مازندشورا - مدیریت شهری و شوراهای اسلامی استان مازندران

کد مطلب : 5325 -تاریخ انتشار : پنج شنبه 21 مرداد 1395 -ساعت : 16:31

چاپ به اشتراگ گذاشتن

وزیر راه و شهرسازی در جمع خبرنگاران مطرح کرد:

ارزش ۲.۲ میلیارد دلاری قرارداد اولیه با چینی‌ها

مازندشورا: وزیر راه و شهرسازی از پروژه قطار سریع‌السیر تهران – قم – اصفهان به عنوان یک پروژه بسیار مهم یاد کرد و تاکید کرد با اتصال فرودگاه امام به این پروژه، شکل کامل‌تری به خود گرفته است.

مازندشورا:به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی، عباس آخوندی در جمع خبرنگاران در حاشیه بازدید از پروژه قطار سریع‌السیر تهران – قم – اصفهان اظهار داشت: پروژه راه‌آهن سریع السیر تهران – قم – اصفهان پروژه بسیار مهمی است که از سال‌های گذشته اجرای آن مطرح بوده اما هیچ گاه نهایی نمی‌شد.

وی افزود: در طراحی قبلی این پروژه اتصال تهران به قم پیش‌بینی نشده بود که مسیر بازنگری شد و همچنین اتصال فرودگاه امام به پروژه هم اضافه شد.

آخوندی تاکید کرد: مردم باید دسترسی سریع ریلی به فرودگاه داشته باشد و سه کانون اصلی تهران ،قم و فرودگاه امام در این پروژه دیده شده است.

وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه ارزش قرارداد با چینی‌ها ۲.۲ میلیارد دلار است، گفت: البته این قرارداد اولیه است و برای تامین ناوگان این خط ارزش قرارداد افزایش می‌یابد.

آخوندی ادامه داد: در نظر داریم که بتوانیم متروی قم و متروی اصفهان را به این خط راه‌آهن متصل کنیم همچنین قرار است که این راه‌آهن به خط آهن شیراز هم متصل شود.

وی همچنین درباره ورود قرارگاه خاتم الانبیا به آزادراه تهران – شمال گفت: بنیاد مستضعفان شریک وزارت راه و شهرسازی در این پروژه است و در قطعه یک این آزادراه کارگاه خوبی را تجهیز کرده است.

وزیر راه و شهرسازی ادامه داد:  برای ورود سرمایه گذار جدید باید با بنیاد مستضعفان تعیین تکلیف کنیم.


منبع : وزارت راه و شهرسازی


لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : پروژه - تهران - شهرسازی - اصفهان - قرارداد - فرودگاه - اتصال - همچنین - راه‌آهن - آخوندی - ادامه - متروی - آزادراه - بنیاد - مستضعفان - چینی‌ها - سریع‌السیر - خبرنگاران - میلیارد - اولیه - تکلیف - تعیین - وزارت -

مطالب مرتبط با : ارزش ۲.۲ میلیارد دلاری قرارداد اولیه با چینی‌ها
نظر شما در مورد : ارزش ۲.۲ میلیارد دلاری قرارداد اولیه با چینی‌ها

*

*


آخرین اخبارپربازدیدها