مازندشورا - مدیریت شهری و شوراهای اسلامی استان مازندران

کد مطلب : 5379 -تاریخ انتشار : شنبه 23 مرداد 1395 -ساعت : 13:47

چاپ به اشتراگ گذاشتن

مدیر امور اعتباری بانک مسکن خبر داد؛

پرداخت ۱۵ هزار میلیارد ریال تسهیلات بانک مسکن به بافت‌های فرسوده

مازندشورا: مدیرامور اعتباری بانک مسکن از پرداخت ۱۵ هزار میلیارد تسهیلات بانک مسکن به بافت‌های فرسوده خبر داد.

مازندشورا:به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی به نقل از بانک مسکن، نادر قاسمی مدیر امور اعتباری بانک مسکن افزود: در دوره زمانی سال ۱۳۸۸ تا پایان تیرماه سال ۱۳۹۵ تمامی قراردادهای منعقد شده برای اعطای تسهیلات بافت فرسوده به ۸۲ هزار واحد بود که در این حوزه تاکنون ۱۵ هزار میلیارد ریال تسهیلات پرداخت شده است.

وی با بیان این که بانک مرکزی سهمیه بانک مسکن را برای پرداخت تسهیلات بافت فرسوده در سال های ۱۳۹۴ و ۱۳۹۵ تعداد ۱۰ هزار فقره تعیین کرده است، افزود: از این تعداد تا کنون برای ۷ هزار واحد مسکونی قرارداد تسهیلات بافت فرسوده منعقد شده است.

قاسمی تصریح کرد: منابع تسهیلات بافت فرسوده از محل منابع داخلی بانک تامین می شود، بنابراین در صورتی که سود یارانه سهم دولت توسط دستگاه های مربوطه تضمین شود این شرایط برای بانک فراهم است تا گامی در جهت احیای بافت فرسوده برداشته و به ۱۵۰ هزار واحد مسکونی تسهیلات بافت فرسوده پرداخت کند.

مدیر امور اعتباری بانک مسکن درباره وضعیت پرداخت تسهیلات به مسکن روستایی گفت: از سال ۱۳۸۸ تا پایان تیر ماه ۱۳۹۵ در مجموع برای پرداخت ۴۲ میلیون و ۴۷۰ هزار و ۲۱۲ میلیون ریال تسهیلات برای ۴۳۹ هزار و ۳۷۳ واحد مسکن روستایی قرارداد منعقد شده که تاکنون ۴۱ هزار میلیارد ریال تسهیلات پرداخت شده است.

وی تصریح کرد: از تعداد ۴۳۹ هزار و ۳۷۳ واحد مورد قرارداد برای پرداخت تسهیلات مسکن روستایی، تعداد ۳۴۴ هزار و ۳۳۹ واحد فروش اقساطی شده است.

گفتنی است، سالیانه با معرفی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی ایران ۲۰۰ هزار واحد مسکن روستایی با پرداخت تسهیلات بانکی نوسازی و یا بهسازی می شود و هم اکنون ساختمان های بسیاری از روستاهای کشور با استفاده از این تسهیلات نوسازی شده است./


منبع : وزارت راه و شهرسازی/مسکن و شهرسازی


لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : تسهیلات - پرداخت - فرسوده - روستایی - تعداد - اعتباری - قرارداد - منعقد - میلیارد - منابع - میلیون - نوسازی - تصریح - قاسمی - تاکنون - افزود - مسکونی - پایان -

مطالب مرتبط با : پرداخت ۱۵ هزار میلیارد ریال تسهیلات بانک مسکن به بافت‌های فرسوده
نظر شما در مورد : پرداخت ۱۵ هزار میلیارد ریال تسهیلات بانک مسکن به بافت‌های فرسوده

*

*


آخرین اخبارپربازدیدها