مازندشورا - مدیریت شهری و شوراهای اسلامی استان مازندران

کد مطلب : 5313 -تاریخ انتشار : چهار شنبه 20 مرداد 1395 -ساعت : 14:47

چاپ به اشتراگ گذاشتن

حافظی در جمع دبیران شورایاران منطقه ۹ شهرداری تهران:

اداره کنونی شهر تهران با هزینه بالایی در حال انجام است

مازندشورا: رئیس کمیسیون سلامت با بیان اینکه نباید برای تامین مالی شهر تهران سرمایه های شهر فروخته شود، گفت: اداره کنونی شهر تهران با هزینه بالایی در حال انجام است.

مازندشورا:

بلدیه|رحمت الله حافظی در جلسه بررسی مشکلات منطقه ۹ شهرداری تهران که با حضور دبیران شورایاران منطقه در کمیسیون سلامت، محیط زیست و خدمات شهری شورای شهر تهران برگزار شد، گفت: بارها ذکر شده که مدیران شهرداری نباید در پشت درهای بسته برای شهر و شهروندان تصمیم گیری کنند و بایستی از طریق ارتباط بیشتر با شورایاری ها  به نظرات شهروندان احترام گذاشته شود.وی گفت: تجربه ۳ سال حضور بنده در شورای شهر تهران، موید این است که هر جا ایستادیم، مطالعه انجام دادیم و مطالبه کردیم، به پیروزی رسیدیم. نمونه عینی این موضوع، فروش شهروند و شهر آفتاب است که با وجود در دستور قرار گرفتن فروش این دو سرمایه شهری، به دلیل ایستادگی و مخالفت اعضای شورای شهر تهران فعلا منتفی شده است.
رئیس کمیسیون سلامت، محیط زیست و خدمات شهری شورای شهر تهران با بیان اینکه نباید به دلیل سوءمدیریت در اقتصاد و اداره شهر، سرمایه های شهر فروخته شود، افزود: شهرداری تهران برای تامین هزینه هایش از بانک شهر ۵ هزار میلیارد تومان وام گرفته است و امروز برای بازپس دادن این وام، قصد دارد بخشی از سهام شرکت شهروند و شهر آفتاب را واگذار کند.
حافظی همچنین تصریح کرد: مصوبه شورای سوم شورای شهر تهران مبنی بر فروش شرکت شهروند در این دوره شورای شهر لغو شد، اما شهرداری تهران درصدد فروش سهام این مجموعه است از این رو شنیده می شود که شهرداری تهران طی هفته گذشته با تعدادی از اعضای شورای شهر جلساتی داشته تا با ارجاع مجدد لایحه فروش سهام این مجموعه به صحن، موافقت شورا را جلب کند.
وی با بیان اینکه ریخت و پاش های گسترده شهرداری تهران تمامی ندارد، تاکید کرد: اداره کنونی شهر تهران با هزینه بالایی در حال انجام است. تعداد پرسنل شهرداری تهران در ۱۰ سال گذشته از ۲۸ هزار نفر به بیش از ۶۰ هزار نفر رسیده است و هم اکنون شهرداری برای پرداخت حقوق کارکنان خود در هر ماه بالغ بر ۲۵۰ میلیارد تومان هزینه می کند.
حافظی با اشاره به اینکه هزینه نگهداشت شهر تهران بالا است و دو تا سه برابر، بیش از قیمت واقعی است، تصریح کرد: برگزاری همایش ها و نشست های پرهزینه به جز تحمیل بار مالی سنگین، فایده دیگری ندارد. متاسفانه شاهد هستیم که شهرداری به موضوع مدیریت مصارف هزینه های جاری و عمرانی بی توجهی می کند به طوری که حتی در لایحه بودجه سنواتی نیز تبصره های مربوط به اقتصاد مقاومتی را حذف کرده است.
وی از دبیران شورایاران خواست تا از مخفی کاری مشکلات موجود در سطح محلات اجتناب کنند.
در این نشست، دبیران به مشکلات موجود در محلات مختلف از جمله وجود بافت های فرسوده، نبود زیرساخت های مورد نیاز شهری، کمبود سرانه فضای سبز، مشکلات زیست محیطی مانند فعالیت فرودگاه مهرآباد، فعالیت دو شرکت بزرگ شیر پاک و پگاه، کند بودن فعالیت های عمرانی، متوقف ماندن تملک پادگان جی و ادامه پروژه یادگار امام، فعالیت دست فروشان در برخی از محلات، نبود ایستگاه آتش نشانی فراخور نیاز محلات به خصوص در محله فتح صنعتی، فعالیت پایانه مسافربری غرب و تلاش برای جابجایی آن و کمبود سرانه فرهنگی و ورزشی در منظقه اشاره کردند.


منبع : بلدیه


لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : تهران - شهرداری - شورای - هزینه - فعالیت - حافظی - دبیران - محلات - مشکلات - اینکه - شهروند - اداره - شورایاران - منطقه - لایحه - گذشته - مجموعه - تصریح - ندارد - عمرانی - سرانه - کمبود - موجود - تومان - اشاره - میلیارد - نباید - شهروندان - بالایی - خدمات - سلامت - موضوع - کنونی - اقتصاد - اعضای - سرمایه - آفتاب - کمیسیون -

نظر شما در مورد : اداره کنونی شهر تهران با هزینه بالایی در حال انجام است

*

*


آخرین اخبارپربازدیدها