مازندشورا - مدیریت شهری و شوراهای اسلامی استان مازندران

کد مطلب : 5312 -تاریخ انتشار : چهار شنبه 20 مرداد 1395 -ساعت : 14:17

چاپ به اشتراگ گذاشتن

رئیس کمیسیون سلامت شورای شهر تهران:

تنها ۲۵ درصد بیمارستان های شهر تهران مقاوم هستند

مازندشورا: رئیس کمیسیون سلامت شورای شهر تهران گفت: تنها ۲۵ درصد بیمارستان های شهر تهران مقاوم هستند بنابراین هرچه زودتر باید اقدامات لازم در جهت مقاوم سازی بیمارستان های پایتخت صورت بگیرد.

مازندشورا:

بلدیه|رحمت الله حافظی با بیان اینکه حجم بالای فرسودگی بیمارستان های پایتخت، آمار مرگ و میر را در زمان وقوع زلزله بالا می برد، اظهار کرد: تنها ۲۵ درصد بیمارستان های شهر تهران مقاوم هستند بنابراین برای اینکه در زمان وقوع بحران به خصوص زلزله، آمادگی امدادرسانی و خدمات رسانی به شهروندان و حادثه دیدگان را داشته باشیم باید هرچه زودتر اقدامات لازم در جهت مقاوم سازی بیمارستان های پایتخت صورت بگیرد.وی با تاکید بر اینکه کمیسیون شهرسازی چندی پیش دوفوریت نوسازی بیمارستان های فرسوده را مطرح کرده بود، خاطرنشان کرد: مطلب قابل توجهی که در این میان وجود دارد این است که نوسازی این بیمارستان ها به جز اینکه هزینه بالایی دارد، زمان بر نیز است و این مسئله به هیچ وجه مقرون به صرفه نیست این در حالی است که ساخت یک بیمارستان و سازه جدید به هزینه و زمان کمتری احتیاج دارد.
بیمارستان های فرسوده تحمل زلزله ۵ ریشتری بیشتر را ندارند
محسن سرخو رئیس کمیته حمل و نقل شورای اسلامی شهر تهران نیز  به گسل های شهر تهران اشاره کرد و گفت: بسیاری از بیمارستان های شهر فرسوده هستند و تحمل زلزله ۵ ریشتری را بیشتر ندارند.
این عضو شورای شهر تهران یکی از موضوعاتی که باید به آن توجه داشت این است که بیمارستان به عنوان مکانی برای درمان حادثه دیدگان در زمان بحران مطرح است و حال با توجه به اینکه تهران بیش از ۱۰ گسل دارد باید ساختمان های آن استحکام و داوام داشته باشد.
وی ادامه داد: بنابراین باید برای آمادگی و روبرویی بیمارستان های فرسوده با بحران به خصوص زلزله و امداد رسانی در مواقع ضروری، اقدامات لازم انجام شود و همچنین این اماکن به امکانات و دستگاه های جدید مجهز شوند.


منبع : بلدیه


لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : بیمارستان - تهران - اینکه - زلزله - فرسوده - بحران - شورای - مقاوم - هزینه - نوسازی - ریشتری - بیشتر - اقدامات - حادثه - کمیسیون - بنابراین - آمادگی - رسانی - پایتخت - دیدگان -

نظر شما در مورد : تنها ۲۵ درصد بیمارستان های شهر تهران مقاوم هستند

*

*


آخرین اخبارپربازدیدها