مازندشورا - مدیریت شهری و شوراهای اسلامی استان مازندران

کد مطلب : 5383 -تاریخ انتشار : شنبه 23 مرداد 1395 -ساعت : 14:21

چاپ به اشتراگ گذاشتن

گلمکانی عنوان کرد

توجه ویژه شهرداری به مکان‌های حساس زیست محیطی

مازندشورا: رئیس ستاد محیط زیست و توسعه پایدار شهرداری تهران بر توجه ویژه به مکان های حساس زیست محیطی در شهر تهران خبر داد.

مازندشورا:

بلدیه|محمدمهدی گلمکانی درباره مکان‌های حساس زیست محیطی شهر تهران گفت: پارک سرخه حصار، پارک خجیر، باغ پرندگان و پارک پردیسان به دلیل اهمیتی که برای آب و هوا و وضعیت اکوسیستم شهر دارند مکان‌های حساس و حیاتی زیست محیطی هستند.
رئیس ستاد محیط زیست شهرداری تهران با بیان اینکه حفاظت از این سرمایه‌های ملی وظیفه همه مردم است افزود: دستگاه‌های مسئول که متولی محیط زیست هستند مسئولیت بیشتری دارند. ما با اداره کل محیط زیست استان تهران در تعامل هستیم و به عنوان مثال در گسترش اتوبان شهید شوشتری همه تلاشمان را کردیم تا کمترین آسیب زیست محیطی و آلایندگی را داشته باشیم.
گلمکانی با اشاره به اینکه پارک سرخه حصار به طور کامل در اختیار شهرداری تهران قرار گرفته است خاطر نشان کرد: کار نگهداری، فضای سبز، آبیاری و محوطه سازی کل مجموعه سرخه حصار با شهرداری تهران است.
وی درباره پارک خجیر تصریح کرد: در حوزه پارک خجیر، تامین آب را شهرداری تهران انجام می‌دهد و با توجه به اینکه آنجا منطقه حفاظت شده است، ملاحظات خاص برای دیگر فعالیت‌ها دارد.
رئیس ستاد محیط زیست و توسعه پایدار شهرداری تهران در ادامه گفت: همه درختکاری‌های پارک سرخه حصار در چند سال گذشته توسط شهرداری تهران انجام شده و همه فعالیت‌های انجام شده آن پارک با هماهنگی و همکاری سازمان محیط زیست شهرداری تهران بوده است. 
گلمکانی با بیان اینکه از سال گذشته در ورودی همه پارک‌های جنگلی شهر تهران کیوسک‌های توزیع نایلون‌های تجزیه پذیر بین مردم توزیع می‌شود تصریح کرد: استقبال مردم از این طرح بسیار خوب بوده و حجم زباله‌ای که در سطح بوستان‌های جنگلی ریخته می‌شود با چند سال گذشته قابل مقایسه نیست. 
وی در پایان از وجود سطل‌های زباله بی شمار در پارک سرخه حصار خبر داد و گفت: در هر دویست متر یک سطل زباله وجود دارد. باربکیو طراحی شده تا مردم در جنگل آتش درست نکنند. افرادی از ستاد محیط زیست وجود دارند تا به مردم آگاهی برسانند و همه این کارها فقط در جهت حفظ محیط زیست شهر تهران است.


منبع : بلدیه


لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : تهران - شهرداری - محیطی - اینکه - گلمکانی - گذشته - دارند - مکان‌های - توزیع - زباله - جنگلی - تصریح - حفاظت - درباره - عنوان -

نظر شما در مورد : توجه ویژه شهرداری به مکان‌های حساس زیست محیطی

*

*


آخرین اخبارپربازدیدها