مازندشورا - مدیریت شهری و شوراهای اسلامی استان مازندران

کد مطلب : 5389 -تاریخ انتشار : یکشنبه 24 مرداد 1395 -ساعت : 10:03

چاپ به اشتراگ گذاشتن

صحن علنی شورای شهر گرگان بازهم تشکیل نشد؛

نمایش جدید اعضای حامی شهردار

مازندشورا: پنج عضو شورای شهر گرگان که با عنوان حامی شهردار شناخته می شوند، برای ششمین بار و این بار در اعتراض به در دستور کار قرار نداشتن نامه فرمانداری، حاضر به شرکت در جلسه هفتگی نشدند.

مازندشورا:

بلدیه|دویست و نود و نهمین جلسه شورای شهر گرگان قرار بود عصر شنبه به صورت رسمی و علنی در محل برگزاری جلسات هفتگی برگزار شود اما بازهم به علت به حد نصاب نرسیدن تعداد اعضا رسمیت نیافت.درحالی که به ظاهر ۱۲ عضو شورا از جمله پنج عضو موسوم به حامی شهردار در صحن حاضر شدند اما جلسه از حالت رسمی خارج شد زیرا حامیان صادقلو حاضر نشدند در صندلی های مخصوص اعضا بنشینند و به جای این کار جایگاه شهروندان را انتخاب کردند.
حسین ربیعی، ناصر گرزین، محمدابراهیم جرجانی، علی اصغر یوسفی و فائزه عبدالهی طیف حامی حسین صادقلو شهردار گرگان نامیده می شوند. به گفته ربیعی، علت این رفتار پنج عضو حامی در دستور کار قرار نداشتن نامه های فرمانداری در ارتباط با برگزاری جلسات و وضعیت اعضای حامی شهردار بود.
ابراهیم دشتیان معاون فرماندار گرگان به عنوان میهمان در این جلسه حضور داشت. دشتیان که عدم شرکت برخی اعضا در جلسه را مشاهده می کرد پیشنهاد برگزاری جلسه به صورت غیرعلنی را داد که با مخالفت دسته حامی همراه شد.
زهرا نورا رئیس شورا در ارتباط به ابلاغ نامه فرمانداری اشاره کرد این نامه به تازگی به دست وی رسیده و نمی تواند آن را در این جلسه در دستور کار قرار دهد.
ناصر گرزین اما معتقد بود برای دستور کار جلسه امروز روال قانونی طی نشده و نامه ها در هیئت رئیسه طرح نشده اند و نسبت به اینکه نامه های فرماندار در دستور کار قرار نگرفته اند اعتراض دارند.
گرزین با صدای بلند و در حالت ایستاده نامه ای که فرماندار گرگان خطاب به رئیس شورا نوشته بود را قرائت کرد که بخشی از متن نامه چنین بود: «با عنایت به ارسال نامه اعتراض جمعی از اعضای شورا در خصوص تشکیل جلسات فوق العاده و نحوه تصویب آن مقتضی است نسبت به رعایت مواد قانونی در برگزاری جلسات و حذف بند یک دستور کار جلسه اقدام کنید.»
در ادامه و در حالی که رئیس و اعضای حاضر و معاون فرماندار خواستار شرکت سایر اعضا و رسمیت یافتن جلسه شدند اما مرغ حامیان یک پا داشت و حتی یک لحظه نیز حاضر به تمکین از توصیه های همکاران خود نشدند. برخی اعضا همچون محمدرضا سبطی چنین رفتاری را توهین به اعضا خواندند اما گرزین چنین اتهام مشابهی را به دسته مقابل نسبت داد.
در نهایت پس از هفت دقیقه تمامی پنج عضو صحن را ترک کرده و به یکی از اتاق ها رفتند تا جلسه دیگری را برگزار کنند.
رئیس «هیچکاره» و قانون پایستگی لوایح!
آخرین جمله ای که پیش از فائزه عبدالهی پیش از رفتن به اتاق خود بر زبان آورد جنجال دیگری آفرید. عبدالهی در جمله ای خطاب به رئیس شورا وی را «هیچکاره» قلمداد کرد که این موضوع با واکنش زهرا نورا مواجه شد. نورا مدعی شد این نخستین بار نیست که همکار همجنسیت خود وی را با این عنوان خطاب می کند. او همچنین یادآور شد که با رای قاطع اعضا به مدت یکسال به عنوان رئیس شورا انتخاب شده است.
‌عدم حضور اعضای حامی شهردار در جلسات عادی به ششمین نوبت پیاپی خود رسید که مطابق آئین نامه شورا چنانچه عضو در ۶ جلسه متوالی غایب شود عضویت وی لغو خواهد شد.
زهرا نورا با غیر موجه خواندن تمامی غیبت های اخیر پنج عضو خطاب به معاون فرماندار گفت: همانطور که گفته بودم هیچ کدام از اعضای فعلی به جز پایین محلی غیبت خود را اطلاع نداده اند و این موضوع بارها اتفاق افتاده است.
طبق اعلام نورا قرار بود در این جلسه ۲۸ مورد نامه و لایحه بررسی شود که همچون دفعات پیشین به زمان نامعلومی موکول شد. به نظر می رسد قانون پایستگی انرژی برای لوایح شورای شهر نیز صادق است زیرا لوایح نه بررسی می شوند و نه از بین می روند بلکه از جلسه ای به جلسه دیگر منتقل می شوند!
به نظر می رسد نافرجامی جلسات هفتگی درحال اپیدمی شدن است و در این زمینه اجرای نصّ صریح قانون خواسته و مطالبه به حق شهروندان گرگانی است.


منبع : بلدیه


لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : اعضای - جلسات - شهردار - دستور - گرگان - فرماندار - برگزاری - گرزین - شورای - لوایح - قانون - عنوان - معاون - عبدالهی - دیگری - تمامی - همچون - اعتراض - هیچکاره - تشکیل - بررسی - موضوع - بازهم - پایستگی - قانونی - هفتگی - صادقلو - فائزه - نشدند - ربیعی - حامیان - فرمانداری - برگزار - رسمیت - دشتیان - ارتباط - شهروندان -

نظر شما در مورد : نمایش جدید اعضای حامی شهردار

*

*


آخرین اخبارپربازدیدها