مازندشورا - مدیریت شهری و شوراهای اسلامی استان مازندران

کد مطلب : 5414 -تاریخ انتشار : دوشنبه 25 مرداد 1395 -ساعت : 09:24

چاپ به اشتراگ گذاشتن

یک نماینده مجلس مطرح کرد:

با انتخاب شهردار توسط مردم شهرداری‌ها وام‌دار شوراهای اسلامی نخواهند بود

مازندشورا: رئیس فراکسیون مدیریت شهری و روستایی مجلس انتخاب شهردار از سوی مردم را موجب کاهش سیاسی‌کاری و اختلافات بین شوراها و شهرداری و افزایش خدمات به‌هنگام به مردم خواند و گفت: با انتخاب شهردار توسط مردم شهرداری‌ها دیگر وام‌دار شوراهای اسلامی شهر و روستا نخواهند بود.

مازندشورا:به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی مهرداد بائوج لاهوتی در خصوص چگونگی انتخاب شهرداران، با بیان اینکه نحوه انتخاب شهرداران بخشی از لایحه مدیریت واحد شهری است، گفت: انتخاب شهرداران از سوی مردم راه‌ نجات شوراهای اسلامی شهر و روستا و شهرداری‌ها از دخالت‌های نابه‌جا در امور کاری یکدیگر است.

نماینده مردم لنگرود در مجلس شورای اسلامی، تصریح کرد: شهرداران در صورتی که توسط مردم انتخاب شوند، از شخصیتی برخوردار می‌شوند که به دلیل پاسخگویی مستقیم به مردم، تلاش بیشتری در ارائه خدمات درست و به‌هنگام خواهند کرد البته این اقدام از اختلافات فعلی بین شوراها و شهرداری‌ها نیز می‌کاهد.

وی با تاکید بر اینکه با انتخاب شهردار توسط مردم شهرداری‌ها دیگر وام‌دار شوراهای اسلامی شهر و روستا نخواهند بود، افزود: در این شرایط شهرداری‌ها و شوراهای اسلامی شهر و روستا از فضاهای سیاسی‌کارانه هم دور خواهند شد.

رئیس فراکسیون مدیریت شهری و روستایی مجلس شورای اسلامی با یادآوری اینکه گفته شده در لایحه مدیریت واحد شهری به نحوه انتخاب شهرداران پرداخته شده اما هنوز این لایحه به مجلس ارائه نشده، به خانه‌ملت گفت: تغییر در نحوه انتخاب شهرداران را می‌توان در قالب طرحی ارائه کرد تا در گام نخست در کلانشهرهایی با جمعیت بیش از ۲۰۰ هزار نفر، شهرداران مستقیم با رای مردم انتخاب شوند.


منبع : وزارت راه و شهرسازی/مسکن و شهرسازی


لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : شهرداران - اسلامی - شهرداری‌ها - شوراهای - مدیریت - روستا - ارائه - لایحه - اینکه - وام‌دار - خواهند - مستقیم - شورای - نماینده - نخواهند - شهردار -

مطالب مرتبط با : با انتخاب شهردار توسط مردم شهرداری‌ها وام‌دار شوراهای اسلامی نخواهند بود
نظر شما در مورد : با انتخاب شهردار توسط مردم شهرداری‌ها وام‌دار شوراهای اسلامی نخواهند بود

*

*


آخرین اخبارپربازدیدها