مازندشورا - مدیریت شهری و شوراهای اسلامی استان مازندران

کد مطلب : 5405 -تاریخ انتشار : یکشنبه 24 مرداد 1395 -ساعت : 13:26

چاپ به اشتراگ گذاشتن

آخوندی در مراسم افتتاح دو رام قطار مسافری تهران-مشهد خبر داد:

ادامه روند نوسازی واگن‌های بالای ۴۵ و ۳۵ سال در سال‌جاری/ افزایش قطارهای تهران- مشهد در شهریور

مازندشورا: وزیر راه و شهرسازی در مراسم افتتاح دو رام قطار مسافری درجه یک مسیر تهران- مشهد از خروج واگن‌های بالای ۴۵ سال در سال‌جاری خبر داد و گفت: در سال آینده واگن‌های بالای ۳۵ سال از ناوگان خارج و در مقابل واگن‌های نو و جدید وارد ناوگان می شوند.

مازندشورا:به گزارش خبرنگار پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی عباس آخوندی در مراسم افتتاح دو رام قطار مسافری درجه یک چهار تخته در مسیر تهران- مشهد که صبح امروز مصادف با میلاد امام هشتم شیعیان برگزار شد ضمن تبریک به مردم ایران و سرمایه‌گذاران این دو رام قطار اظهار داشت: این دو رام قطار که توسط شرکت‌های ایرانی پارس و پلور سبز ساخته شده‌اند بیانگر توانایی صنعت ایران در حوزه تولید، حمل‌ونقل و سیر و حرکت هستند.

وی افزود: این هفدهمین قطار واگن پارس است و طبق توافق، این شرکت تا پایان آذرماه باید ۲۰ واگن تحویل دهد و امیدواریم شاهد ورود ناوگان نو به عرصه حمل و نقل ریلی کشور باشیم.

وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه «ما متعهد به نوسازی ناوگان ریلی هستیم» و با این اقدام ناوگان ریلی کشورمان امسال 10 سال جوانتر می‌شود گفت: سال گذشته با توجه به استفاده از واگن‌های بالای ۶۴ سال در ناوگان تصمیم به خروج واگن‌های بالای ۵۵ سال گرفته شد و امسال نیز واگن‌های بالای ۴۵ سال از سیستم حمل و نقل ریلی خارج می‌شوند و طبق برنامه در سال آینده تمام واگن‌های بالای ۳۵ سال نیز خارج و به ترتیب با واگن‌های نو جابجا می‌شوند.

آخوندی در ادامه از ورود قطارهای جدید به مسیر تهران- مشهد در شهریور ماه خبر داد و گفت: همزمان قراردادهای مختلفی را شرکت‌های حمل و نقل ریلی با سازندگان داخلی و خارجی برای وارد کردن فناوری‌های نوین منعقد کرده‌اند.
 


منبع : وزارت راه و شهرسازی


لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : واگن‌های - بالای - ناوگان - تهران - آخوندی - شهرسازی - شرکت‌های - امسال - می‌شوند - شهریور - مراسم - مسافری - ادامه - نوسازی - افتتاح - قطارهای -

مطالب مرتبط با : ادامه روند نوسازی واگن‌های بالای ۴۵ و ۳۵ سال در سال‌جاری/ افزایش قطارهای تهران- مشهد در شهریور
نظر شما در مورد : ادامه روند نوسازی واگن‌های بالای ۴۵ و ۳۵ سال در سال‌جاری/ افزایش قطارهای تهران- مشهد در شهریور

*

*


آخرین اخبارپربازدیدها