مازندشورا - مدیریت شهری و شوراهای اسلامی استان مازندران

کد مطلب : 5423 -تاریخ انتشار : دوشنبه 25 مرداد 1395 -ساعت : 11:11

چاپ به اشتراگ گذاشتن

مدیرکل معماری و ساختمان شهرداری تهران خبر داد

تلاش شهرداری برای تعریف الگوی معماری ایرانی- اسلامی در حوزه سکونت

مازندشورا: مدیرکل معماری و ساختمان شهرداری تهران از تلاش شهرداری برای تعریف الگوهای معماری ایرانی _ اسلامی در حوزه سکونت خبر داد و گفت : در تلاش هستیم تا پایان سال این الگوها را شناسایی کنیم.

مازندشورا:

بلدیه|سهیلا صادق زاده اظهار کرد: اقدامات شهرداری تهران در حوزه نما شامل اقدامات سلبی و اقدامات ماهوی بوده است آنچنان که به دنبال اصلاح رویه ها هستیم از این رو باید در راستای انطباق ماهیت معماری ایرانی اسلامی ، الگوهای لازم را بررسی کنیم که این پروژه در ما در حوزه سکونت آغاز شده است.
مدیرکل معماری و ساختمان شهرداری تهران همچنین به تلاش شهرداری تهران برای تشکیل فضای گفتمان نما در این باره گفت : هر چند همه معماران می توانند در زمینه نما فعالیت کنند اما شهرداری تهران اقدام به شناسایی گروه های طراحی نما در هر منطقه کرده است.
صادق زاده افزود: بررسی ها نشان می دهد در هر منطقه، حدود پنج تا شش گروه مشاور معماری موضوع نمای ساختمان را بر عهده دارند و با شناسایی طراح ها به زودی جلسه می گذاریم تا ببینیم تا نقطه نظرات آنها را در حوزه نما دریافت کنیم. 
وی تاکید کرد:به هر حال از زمانی که بخشنامه های شهرداری به طور دائم به نما پرداخته است ، موضوعات و مقررات زیادی درباره انضباط نما ، دستور العمل های ساماندهی نما ، کمیته ها و الزامات صدور پروانه مطرح شده است و اکنون وقت آن رسیده تا نظرات و ایده های طراحان را مورد بررسی قرار دهیم از این رو در تلاش برای برگزاری یک دوره هماهنگی هستیم.
مدیرکل معماری و ساختمان شهرداری تهران تصریح کرد: تبادل اطلاعات یکی از عوامل موثر در پیشبرد اهداف پیاده سازی سبک معماری ایرانی و اسلامی در نمای ساختمان ها است و بزودی این ارتباطات با بدنه طراحان، سبک و سیاق مشخصی به خود می گیرد.


منبع : بلدیه


لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : شهرداری - معماری - تهران - ساختمان - اقدامات - مدیرکل - بررسی - ایرانی - اسلامی - نظرات - طراحان - منطقه - سکونت - هستیم - شناسایی -

نظر شما در مورد : تلاش شهرداری برای تعریف الگوی معماری ایرانی- اسلامی در حوزه سکونت

*

*


آخرین اخبارپربازدیدها