مازندشورا - مدیریت شهری و شوراهای اسلامی استان مازندران

کد مطلب : 5358 -تاریخ انتشار : شنبه 23 مرداد 1395 -ساعت : 09:48

چاپ به اشتراگ گذاشتن

در تهرانگردی روز خبرنگار مطرح شد؛

پیشنهاد انتشار عکس های بمباران تهران

مازندشورا: عضو شورای اسلامی شهر تهران در اولین بازدید روزنامه‌گردی خود به روزنامه جهان اقتصاد رفت.

مازندشورا:

بلدیه|صبح امروز احمد مسجد جامعی در برنامه روزنامه‌گردی خود که به مناسبت روز خبرنگار برگزار شد، به روزنامه جهان اقتصاد نخستین روزنامه اقتصادی که مجوز نشر گرفته است، رفت و با روزنامه‌نگاران و مسئولان این روزنامه به گفتگو نشست.وی در این بازدید عنوان کرد: این روزنامه اولین روزنامه اقتصادی است که در سال ۱۳۷۰ مجوز گرفته است.
 عضو شورای اسلامی شهر تهران ادامه داد: این روزنامه در ابتدا به صورت هفته نامه و قطع کوچکتری به چاپ می رسید که بعدها به صورت روزنامه عرضه شد.
 مسجد جامعی درباره این روزنامه تاکید کرد: یکی دیگر از نکات مهم روزنامه جهان اقتصاد این است که اولین مدیر مسئول زن فعال در مطبوعات، خانم فرزانه خرقانی مدیر مسئول این روزنامه است.
وی با اشاره به ولادت امام رضا (ع) به موردی دیگر از این روزنامه اشاره کرد و گفت: استاد حسن تقی پور پدر سعید تقی‌پور سردبیر این روزنامه، از معمارانی است که کار مرمت و بازسازی حرم امام موسی کاظم (ع) و امام جواد (ع) را انجام داده است که بی مناسبت نبود یادی هم از این معمار فقید کنیم.
در ادامه خرقانی مدیر مسئول روزنامه جهان اقتصاد بیان کرد: دغدغه‌های زیادی در مسائل اقتصادی وجود دارد و هر کس به نوعی با این دغدغه‌ها دست و پنجه نرم می‌کند.
تقدیر از انجمن عکاسان دفاع مقدس
وزیر اسبق فرهنگ و ارشاد اسلامی، همچنین با حضور در انجمن عکاسان دفاع مقدس، از دست اندرکاران این انجمن تقدیر کرد.
سید عباس میرهاشمی مدیر عامل انجمن عکاسان دفاع مقدس با بیان اینکه در سال ۱۳۸۰ این انجمن با حضور جمعی از عکاسان، راه‌اندازی شد، تصریح کرد: این انجمن به‌صورت خود جوش و خصوصی شکل گرفت و به جمع‌آوری، ساماندهی و آماده کردن برای انتشار آثار پرداخت.
وی ادامه داد: بسیاری از نگاتیوهای دوران جنگ، آسیب دیده‌اند که امروز بسیاری از آنها را مرمت و دوباره منتشر کرده‌ایم.
میرهاشمی با تاکید بر اینکه با حداقل امکانات، کار مرمت آثار را انجام می‌دهند، تصریح کرد: مهمترین ضعفی که در عکس‌های جنگ وجود دارد، نبود کپشن و تاریخ آنها است که گروهی در اینجا سعی دارند تا این ضعف را برطرف کنند.
در ادامه مسجد جامعی پس از بازدید از بخش گنجینه این انجمن، گفت: عکس‌های بیش از ۴۰۰ عکاس و ارگان‌های مختلف، در اینجا نگهداری می‌شوند.
وی افزود: خود جوش بودن این حرکت که ارگان‌ها نگاتیوهایشان را در اختیار انجمن عکاسان دفاع مقدس قرار داده‌اند، مسئله مهمی است که جای تقدیر و تشکر دارد.
عضو شورای اسلامی شهر تهران با تاکید بر اینکه عکس‌هایی از نیروی هوایی، جهاد دانشگاهی و استان‌هایی نظیر همدان، تبریز و اصفهان نگهداری می‌شود، به عکس‌های بمباران تهران اشاره و عنوان کرد: چون تهران پایتخت بود، پس از بمباران سریع مرمت می‌شد و اطلاع دقیقی از محل بمباران‌های تهران نیست.
مسجد جامعی د ر پایان با تقدیر از انجمن عکاسان دفاع مقدس، پیشنهاد داد: عکس‌هایی که از بمباران تهران وجود دارد، به نوعی شناسنامه تهران است و بهتر است عکس‌های این بمباران به صورت مجموعه‌ای جداگانه منتشر شود.


منبع : بلدیه


لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : روزنامه - انجمن - تهران - عکاسان - بمباران - تقدیر - جامعی - ادامه - عکس‌های - تاکید - مسئول - اشاره - اینکه - اسلامی - اقتصادی - اقتصاد - تصریح - انتشار - بسیاری - منتشر - عکس‌هایی - نگهداری - اینجا - پیشنهاد - میرهاشمی - مناسبت - عنوان - خبرنگار - شورای - بازدید - گرفته - اولین - خرقانی - امروز -

نظر شما در مورد : پیشنهاد انتشار عکس های بمباران تهران

*

*


آخرین اخبارپربازدیدها