مازندشورا - مدیریت شهری و شوراهای اسلامی استان مازندران

کد مطلب : 5422 -تاریخ انتشار : دوشنبه 25 مرداد 1395 -ساعت : 11:08

چاپ به اشتراگ گذاشتن

معاون امور اجتماعي و فرهنگي شهرداري تهران خبر داد

جمع آوري٨٠٠ متكدي و شبه متكدي در 12 نقطه شهر

مازندشورا: معاون امور اجتماعي و فرهنگي شهرداري تهران از جمع آوري قريب به ٨٠٠ متكدي و شبه متكدي در سطح شهر خبر داد و گفت: از بين بردن آسيب هاي اجتماعي عزم ملي مي طلبد.

مازندشورا:

بلدیه|مجتبي عبدالهي در جمع اصحاب رسانه با اعلام اين خبر گفت: در واقع در موضوع جمع آوري متكديان و شبه متكديان ،دستگاه هايي از جمله بهزيستي، استانداري، نيروي انتظامي و دستگاهاي قضايي بايد نقش خود را ایفا کنند،چرا که شهرداري تنها بخشي از اين زنجيره است.
وي با اشاره به برگزاری  جلساتي در خصوص اقدامات موثر در جمع آوری متکدیان با استاندار تهران ، گفت: شهرداری تهران با شناسایی ١٢ محور آلوده به این آسیب اجتماعی در شهر، توانست طی یک هفته در این محورها  قريب به ٨٠٠ متكدي و شبه متكدي جمع آوري شدند.
عبدالهي با اعلام اين كه برخي از متكديان جمع آوري شده ، اتباع بيگانه هستند، ادامه داد: اين اتباع بيگانه به دستگاه هاي مربوطه ارجاع داده شده تا به کشور خود بازگردانده شوند و برخي معتاد هستند كه به كمپ ماده ١٦ تحويل و كودكان نيز به بهزيستي تحويل داده شده اند. 
معاون امور فرهنگي و اجتماعي شهرداري تهران با اشاره به اين كه ٦٠ درصد معتادان، شهرستاني هستند، تصريح كرد: تعداد معتاد ان در تهران حدود ٦ هزار نفر بوده است اما در حال حاضر حدود ١٥ تا ٢٠ هزار نفر شده و حتي در بين بانوان نيز اعتياد افزايش يافته است. عبدالهی با تاکید بر این که  از بين بردن آسيب هاي اجتماعي عزم ملي و همكاري دستگاه هاي مختلف را مي طلبد گفت: اين موضوع مهم را  نیز نبايد فراموش كنيم كه در بحث اعتياد، خانواده ها نيز نقش مهم و بي بديلي دارند.
اين مسئول با بيان اين كه سعي بر اين است كه افراد معتاد را به مراكز بهاران انتقال دهيم، تصريح كرد: با توجه به نگاه علمي در مراكز بهاران، سعي مي شود تا افراد معتاد بهبود يافته و بتوانند به جامعه بازگردند و در واقع هدف ما در بهاران، بازگرداندن معتادان به زندگي عادي است و سعي خواهيم كرد تا این مراکز را به نوعي به مراكز كوثر بانوان تبديل كنيم. 
عبدالهي با اشاره به تشكيل كمپين هاي مختلف متناسب با مناسبت هاي مختلف در سطح شهر، اظهار كرد: يكي از اهداف ما تشكيل كمپين هاي مختلف مصادف با رويدادهاي مهم است.وي با اعلام اين كه اقدامات خوبي در دهه كرامت صورت گرفته، ادامه داد: با همكاري سازمان زيباسازي كمپيني در مركز شهداي هفتم تير تشكيل و بيلبوردها و برخي از عرشه هاي پل ها و نيز مترو در دهه كرامت با موضوع اين دهه، آذين شد. 
اين مسئول با اشاره به اين كه كمپين موضوع تحكيم خانواده و آسيب هاي فضاي مجازي در دستور كار قرار گرفته است، ادامه داد: طرح هايي توسط كارشناسان آماده و پس از تاييد ، خروجي طرح ها در سطح شهر اكران مي شود.
معاون اجتماعی و فرهنگی شهردرای تهران با بيان اين كه مدتي است، مطالبات جدي مقام معطم رهبري، فقر، حاشيه نشيني، تحكيم خانواده و اعتياد است، افزود: در حال حاضر كار گروه هاي مشخصي در اين زمينه ها تشكيل شده است.


منبع : بلدیه


لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : تهران - اشاره - مختلف - تشكيل - موضوع - معتاد - متكدي - بهاران - ادامه - مراكز - خانواده - اعتياد - اجتماعي - كمپين - متكديان - اعلام - شهرداري - دستگاه - همكاري - فرهنگي - گرفته - مسئول - كرامت - افراد - تحكيم - تصريح - اتباع - اجتماعی - اقدامات - بهزيستي - بيگانه - معاون - بانوان - عبدالهي - معتادان - تحويل - يافته -

نظر شما در مورد : جمع آوري٨٠٠ متكدي و شبه متكدي در 12 نقطه شهر

*

*


آخرین اخبارپربازدیدها