مازندشورا - مدیریت شهری و شوراهای اسلامی استان مازندران

کد مطلب : 532 -تاریخ انتشار : پنج شنبه 29 آبان 1393 -ساعت : 07:59

چاپ به اشتراگ گذاشتن

شهرداران بافت های تاریخی شهرهای مازندران را مرمت کنند

مازند شورا: مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری مازندران با تاکید بر توسعه گردشگری شهری در استان، گفت: شهرداران بافت های تاریخی شهرهای مازندران را مرمت کنند.

مازند شورا: دلاور بزرگ نیا عصر امروز در جلسه طرح های ساماندهی سواحل مازندران با اشاره به اینکه عزم جدی برای ساماندهی طرح های دریا در استان ایجاد شده است، اظهار کرد: مازندران باید در استان های هدف دیده شود و این مهم با کار تیمی نهادهای مرتبط بهتر بروز عینی پیدا می کند.

وی با تاکید بر اینکه دستگاه های تخصصی فرهنگی باید برای معرفی جاذبه های دریای مازندران به کار گرفته شوند، افزود: باید جاذبه های کمتر شناخته شده استان را به استان های دیگر کشور معرفی کنیم.

مدیرکل گردشگری مازندران با بیان اینکه اگر بتوانیم سفر را توزیع کنیم می توانیم در بازارهای درجه دو استان هدف خود ورود پیدا کنیم، تصریح کرد: باید جاذبه های گردشگری مازندران به خوبی شناسانده شود.

بزرگ نیا با اشاره به اینکه بخشی از مدیریت شهری شهرهای استان گردشگری شهری است، گفت: شهرداران باید قابلیت های مدیریت شهری را برای توسعه شهری بشناساند.

وی با بیان اینکه شهرداران باید نسبت به مرمت بافت های تاریخی شهرهای استان همت کنند، افزود: شهرداران نباید صرفا با درآمدهای ماده صد به دنبال امرار و معاش و فعالیت های عمرانی شهری باشند.

مدیرکل گردشگری مازندران با اشاره به اینکه جاذبه های بکر طبیعت گردی بسیاری در شهرهای استان وجود دارد، تصریح کرد: بسیاری از شهرهای مازندران در مسیر نوار ساحلی بوده که باید جاذبه های فرهنگی شهرها را معرفی کنیم.

وی با تاکید بر اینکه فضاهای مناسب تفریحی برای بانوان در کنار سواحل استان راه اندازی کنیم، گفت: پیشنهاد می شود پلیس گردشگری سواحل در مازندران ایجاد کنیم.

بزرگ نیا با انتقاد از روند ساخت و سازها در جوار سواحل، افزود: نباید شهرداران اجازه دهند که در جوار سواحل بلندمرتبه سازی صورت گیرد.

وی با بیان اینکه حوضچه های دریایی در سواحل استان در راستای توسعه گردشگری دریایی باید ایجاد شود، گفت: سازه های تفریحی بهتر است در نقاط ممنوعه شنا احداث تا افراد به سمت نقاط ممنوعه سوق نیابند./ تسنیملینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : دلاور بزرگ- بافت تار - -

نظر شما در مورد : شهرداران بافت های تاریخی شهرهای مازندران را مرمت کنند

*

*


آخرین اخبارپربازدیدها