مازندشورا - مدیریت شهری و شوراهای اسلامی استان مازندران

کد مطلب : 5321 -تاریخ انتشار : پنج شنبه 21 مرداد 1395 -ساعت : 12:09

چاپ به اشتراگ گذاشتن

وزیر راه و شهرسازی در بازدید از جنوب استان تهران مطرح کرد؛

انجام یک پروژه عظیم در راستای اقتصاد مقاومتی

مازندشورا: وزیر راه و شهرسازی در بازدید از پروژه‌های راه جنوب استان تهران ضمن بازدید از قطعه چهارم آزادراه کنارگذر جنوب تهران به طول ۳۸ کیلومتر از اتصال جنوب به غرب استان تهران به طول ۱۵۸ کیلومتر در بهار ۹۶ خبر داد.

مازندشورا:به گزارش خبرنگار وزارت راه و شهرسازی، عباس آخوندی صبح امروز (۲۱ مردادماه) در بازدید از روند ساخت قطعه چهارم آزادراه کنارگذر جنوب تهران به طول ۳۸ کیلومتر اظهار داشت: آزادراه کنارگذر جنوب تهران به طول ۱۵۸ کیلومتر باعث اتصال جنوب به غرب استان تهران می‌شود.

وی افزود: این آزادراه کمک شایانی به ساماندهی ترافیک و کاهش آلودگی هوا در شهر تهران می کند.

وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه فقط ۵ ماه از امضای قرارداد ساخت این آزادراه از اسفندماه ۹۴ می گذرد گفت: این پروژه بزرگی است که ساخت هر کیلومتر آن حدود ۱۰ میلیارد تومان و در مجموع بیش از ۱۵۰ میلیارد تومان هزینه در بر داشته است.

آخوندی با اشاره به قطعه چهارم آزادراه جنوبی تهران به طول ۳۸ کیلومتر گفت: طبق برنامه‌ریزی‌های قرارگاه خاتم الانبیا به عنوان پیمانکار پروژه این قطعه در بهار ۹۶ فعال خواهد شد.

وی در ادامه بیان داشت: ساخت این پروژه کار بزرگ و عظیمی است که در راستای اقتصاد مقاومتی انجام می‌شود. بطوریکه هم اکنون در قطعه چهارم ۶۵۰ دستگاه ماشین‌آلات راهسازی و حدود ۲۰۰۰ نفر نیروی انسانی در حال فعالیت هستند.

وزیر راه و شهرسازی با اشاره به ساخت ابنیه‌های فنی در حال ساخت این پروژه خاطرنشان کرد: پل روگذر آزادراه قم و پل چرمشهر هم اکنون در حال ساخت است و امیدواریم قرارگاه خاتم الانبیا موفق به اتمام ساخت این دو پل در زمان مقرر شود.

آخوندی در ادامه بر معماری راه و ایمنی جاده تاکید کرد و گفت: وقتی بالغ بر ۱۵۰۰ میلیارد تومان روی پروژه‌ای سرمایه‌گذاری می‌شود آن پروژه باید به طور همزمان ارزش عبور و معماری نیز داشته باشد.

وی افزود: چشم انداز دور و نزدیک در جاده بسیار مهم است و تمام تاسیسات مستقر در طول آزادراه می تواند از چشم انداز معماری برخوردار باشد. زیرا همین چشم اندازها می تواند باعث افزایش ایمنی شود.

وزیر راه و شهرسازی با توجه به نقش ایمنی راه در زمان طراحی جاده‌ها خاطرنشان کرد: در سنوات گذشته ایمنی راه‌ها بعد از ساخت پروژه صورت می‌گرفت، اما تاکید من بر طراحی ایمنی راه‌ها در زمان طراحی جاده است.

آخوندی یادآور شد: توجه به طرح ایمنی جاده در این پروژه به قرارگاه خاتم الانبیا تاکید شده است تا در اولویت قرار گیرد.

وزیر راه و شهرسازی در پایان از توزیع بخشی از اسناد خزانه در اول هفته جاری به پروژه‌های عمرانی خبر داد و گفت: با سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی به منظور تامین بودجه لازم برای پروژه های کوچک نیز گفتگو شده  است.

گفتنی است وزیر راه و شهرسازی در برنامه بعدی از راه آهن سریع السیر قم- اصفهان بازدید خواهد کرد. علی نورزاد معاون وزیر راه و شهرسازی و مدیرعامل شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل و نقل، محسن پورسیدآقایی معاون وزیر و مدیرعامل شرکت راه آهن جمهوری اسلامی ایران، مرتضی باقری مشاور و دستیار ویژه وزیر راه و شهرسازی در این بازدید وزیر راه و شهرسازی را همراهی می کنند. /


منبع : وزارت راه و شهرسازی


لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : شهرسازی - پروژه - تهران - آزادراه - ایمنی - آخوندی - کیلومتر - بازدید - میلیارد - تاکید - چهارم - الانبیا - کنارگذر - استان - معماری - تومان - طراحی - قرارگاه - تواند - مدیرعامل - معاون - راه‌ها - خاطرنشان - انداز - افزود - آلودگی - ترافیک - اتصال - راستای - اقتصاد - ادامه - اشاره - مقاومتی - اکنون -

نظر شما در مورد : انجام یک پروژه عظیم در راستای اقتصاد مقاومتی

*

*


آخرین اخبارپربازدیدها