراه را در چارچوب اقتصاد مقاومتی می‌توانیم در سال جاری و اوایل سال آتی به ثمر برسانیم.

آخوندی ادامه داد: ما در این نشست درباره  تمامی پروژه‌هایی که امکان اتمام آن را داریم صحبت کرده و همچنین نقطه نظرات و گزارش‌هایی را پیرامون بخش راهداری و توسعه فرودگاه‌ها بیان کردیم. درحال حاضر ۸۰ درصد پروازهای کشور در ۸ فرودگاه ایران صورت می‌گیرد و در واقع این فرودگاه‌ها اضافه بر ظرفیت عمل می‌کنند.

وی در ادامه با اشاره به برنامه‌های نوسازی فرودگاه‌ها در ۷ مرکز استان اظهار کرد: در این جلسه همچنین پیرامون حوزه دریایی بحث زیادی داشتیم. درحقیقت اینکه بتوانیم ظرفیت بندر چابهار را از ۲.۵ میلیون تن به ۸.۵ میلیون تن افزایش بدهیم و در پایان امسال به بهره‌برداری برسانیم اقدام بسیار مهمی است که براساس گزارش‌های ارائه شده پیشرفت خوبی نیز در این حوزه داشته‌ایم.

وزیر راه و شهرسازی درباره بخش مسکن و اقدامات انجام شده در این حوزه نیز اعلام کرد: در شهرهای ایران ۲۷۰۰ محله وجود داشته که در وضعیت نامناسبی قرار دارند. از آنجا که رویکرد ما محله محوری است، قصد داریم به کمک شهرداری‌ها برای بهسازی محلات برنامه‌ریزی‌هایی را انجام دهیم، در این راستا در گام اول و  کاملا در ارتباط با اقتصاد مقاومتی، ۲۷۰ محله را هدف قرار داده و گزارش‌های لازم را به آقای جهانگیری ارائه کردیم.

عضو کابینه دولت یازدهم اضافه کرد: با توجه به گزارش ارائه شده در حوزه پس انداز مسکن از سوی بانک مسکن مشاهده کردیم که حجم تسهیلات اعطا شده در ۴ ماهه سال جاری نسبت به سال گذشته دارای رشدی حدود ۹۰ درصدی بوده و با این اقدام امکان پس‌انداز مردم با بهره‌گیری از یک تسهیلات خوب و با نرخ ۱۱ درصدی کاملا فراهم شده است.

وی در این راستا از پس‌انداز جدید ۴۵۰ خانوار در هفته گذشته در کشور خبر داد و افزود: با این وجود می‌توانیم امیدوار باشیم که در آینده همه به تسهیلات مسکن چه در حوزه بافت فرسوده و چه خانه اولی‌ها دسترسی پیدا خواهند کرد.

وزیر راه و شهرسازی با تأکید بر اینکه استفاده از روش‌های تأمین مالی جدید نیز یکی از نقطه‌نظرات مهم آقای جهانگیری در این جلسه به شمار می‌رفت، گفت: ما هم‌اکنون نحوه تامین مالی از بازارهای بین‌المللی را در فضای پسابرجام در دستور کار قرار داده و در حوزه‌های ممکن تلاش برای جذب سرمایه‌گذار را داریم.

آخوندی در پایان با اشاره به این مطلب که در سال گذشته سهم حمل و نقل جاده‌ای رو به کاهش و ریلی رو به افزیش بوده است گفت: هم‌اکنون ما باید بتوانیم سهم ریل را در حمل و نقل کشور زیاد کنیم. ما در سال گذشته به کمک روش‌هایی که برای پیمایش سوخت در کشور استفاده کردیم موفق به کاهش ۶ میلیون لیتری مصرف گازوئیل در کشور شدیم که امر بسیار مهمی در این حوزه به شمار می‌رود.


منبع : وزارت راه و شهرسازی/مسکن و شهرسازی


لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : کیلومتر - شهرسازی - گذشته - بسیار - اقتصاد - همچنین - ارائه - آخوندی - کردیم - مقاومتی - جهانگیری - تسهیلات - کاملا - داریم - اعلام - استان - اضافه - اقدامات - بتوانیم - ادامه - فرودگاه‌ها - راستا - اشاره - اینکه - میلیون - ظرفیت - نوسازی - جاده‌ای - امسال - هم‌اکنون - می‌توانیم - داشتیم - پس‌انداز - استفاده - برسانیم - پایان - امکان - یازدهم - اقدام - درباره - درصدی - گزارش‌های - پیرامون - تأکید - بهسازی - گزارش - وزارت - برنامه‌ریزی - چابهار - احداث - آینده - پیشرفت - پروژه‌های - ارتباط - افزود - می‌رود - خبرنگاران - گزارش‌هایی - بافت‌های - فرسوده - کابینه -

مطالب مرتبط با : رشد ۹۰درصدی اعطای تسهیلات مسکن
نظر شما در مورد : رشد ۹۰درصدی اعطای تسهیلات مسکن

*

*


آخرین اخبارپربازدیدها